Skocz do zawartości

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są szanse na reaktywację?

 

 

Części zamiennych nie znalazłem i jest tak skonstruowany, że naprawa na własną rękę odpada. Napisałem do sony. ale ZX1 jest dość ciężko kupić, nie wspominając już o naprawie. Koszta też mogą być niemałe.

Na szczęście to tylko szybka zewnętrzna i trochę otarć na krawędziach aluminiowej obudowy.

 

Nie schowałem go do pokrowca przez pośpiech i zdenerwowanie... Szkoda, że nie można cofnąć czasu :)

 

Smartfony Sony też grają dużo ciszej, jak porównywałem ostatnio właśnie HTC One M8 z Xperia Z2, to Z2 jakieś 20-30% ciszej od M8 (ale ogólnie dźwięk Z2 podobał mi się bardziej, pomijając głośność).

 

 

Spotkałem się z recenzją gościa, który twierdzi, że pod względem głośników Z2 także gra lepiej niż One M8. No ale opinie są na ten temat podzielone.

Z2 świetnie wygląda ale kształt obudowy (zero ergonomii) + wielkości sprawiają, że gdybym był w posiadaniu Z2, ją także pewnie niefortunnie upuściłbym pierwszego dnia...

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w nim jest do wygrzewania? Bez przesady, to nie ma komponentów jak w stacjonarkach czy choćby w takim DX90, powinien grać dobrze prosto z pudełka.

Przez moje ręce (uszy) przeszły trzy egzemplarze ZX1 i wszystkie trzy potrzebowały kilkunastu godzin żeby się wygrzać. Poprawia się właściwie wszystko, scena, szczegółowość, separacja, dynamika. Jak? Nie wiem, nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się z niego korzystać czy może ekran się rozlał

 

Na szczęście uszkodzona jest tylko szyba, ekran jest cały. Korzystać się da, ale jednym z powodów kupna tego właśnie DAP'a był świetny design i wykończenie, które obecnie w moim egzemplarzu raczej oka nie cieszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro Cię już nie cieszy taki ZX1 to chętnie go odkupię. Daję 300 zl :D

 

EDIT:

A na poważnie...

Ogólnie to wyjazd z takim DAPem na deskę to proszenie się o ewentualne kłopoty, szkoda że tak Ci się przydarzyło. Pytałeś może Sony (chociaż mejlowo) jak wyglądałaby naprawa i czy jest możliwa?

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywał ktoś ZX1 do F886 ? Bo w sieci głównie jest o bebechach, i chyba nikt nie dokonał odsłuchu tych dwu grajków i przedstawił swoje odczucia.

A pytanie wynika z faktu, że Sony Polska napisało mi, że nie zamierza ZX1 dystrybuować w Polsce, a ściągać z HK, raczej dla mnie za duże ryzyko, tak więc musiałbym zadowolić się F886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wyjazd z takim DAPem na deskę to proszenie się o ewentualne kłopoty, szkoda że tak Ci się przydarzyło. Pytałeś może Sony (chociaż mejlowo) jak wyglądałaby naprawa i czy jest możliwa?

 

 

Słucham muzyki głównie na desce i w komunikacji miejskiej.

Chciałem spakować do pokrowca (na pewno uchroniłby soniacza przed tymi zniszczeniami), ale zostałem zagadany w domu. Tłumaczy się starszemu człowiekowi po kilka razy, że nie ma się czasu i się spieszy, ale nic nie doceira.

W pośpiechy nie spakowałem go do pokrowca. Ciuchy to też tandeta, nawet jak się nie żałuje pieniądze na markowe - wszystko chińszczyzna. Zrobiła mi się dziura w kieszeni i wypadł niezabezpieczony na betom ekranem w dół.

Taki oto niefortunny zbieg okoliczności - w moim stylu...

 

Pytałem Sony co.uk i sony pl o możliwość i koszta takiej operacji naprawi szybki zabezpieczającej wyświetlacz. Na razie nie uzyskałem żadnych informacji.

mam F886, niestety nie miałem jeszcze okazji wybrać się z nim do Fatso na odsłuchy,

 

 

A jak ogólnie oceniasz wrażenia odsłuchowe tego playera?

 

a ściągać z HK, raczej dla mnie za duże ryzyko

 

 

Możesz kupić w UK bez ryzyka i bez zdarzeń celnych.

Mój sprzedawca mówił mi, że zakupił nówkę ZX1 w ramach jakiejś okazjo-promocji w UK za kwotę ok. 1200 zł :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Polska napisało mi, że nie zamierza ZX1 dystrybuować w Polsce, a ściągać z HK, raczej dla mnie za duże ryzyko

No i szkoda, że Sony ma takie podejście, aż odechciewa się zakupu, a co potem co z gwarancją, jest realizowana w Polsce? Przyjmując, że kupuje się sprzęt objęty gwarancją producenta, bo czytałem gdzieś, że w Sony realizują tylko tzw. gwarancję europejską?

 

Jedynym wg mnie skutecznym zabezpieczeniem przed uszkodzeniami jest wykupienie ubezpieczenia od uszkodzeń mechanicznych, tak jak było można wykupić przy zakupie sprzętu w EURO, kiedyś taką wykupiłem przy kupnie grajka Sony NWZ-A865, kosztowało to dodatkowo ok.100 zł przy kwocie 500 zł ale jakby coś się przydarzyło można dostać taki sam nowy sprzęt albo inny za dopłatą.

Nie wiem czy można coś takiego wykupić dla sprzętu kupowanego za granicą, znalazłem coś takiego: gwarantujemy.pl. Nie korzystałem ale obiecują, że można wykupić gwarancję dla każdego sprzętu nawet kupionego w Azji bez gwarancji producenta. Skalkulowałem wycenę dla 1500 zł z ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi gdybym chciał tak ubezpieczyć swojego DX90 to byłoby 240 -345 zł

gwarancjaDX.jpg

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to działa w Polsce? Kolega kupił słuchawki sony w USa pytał wielokrotnie sprzedawce czy będzie mógł je reklamować u nas w kraju. Nie było problemu przyjęli ostrzegli, że poniesie pewne niewielkie koszty za przeniesie obsługi. Kabelek MDR - R1 mu wymienili, a te niewielkie koszty to 300 zł.

Jak chciałem kupić przewodzik USB - zwykły jakie normalnie chodzą po 9/15 PLN - Sony kazało mi zapłacić 119PLN. Playerka naprawili mi w ramach gwarancji i przysłali zapytanie czy mają dołożyć kabel USB. Tylko nie wspomnieli ze za 119 PLN.

 

Tv Sony - koniec gwarancji 23.02.2014 - 06-03-2014 dzwoni teściowa telewizor padł, ataki dobry japoński był....

Marka Sony duzo straciła w moich oczach :) ale nadal są perełki must have. Niestety bez dystrybucji PL ja podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w tej cenie i klasie sprzętu nie pokusili się o gorilla glass...

 

Podejrzewam że nic by to nie dało... Im twardsze szkło tym bardziej kruche. Już o tym kiedyś pisałem w temacie smartfonów; aluminiowa konstrukcja nie absorbuje energii uderzenia tylko przekazuje ją na wyświetlacz. Owszem takie obudowy wyglądają ładnie i solidnie ale w rzeczywistości plastikowe mydelniczki np. Samsunga są bardziej wytrzymałe na upadki (najwyżej wgniata się obudowa ale wyświetlacz zwykle jest cały).

 

Wyrazy współczucia :(.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Za każdym razem gdy go chowam do pokrowca, mam nadzieję, że wyjmę go już rano w stanie idealnym, a całe zajście okaże się tylko koszmarem sennym ;)

Muszę przyznać, że pierwszy test dźwięku bardzo mnie zawiódł. Zostawiłem go w nocy na 9h wygrzewania. Największe zmiany zaszły w ciągu pierwszych 2h. Teraz jest coraz lepiej i podoba mi się jego granie - jest jasny, zdyscyplinowany, dynamiczny, wszystko jest poukładane i na swoim miejscu.

 

Moja sztuka trafiła do komisu po odpowiednio niższej cenie.

http://forum.mp3store.pl/topic/118941-sony-nwz-zx1/

 

Kupuję drugi taki sam, bo sprzęt jest na prawdę fajny - zarówno wizualnie jak i pod względem bajerów (android) i jakości oraz charaktery dźwięku.

Jedyny mankament to zbyt niska głośność - dodatkowe 10-15% byłoby w sam raz, z minimalnym zapasem w razie czego. Niektóre utwory mam cicho nagrane/zgrane i w komunikacji miejskiej brakuje mocy na Momentum.

 

Jeśli nikt go nie weźmie i/lub naprawa szybki okażę się zbyt droga, pewnie dokupię do niego jakąś specjalną folię na eBay'u i ewentualnie pokrowiec Dignis'a. N

 

 

OT

 

Że plastikowe mydelniczki samsunga są wytrzymałe się zgodzę, gdyż katowałem równo mojego SGS 3.

HTC One po każdym upadku wyglądał coraz gorzej, sprzedałem go tylko dlatego, że już był za bardzo poobcierany i miał stosunkowo niską jasność ekranu.

Poza tym to smartfon idealny.

 

Jeśli zaś chodzi o szkło to Gorilla Glass podobno chroni nie tylko przed zarysowaniem, ale także przed stłuczeniami. Wiele razy upuszczałem smartfony ekranem na beton i wyświetlacz nigdy mi nie pękł.

Pech z Sony to mój pierwszy zniszczony ekran (tj. szybka) i to przy pierwszym upadku...

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Jeśli zaś chodzi o szkło to Gorilla Glass podobno chroni nie tylko przed zarysowaniem, ale także przed stłuczeniami. Wiele razy upuszczałem smartfony ekranem na beton i wyświetlacz nigdy mi nie pękł.

Pech z Sony to mój pierwszy zniszczony ekran (tj. szybka) i to przy pierwszym upadku...

 

OT c.d.

 

Co do Gorilli ta, którą mam w XT910 po 2 latach noszenia w kieszeni bez żadnych folii (nieraz klucze, monety razem) tylko 2-3 mikroskopijne ryski widoczne pod światło, raz przetrwała upadek z 2m (nie na ekran) i tylko lekko zadrapana obudowa.

Mojemu koledze SGS3 (tam jest Gorilla 2 podobno twardsza) upadł ekranem na ziemię raz i pękł od razu, zrobiła się pajęczynka, używać się dało ale wymiana nieopłacalna ok.600 zł bo trzeba wymienić cały moduł, szybkę z dotykiem (można próbować kleić samą szybkę za ok. 150 zł ale jest ryzyko uszkodzenia dotyku). Tak więc wszystko zależy jak tutaj ma się sprawa w tym Sony z wymianą szybki czy całego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z serwisem autoryzowanym Sony o nazwie PRAM znajdującym się w Warszawie.

 

Nie mają w ogóle specyfikacji technicznej tego urządzenia i nie wiadomo jak jest z częściami. Poleciłem gościowi zrobienie wywiadu w tej sprawie i w ciągu kilku dni powinienem mieć jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tam z Momentum ? Grają z nim w końcu czy za cicho ?

 

Przy okazji - Gdyby ktoś chciał stworzyć porzadny smartfon z dobrym audio - to okazuje się,że wystaczy w bebechy ZX1 wepchać części do dzwonienia. Co z tego,że będzie grubszy ?? Ale będzie "wszystko w jednym". Tylko ekran musiałby być HD.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny super amoled od samsunga + moduł gsm + obudowa i wszelkie bebechy od samsunga = smartphone idealny.

Nawet rozmiarowo jest perfekcyjny - świetnie leży w dłoni, choć przeglądanie strony raczej nie jest wygodne.

 

HTC One M8 muszę się nieźle namęczyć, żeby obsłużyć jedną dłonią i często jestem na granicy wyślizgnięcia się z dłoni - a jest to najbardziej ergonomiczny smartphone tych rozmiarów.

 

Na wielki plus zasługuje bateria w ZX1. To tylko 800mAh i przy używaniu wyświetlacza i funkcji androida wyparowuje momentalnie, ale do samego słuchania muzyki wystarczy na naprawdę długo.'

 

Właśnie słucham Metallici To live is to die w 24/96 flac

Strasznie podoba mi się perkusja - jest dokładnie takie, jak być powinno.

Wybrzmiewa tyle, ile powinno, dynamika jest zachowana, nic się nie wylewa na inne pasma, separacja bardzo dobra - dźwięki i poszczególne bębny nie zlewają się w całość.

Scena nie zachwyca, ale i tak jest co najmniej dobrze.

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy help!

 

Podczas czyszczenia i przywracania ustawień fabrycznych na ekranie ZX-a pojawiły się poprzeczne białe migające paski a po kilku sekundach wyświetlacz zgasł. Nie wiem czy to tylko wyświetlacz czy cały grajek w każdym razie nie gra.. Podpięcie do zasilania nic nie daje, hard reset też nie :(

 

Może ktoś obeznany z androidem ma jakiś pomysł ? Mój znajomy ("siedzi" w telefonach na andku ) właśnie się poddał po półgodzinnej reanimacji. Czy to możliwe że ZX złapał bricka ? :unsure:

 

P.S. Nie da się też włączyć Recovery Mode

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android. To się zdarza. W Samungach często kernel jest winny bricka przy czyszczeniu telefonu. Stąd bezpieczne Kernele PhilZa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności