Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX1 nowy zawodnik wagi ciężkiej


cosheen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a jak można ten sprzęt zakupić, bo w polskim sklepie Sony jego nie ma, a obce sklepy (angielski i francuski) do Polski nie wysyłają i odsyłają do polskiej strony. Natomiast na amazonie jest ale z dostawa w terminie 3-6 tygodni, co jest trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie SONY UK jest za 550 funtów z VATem, trochę sporo jak się ma innego grajka, aczkolwiek ja to pewnie i tak na rok bym kupił, bo jak ak 240 będzie miało opcję streamingu z dowolnego sklepu (miejmy nadzieję, że w końcu będzie miał) to przesiądę się na na nowego kałacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie o brzmieniu nie będę się rozpisywać, gdyż sprzętu nie wygrzałem.

 

Niestety ZX1 ma poważny problem - niedobór głośności. Na moich Sennheiser Momentum w przypadku wielu utworów gra za cicho nawet przy odsłuchach w domu - podejrzewam, że na zewnątrz będzie totalna padaka.

Wniosek - jest to player stworzony tylko pod kątem CIEM'ów. Ogromny minus.

 

Skala głośności jest 30-sto stopniowa. Przypomnę, że DX90 ma aż 255 stopni, natomiast AK100-120 100 poziomów regulacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jest to kwestia odblokowania jak np. w przypadku Beyerdynamic A200p.

 

Cóż, HTC One m7 i m8 wystarczają mi pod względem głośności, ZX1 już nie.

 

Edited:

Przejrzałem instrukcję i nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Niemożliwe, aby Hi-Fi player miał słabszy wzmacniacz słuchawkowy niż smartphony...

 

 

 

All Sony DAPs have veryquite line out. I think it is the resulting of the Class D amp.

 

Kupiłem swojej dziewczynie jedną z tańszych mptrójek Sony Walkman i też gra przerażająco cicho...

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skala głośności jest 30-sto stopniowa. Przypomnę, że DX90 ma aż 255 stopni, natomiast AK100-120 100 poziomów regulacji.

dla mnie byłaby to zaleta w dx90, 255 stopni to przerost treści nad formą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak na jakim playerze słuchasz? Na stockowym? Ja mam wersję usa, więc nie mam blokady i na stockowym na hf3 dochodzę do połowy skali, na k550 już muszę trochę mocniej podkręcić, ale jest wystarczająco mocy. Zdejmij blokadę i powinno być ok.

Tylko jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie o brzmieniu nie będę się rozpisywać, gdyż sprzętu nie wygrzałem.

 

Niestety ZX1 ma poważny problem - niedobór głośności. Na moich Sennheiser Momentum w przypadku wielu utworów gra za cicho nawet przy odsłuchach w domu - podejrzewam, że na zewnątrz będzie totalna padaka.

Wniosek - jest to player stworzony tylko pod kątem CIEM'ów. Ogromny minus.

 

Skala głośności jest 30-sto stopniowa. Przypomnę, że DX90 ma aż 255 stopni, natomiast AK100-120 100 poziomów regulacji.

Serio ? ;p Ja słucham na Momentum na około 60% głośności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłem się swoim sony krótko... Po 4 godzinach od odebrania go z rąk kuriera, poszedłem na deskę i wyślizgnął mi się przez dziurę w kieszeni... Miałem dziś zły dzień i jakby tego było mało, soniacz musiał oczywiście wylądować ekranem na betonie...

 

1.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłem się swoim sony krótko... Po 4 godzinach od odebrania go z rąk kuriera, poszedłem na deskę i wyślizgnął mi się przez dziurę w kieszeni... Miałem dziś zły dzień i jakby tego było mało, soniacz musiał oczywiście wylądować ekranem na betonie...

 

1.jpg?screen

sad panda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w tej cenie i klasie sprzętu nie pokusili się o gorilla glass...

 

Napiszę do sony także w sprawie tego cichego grania. Brakuje mi dosłownie 10-15% do pełni satysfakcji. Muzyka, która oryginalnie była na odtwarzaczu gra bardzo głośno, natomiast cała moja biblioteka jest cicha (z wyjątkiem boba marley'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłem się swoim sony krótko... Po 4 godzinach od odebrania go z rąk kuriera, poszedłem na deskę i wyślizgnął mi się przez dziurę w kieszeni... Miałem dziś zły dzień i jakby tego było mało, soniacz musiał oczywiście wylądować ekranem na betonie...

 

1.jpg?screen

Jakie są szanse na reaktywację?

 

Szkoda, że w tej cenie i klasie sprzętu nie pokusili się o gorilla glass...

 

Napiszę do sony także w sprawie tego cichego grania. Brakuje mi dosłownie 10-15% do pełni satysfakcji. Muzyka, która oryginalnie była na odtwarzaczu gra bardzo głośno, natomiast cała moja biblioteka jest cicha (z wyjątkiem boba marley'a).

Smartfony Sony też grają dużo ciszej, jak porównywałem ostatnio właśnie HTC One M8 z Xperia Z2, to Z2 jakieś 20-30% ciszej od M8 (ale ogólnie dźwięk Z2 podobał mi się bardziej, pomijając głośność).

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności