Skocz do zawartości

Stop komisowi w statusach - propozycja.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką prośbę do zarządzających tym forum:
Wprowadźcie jakieś kary czy coś dla usilnie wrzucających swoje oferty komisowe w statusy (albo linki do Allegro). Bo rozumiem raz na jakiś czas taką wstawkę, ale niektórzy to chyba muszą wrzucić taki syf codziennie (albo prawie codziennie), bo inaczej mają dzień stracony.
Prawda jest taka, że dobry sprzęt w dobrej cenie schodzi w naszym komisie w max. kilka dni (wiem, bo przeglądam regularnie zarówno "sprzedam" jak i "kupię" czy "zamienię"), także pokazywanie linków w statusach jest bezcelowe w sumie...

Jak mam wybierać to wolę już durne wierszyki Snuffa i reszty albo teksty o tym co kto jadł na obiad zamiast komisu w statusach. Jakbym chciał coś kupić to mam od tego dział odpowiedni. ;)

Pozdrawiam!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeciw.

zakazanie reklamowania ofert z komisu mogłoby być, ale dawanie czasem linka do allegro czemu nie (skoro w komisie nie można).

Osobiście jestem za tym, żeby statusy nowych użytkowników nie pojawiały się na 1 stronie nim osiągną np. 50 postów, dzięki temu nie będzie spamu, jak to nie raz już się pojawiał z jakimiś linkami do zagranicznych stron itp.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przeciw, bo z zasady jestem przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom.

Jak widać zarząd też, to po co na siebie bata kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciw, zgadzam się z tym, co napisali oblivion i jd1210.

 

 

 

/EDIT: Podobno statusy można wyłączyć, ale to się oponentom nie podoba, bo nie daje po tyłku "spamującym". I tak oto mamy placki i ziemniaczane, ale to przecież nie jest spam.

Edytowane przez Undertaker43
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę do zarządzających tym forum:

Wprowadźcie jakieś kary czy coś dla usilnie wrzucających swoje oferty komisowe w statusy (albo linki do Allegro). Bo rozumiem raz na jakiś czas taką wstawkę, ale niektórzy to chyba muszą wrzucić taki syf codziennie (albo prawie codziennie), bo inaczej mają dzień stracony.

Prawda jest taka, że dobry sprzęt w dobrej cenie schodzi w naszym komisie w max. kilka dni (wiem, bo przeglądam regularnie zarówno "sprzedam" jak i "kupię" czy "zamienię"), także pokazywanie linków w statusach jest bezcelowe w sumie...

 

Jak mam wybierać to wolę już durne wierszyki Snuffa i reszty albo teksty o tym co kto jadł na obiad zamiast komisu w statusach. Jakbym chciał coś kupić to mam od tego dział odpowiedni. ;)

 

Pozdrawiam!

Wiem, że moje wierszyki są ******ste :D

 

 

Spammer Snuff też jest ZA ale TYLKO jeśli będzie można w komisie wrzucać swoje aukcje z allegro.

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę do zarządzających tym forum:

Wprowadźcie jakieś kary czy coś dla usilnie wrzucających swoje oferty komisowe w statusy (albo linki do Allegro). Bo rozumiem raz na jakiś czas taką wstawkę, ale niektórzy to chyba muszą wrzucić taki syf codziennie (albo prawie codziennie), bo inaczej mają dzień stracony.

Prawda jest taka, że dobry sprzęt w dobrej cenie schodzi w naszym komisie w max. kilka dni (wiem, bo przeglądam regularnie zarówno "sprzedam" jak i "kupię" czy "zamienię"), także pokazywanie linków w statusach jest bezcelowe w sumie...

 

Jak mam wybierać to wolę już durne wierszyki Snuffa i reszty albo teksty o tym co kto jadł na obiad zamiast komisu w statusach. Jakbym chciał coś kupić to mam od tego dział odpowiedni. ;)

 

Pozdrawiam!

moje akg w dobrej cenie nie sprzedaja sie :P

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem dodać, że jakby nie można było pisać w statusie czego się chce to byłaby już cenzura, bo status w profilu upoważniać powinien do wszystkiego poza treściami zabronionymi prawni - rasizmowi, nawoływaniu do nienawiści itp. To tak samo jak w przypadku komunikatorów jak gg według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciw, zgadzam się z tym, co napisali oblivion i jd1210.

 

 

 

/EDIT: Podobno statusy można wyłączyć, ale to się oponentom nie podoba, bo nie daje po tyłku "spamującym". I tak oto mamy placki i ziemniaczane, ale to przecież nie jest spam.

 

Hahaha! Akurat po Tobie spodziewałem się zdania na nie (podobnie jak po oblivionie), bo wrzucasz linki, więc... ;)

Co do wyłączenia całkowicie to argument z dupy. Ja chcę czytać statusy (choćby były o plackach), a jak chcę komisu to klikam w komis. "Spam taktyczny" czy wrzucanie losowych zdań w statusy to właśnie reakcja na (czasami bezczelny) komis w statusach. Gdyby ludzie mieli umiar, idę o zakład, że nikt by się nie czepiał, a ja bym tematu nie zakładał.

Zauważ, że wcześniej nie włączałem się w te akcje zbijania w dół statusu, ale jak ktoś wrzuca swój sprzedawany sprzęt codziennie to jest to już przegięcie, IMO.

 

 

moje akg w dobrej cenie nie sprzedaja sie :P

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Bo masz tak tanio, że ludzie myślą, iż sprzedajesz fejki :P Poza tym, gdzie mogę, tam pokazuję ludziom Twoje K181DJ jak chcą basowego (bez przesady) grania w wysokiej jakości do 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nismovsky

Co do mnie to mnie 1-2 miechy nie było i że cokolwiek w obyczajach forum się zmieniło nie wiedziałem (tak bym tak ofert w statusach nie umieszczał), dodatkowo jeszcze nowy użytkownik forum zrobił mnie w bambuko blokując mi sprzedaż - pisał, że bierze, czekałem na przelew i przez to osoby co pisały do mnie pierwszego dnia jak wystawiłem to nie kupiły, a jedna chciała już brać..

 

I taka prawda jak coś się nie sprzeda na samym początku to potem trudniej, bo już mniej osób wchodzi, bo kisi się to już poza 1 stroną tematu. A odświeżyć wg regulaminu, żeby podbić ofertę np. z niższą ceną, można dopiero po tygodniu

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nismovsky -> to wydaje mi się logiczne, że Ty nie wrzucasz, to pomysł jest dobry, ja wrzucam - do bani. Inaczej po kiego miałbym tu pisać? No chyba, że ten temat został założony dla z góry określonego grona i jedyne posty, jakie mogą być, to takie wyrażające poklepywanie po plecach.

 

Forum to forum, statusy to statusy - mi np. placki ziemniaczane nie smakują i też nie lubię patrzeć/czytać, jak ktoś się chwali, ze je zjadł na obiad. Ale, tak jak to napisał oblivion, statusy to rzecz prywatna i to, co jest w nich zawarte, jest sprawą indywidualną (oczywiście póki nie łamie regulaminu). Dlatego się nie czepiam. Trudno, niech już ktoś sobie je te placki i się chwali tym na forum, jego zdrowie. Ja przeboleję.

 

I tak, wiem, że powstała ostatnio moda na akcję o której wspomniałeś. I dobrze, przynajmniej kilka osób ma co do roboty, bo się chyba nudzą, skoro im tak zawadzają te statusy. I to tak nagle - bo jakoś wcześniej problemów nie było. Ktoś "popularny i uznany" powiedział A, to cała rzesza nagle za nim do boju.

 

Będzie wpis w regulaminie zabraniający umieszczanie linków - dostosuję się. Skoro go nie ma, to będę dalej takie linki umieszczał i nie widzę w tym nic złego. Nikt nikomu nie każe klikać.

 

 

Forum to jest forum. Mam wrażenie, że niektóre osoby o "jedynym prawidłowym światopoglądzie" zapominają, że i inni bawią się w tej piaskownicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten temat jest po to, by rozważyć zmianę regulaminu, jeśli rzeczywiście przeszkadza to większej liczbie osób. Zasady forum to nie dekalog, żeby go nie modyfikować (choć i to się zdarzało, ale nie o historii chrześcijaństwa jest tutaj mowa) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest typowo męskie forum.

A tu poprzeklinać nie można, cycków po oglądać a o piwie tylko opowieści snują.

Nie zachowujmy się jak mocherowe pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rażą mnie niektóre wpisy w statusach a czasami nagminność np. ofert, ale moim zdaniem nie jest to powód aby robić jakieś zakazy co do statusów; jeżeli robić zakazy to nie tylko oferty z komisu ale i też inne rzeczy - zapytania co wybrać (od tego jest stosowny dział forum), wrażenia z odsłuchu (bo od tego są tematy o danym sprzęcie) etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nismovsky -> Rozumiem. Chodziło mi tylko o ten fragment z Twojej wypodziedzi: "Hahaha! Akurat po Tobie spodziewałem się zdania na nie (podobnie jak po oblivionie), bo wrzucasz linki, więc... ;)"

 

Po wielokropku pierwsze co mi do głowy przyszło, to mniej więcej coś takiego: "twój głos się nie liczy".

 

Nie wydaje Ci się, że jeśli próbuje się przeprowadzić jakieś zmiany na forum, które dla pewnej części użytkowników mogłyby być niekorzystne, wypadałoby znać opinie drugiej strony? :)

 

 

No chyba, że czegoś nie zrozumiałem, wtedy nvm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciw, sam często tak sprzedaje oraz zdarzało mi się trafić na ciekawą ofertę w podpisie. Statusy z fejsa, reklamy sklepów i blogów w sygnaturce są durniejsze i ja np muszę się z nimi pogodzić, nie mówiąc o "wyciśnięte z tyłka za pomocą najnowszego słitaśnego antka iksde" pod połową postów na forum.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że absolutnie nie zdziwiło mnie, iż sprzeciw wyrazili statusowi handlarze ;)
W żadnym wypadku nie miałem na myśli "Twój głos się nie liczy" a raczej "więc jakoś nie dziwi mnie ta reakcja". To absolutnie nie był atak, a jedynie obserwacja, że sprzeciw wyrażają Ci, którym to ukróci właśnie wrzucanie w statusy linków do allegro/tematów z komisu.

@up - tylko potwierdzasz moją teorię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - wprowadzić możliwość umieszczania linków do allegro w komisie i już. Jakoś nadal nie mogę pojąć, dlaczego jest zakaz.

 

Generalnie nie byłoby problemu, gdyby oferty w statusach pojawiały się raz na 10 - ba, nawet raz na 5. Teraz to średnio 3/5 są ofertą / linkiem do aukcji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę dobrą ofertę w popisie niż Twoje łangielskie złote myśli. Pozdrawiam


Jak mam wybierać to wolę już durne wierszyki Snuffa i reszty albo teksty o tym co kto jadł na obiad zamiast komisu w statusach. Jakbym chciał coś kupić to mam od tego dział odpowiedni. ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nismovsky -> ale nie liczysz chyba na to, że nagle wpadnie tu do tego tematu grono ludzi, którzy może kiedyś coś tam kupili klikając w link-spam w statusie? :)

 

Podejrzewam, że większość takich osób jeśli już się zarejestrowało na forum, to tylko po coś konkretnego i skusiwszy się na taką statusową ofertę wybyli i już nie wrócili. Bo właśnie myślę, że i do takich ludzi trafiały/trafiają statusy, więc jakby nie patrzeć, takie umieszczanie statusowego allegro jest poniekąd korzystne. Ale wybaczcie, nie mam żadnego wykresu udowadniającego moją rację :P

 

I nie robię tego na złość m.in. Tobie, nismovsky, tylko takie wrzucanie było już obecne od dłuższego czasu i dymu nie było. Dziwi mnie tak nagła zmiana nastawienia.

 

W tym momencie to trochę też wygląda tak, że skoro nie ma zapisu w regulaminie, to: "moja racja jest mojsza niż twojsza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności