Skocz do zawartości

Stop komisowi w statusach - propozycja.


Rekomendowane odpowiedzi

@nismovsky

Nie wiem o czym teraz mówisz. Tak jak mówię w przeciągu 3 miesięcy nic w statusie nie miałem, dopiero od 3 dni nieco - ale starczyło powiedzieć, że nie pasuje, a nie głupie gierki, spamowania.

ja się Ciebie uczepiłem? raczej jest odwrotnie

 

Szkoda, że nie walczycie o wolność przy linkach z Allegro w komisie czy nawet o pytanie "co kupić" na shoucie właśnie ;)

To nic nie da. Pytania na shoucie "Co kupic" jak dla mnie dobrze, że są zakazane.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, ja wcalę nie marudzę, tylko mówię jak jest ;)

 

Ktoś wspomniał, że nie przepada za sygnaturkami - jest opcja "Ignore all signatures when reading topics and personal messages" i ona daje, że sygnatur nie wyświetla pod postami. Właśni sobie włączyłem, żeby sprawdzić, działa znakomicie.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za allegro w komisie, ale regulamin komisu jest nieco bardziej rozbudowany :D Wprowadzając możliwość linkowania trzeba też ustalić co z ceną, w końcu w ogłoszeniu musi być podana cena a sporo jest aukcji w tym te bez ceny minimalnej. Poza tym nie wiadomo co z opisem, bo pewnie połowa osób wklejałaby wtedy same linki bez opisu ani zdjęć. Forum powinno być otwarte na takie propozycje, a póki co wychodzą sytuacje dziwne. Przykładowo ktoś sprzedaje tanio słuchawki, przyjmijmy że to w miarę nowy użytkownik. Wystawia je na allegro, cena atrakcyjna więc ktoś znajduje i wkleja je do "okazji z allegro", w końcu wychodzi na to, że to użytkownik forum i jest dym :P Równie dobrze gdy wprowadziłoby się możliwość wstawiania linków z allegro to takie sytuacje również miałyby miejsce, teraz w komisie jest 11 stron ogłoszeń i nikt nie zwraca uwagi czy nick z allegro i opis to nie przypadkiem oferta z komisu. Komentarze z allegro służyłyby nowym użytkownikom, jednak efekt uboczny to masa użytkowników rejestrująca się dla sprzedania przedmiotu i zapomnieniu o forum na wieki :D Także proponowałbym przemyśleć za i przeciw przed zmianami, bo komis to temat rzeka i dlatego często kończy się na zamknięciu tematu i zostawieniu tak jak jest, boimy się zmian :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę po popcorn.

 

...

 

Prawda jest taka, że sygnatury można mieć jak się chce, byle nie oczojebne. W komisie powinno być allegro dozwolone, a oferty w statusach zakazane. Jak ktoś myśli inaczej to to szanuje, ale i tak zdania nie zmienię ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także proponowałbym przemyśleć za i przeciw przed zmianami, bo komis to temat rzeka i dlatego często kończy się na zamknięciu tematu i zostawieniu tak jak jest, boimy się zmian :D

To nie jest kwestia strachu tylko lenistwa i nie chcę tu nikogo urazić.

 

Osobiście jestem za tym żeby komis pozostał w komisie a nie rozłaził się na sygnatury czy opisy. Do tego nie rozumiem dlaczego w okazjach z allegro nie można podawać linków do własnych aukcji tudzież aukcji użytkowników forum o ile są rzeczywiście okazją a dozwolone jest umieszczanie linków do aukcji bez opcji "kup teraz" które jak wszyscy wiemy moga zakończyć się na sumce wyższej niż w regularnym sklepie.

Jak pisałem wyżej zmiany w regulaminie to kwestia lenistwa albo chciejstwa (zależy kto pyta). Ktoś musiałby przysiąść, poświęcić czas, wziąć na warsztat nie jeden (jak słusznie zauważył gumiak9)czy dwa a wiele punktów w różnych miejscach regulaminu i jeszcze na dodatek wymyślić coś co będzie miało ręce, nogi a przede wszystkim głowę. To nie jest takie proste a w końcu każdy wolałby w tym czasie raczej sączyć drinka z parasolką siedząc pod palemką na jakiejś egzotycznej wysepce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czekamy aż userzy wyjdą na ulice... (tylko komu kibicować audiofilom czy obiektywistom?) :D

 

Mi osobiście wisi czy ktoś wrzuca w status link do swojej oferty. Byle nie było spamu i jest ok :)

 

Pomysł z osobnym tematem trafny moim zdaniem i to byłby chyba złoty środek żeby nie było spin (chociaż one zawsze będą bo jak jest za dobrze to się w ****ch za przeproszeniem przewraca) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg @aallena to dobrze, bo jest wtedy równowaga i coś się dzieje.

 

Wybaczcie moją ignorancję i lenistwo pod postacią pominięcia czytania całego wątku, ale dla mnie sprawa jest prosta:

a ) statusy off

b ) warny za statusy

c ) blokady statusów za łamanie zasad

 

Ogólnie jestem za opcją a ), jeśli jest z tym problem, choć równie dobrze mogę sobie to zrobić adblockiem na div class i mieć terefere na całą tą kwestię.


Poziom agresji rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za osobnym tematem + jakimś obostrzeniem dot. wpisów przez nowych użytkowników. Tu nie chodzi o takie zabranianie "per se", a o czytelność statusów, które to znikają czasem w natłoku ogłoszeń. Moim zdaniem jest to takie cwaniackie omijanie regulaminu komisowego o niewystawianiu linków do allegro oraz niewrzucaniu tam rzeczy niezwiązanych z audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, po co sobie tym głowe zaprzątać? Dla spammerów to może i owszem jakieś warny, ale jak ktoś wstawi link raz na tydzień? Anyway, co by rozluźnić agresorów polecam:masc_na_bol_dupy.png

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W statusie to oferte może 2 razy wrzuciłem i to jeszcze link do forum, a nie allegro :E Mi to po prostu rybka, jak ktoś chce niech sobie wrzuci raz na tydzień i z głowy. Po to są statusy, żeby się nimi dzielić, jak ktoś nie ma ochoty tego czytać, to niech tam nie patrzy? Nie rozumiem też, jak to może zmniejszać czytelność forum :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to forum audio, ale audio to nie wszystko a każdy coś tam sprzedaje kupuje poza audio. Jeden dział bo wystarczą przedrostki [Z] [K] i wiadomo ocb.Taki złoty srodek aby komis audio był wolny od agd:D, a statusy wolne od ofert sprzedaży które większość meczy.

 

Wynik tego będzie mniej sprzeczek bo poziom agresji fakt rośnie przez 10 raz widziany status z dyskiem lokówką czy czym tam.

Wymóg dać taki wysoki próg aby nie chciało się go nabijać typu 250 postów i rok na forum. A jak ktoś nadużywa tego działu jako zamiennik allegro np 10 ofert , to urlopik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pomysł to głupszy... Zaczęło się od jednej małej prośby o zmianę regulaminu komisu, aby można było wrzucać tam linki do allegro. Większość użytkowników była 'za', część (pewnie także większa) moderacji również. Pomysł choć dobry, sprawdzony, praktykowany także na znacznie większych forach, został olany. No to zamiast linków do ofert ze sprzętem audio w jednym dziale, macie dyski, lokówki i gacie na całym forum. Jak się nie chce iść na kompromis, to tak to się później kończy.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik tego będzie mniej sprzeczek bo poziom agresji fakt rośnie przez 10 raz widziany status z dyskiem lokówką czy czym tam.

 

 

I to jest sedno, bo pal licho linki do forumowego komisu, ale wrzucanie linków do allegro/tablicy i to przedmiotów niezwiązanych z audio to typowe polskie cwaniactwo.

 

Po to są statusy, żeby się nimi dzielić, jak ktoś nie ma ochoty tego czytać, to niech tam nie patrzy? Nie rozumiem też, jak to może zmniejszać czytelność forum :ph34r:

 

Zmniejsza to czytelność forum, bo jak ktoś ma się przekopać przez gąszcz ofert z allegro żeby dotrzeć np. do statusu, który komentował to czasem się odechciewa.

 

@Jimmi - linki do allegro niczego by nie rozwiązały (chociaż byłyby dobrym krokiem), bo nadal byliby handlarze, co w statusie chcieliby przemycić kocią karmę, klatkę dla ptaków lub inne tego typu precjoza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jd1210 Mam w temacie takie samo zdanie (tzn. na NIE), ale nie podoba mi się zrównywanie "moherowego pokolenia" z jakąś bandą głupków. Po pierwsze, że do tego pokolenia należę, a po drugie, że ten rodzaj wełny pisze się przez samo "h".

Edytowane przez zewin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności