Skocz do zawartości

Odtwarzacz audio do 350 złotych.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam odtwarzacza do 350 złotych, z wyświetlaczem, musi obsługiwać FLAC, pojemność może być nawet 4gb, często rotuję utwory. Obecnie korzystam z iPoda Nano 4g i słuchawek SoundMagic e10, znajdę sprzęt który będzie grał lepiej lub tak samo w tej cenie?

Edit: Zapomniałem jednej rzeczy - wolałbym, żeby był to dość łatwo dostępny sprzęt, bo zależy mi na czasie i nie uśmiecha mi się przeglądania allegro/forum tygodniami za jakąś używką.

Edytowane przez Szymmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego wymagasz od wyświetlacza? Bo jeśli tylko podstawowej funkcjonalności, to może sansa clip zip? Jest malutka, bardzo przyjemnie gra, wewnętrzną pamięć można rozszerzyć o karty pamięci, a do tego jest możliwość instalacji rockboxa, dzięki czemu odtworzy praktycznie każdy format. A i cenowo nówki stoją dużo niżej, niż podana przez Ciebie kwota. Sansa będzie grała na pewno cieplej niż Twój ipod.

Natomiast jeśli szukasz czegoś, co ma większy wyświetlacz i "bardziej zaawansowany" to może video 5g? Po instalacji rockboxa również będzie odtwarzał flac. Tylko to już będą używki, ale w podanej kwocie powinieneś wyrwać jakiś 30GB w porządnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wyświetlacza wymagam tylko najbardziej podstawowych funkcji jak wyświetlanie nazwy utworu i stanu baterii. Jeśli będę brał coś z "i" w nazwie to chciałbym, żebym mógł łatwo wgrać custom firmware czy cokolwiek pozwalającego ominąc obsługę iTunesa. Bardzo zależy mi na korzystaniu z FLACów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie do tego wzmacniacz? Poza tym, nie każdy chce chodzić z kanapką. Chyba, że autorowi pasuje takie rozwiązanie, a zakup wzmacniacza jest w stanie odłożyć na później.

 

W takim razie, jeśli zależy Ci na custom firmware to pomyśl o Video, ew. Classic 6g - również ma możliwość wgrania rockboxa. Generalnie wybór powinieneś oprzeć na tym, jakie brzmienia oczekujesz. Jeśli ma być chłodno i technicznie - Video, jeśli ciepło i w miarę muzykalnie - clip zip. Oczywiście, są również inne opcje, ale tutaj muszą się wypowiedzieć inni, nie mam w zwyczaju polecać czegoś, z czym nigdy nie miałam do czynienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, chyba nie mam do końca wyrobionego gustu jeśli chodzi o odtwarzacze i ich brzmienie. Jestem raczej początkujący w temacie, więc jakieś kombinacje ze wzmacniaczem to chyba nie dla mnie. Sansę clip miałem i nie jestem 100% pewien czy to to czego szukam w kwestii brzmienia, ale pod każdym innym względem przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych masz sprowadzanego Colorfly c3(tutaj czas, czyli odpada), Zipa już podawanego wcześniej, Nano2 może być ciekawą opcją obecnie dość łatwo dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności