Skocz do zawartości

Pchełki Za 120zł


Neo

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Neo, ze swojej strony mogę polecić ci Koss The Plug. Używam ich i jestem calkiem zadowolony. Co prawda musisz powiększyć budżet o 10 zł (plugi kosztują 129 zł w http://soundpower.sh.pl/ ). Jeżeli jesteś z Wawy to możesz się so nich przejechać i je przesłuchać/przetestować u nich na miejscu i zobaczysz czy ci się podobają. Najlepiej przejedź się ze swoim sprzętem żeby zobaczyć jak z nim współpracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koss'ów chyba nie kupie bo nie jestem przekonany co do tych koreczkow, jestem tradycjonalista wiec chyba Sennheiser MX500, ale dzieki za rady :)

testowałeś je na własnych uszach? jeśli nie to się nie dziwie czemu nie jesterś do nich przekonany. Wypróbuj je gdzieś to wtedy pogadamy. ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup stary mx300, nie wiem czy miedzy 300-500 jest slyszalna roznica, ale watpie w to .Roznice:

 

mx300 - wiadomo

mx400 - to samo co mx300 tylko dolozone pudelko na sluchawki + 2 dB w sygnale w rzeczywistosci nieodczuwalne

mx500 - mx300 z pudelkiem i dodatkowo potencjometr na kablu.

 

(nie wiem, byc moze ze cos siepozmienilao, ale watpie w to)

 

Szczerze mowiac ja bym wolal kupic 3 pary mx 400 lub mx300, jesli juz bys sie decydowal na sannheisery. Dla ciekawosic moge podac ze mx 300 zostaly uprane w pralce automatycnzje przez moja mamusie :blink: , hm odziwo po 2 dniach grania powrocily do lask ze swoim pierwotnym brzmieniem. Serio za 30zl to jest parodia zeby robic taki fajny sprzet lol :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mx300 - wiadomo

mx400 - to samo co mx300 tylko dolozone pudelko na sluchawki + 2 dB w sygnale w rzeczywistosci nieodczuwalne

mx500 - mx300 z pudelkiem i dodatkowo potencjometr na kablu.

widze ze jestes prawdziwym znawca sprzetu. jesli jedyna ruznica pomiedzy mx300 a mx500 wg ciebie to ze maja pudelko i mute to niezle. bo np. mx 500 maja wieksze pasmo przenoszenia co daje duzo lepiej odwzorowany dzwiek. chyba ze sluchasz samych mp3 pozniej 128 to kup mx300 bo roznicy rzeczywiscie nie ma w tym przypadku.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej od Was zakonczylem wymiane zdan i pogladow na temat sluchawek z uzytkownikiem eric - mial duzo do powiedzenia ale nie znajdowalem w jego slowach zadnej logiki tylko jakies pustostany, bez obrazy ale to co on tu pisze nie swiadczy o jego "dojrzalosci dzwiekowej". Ja bym sie zapad pod ziemie gdybym wypisywal takie rzeczy na forum................ - no comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej od Was zakonczylem wymiane zdan i pogladow na temat sluchawek z uzytkownikiem eric - mial duzo do powiedzenia ale nie znajdowalem w jego slowach zadnej logiki tylko jakies pustostany, bez obrazy ale to co on tu pisze nie swiadczy o jego "dojrzalosci dzwiekowej".

 

coz moze przekaz werbalny za trudny, ale moim skromnym zdaniem trudno kwestionowac dojrzalosc dzwiekowa osoby ktora posiada sluch absolutny...

 

Strasznie nie chce mi sie juz drazyc tego tematu, ale z drugiej strony zal mi ludzi ktorzy pod wplywem sugestii i nie do konca slusznych informacji mogliby popelnic blad. Tak wiec prosze bardzo ponizej zamieszczam specyfikacje:

 

MX300

Weergavebereik: 18-20.000 Hz.

Impedantie: 32 Ohm

Maximale geluidsdruk: 116 dB

 

MX400

Weergavebereik: 18-20.000 Hz

Impedantie: 32 Ohm

Max. geluidsdruk: 119 dB

 

MX500

Weergavebereik: 18-20.000 HZ

Impedantie: 32 Ohm

Max. geluidsdruk: 119 dB

 

iRiver Earphones

> driver units 15.6 mm

> impendance 32ohm

> sensitivity 100 plus, minus 3 dB/mw

> rated power input 4mW

> Max power input 40mW

> frequency response 12~22,000Hz

 

Gdzies tam napisalem ze jedyna roznica oprocz pudelka i potencjometra sa 2 dB - faktycznie mylilem sie...sa 3 dB, i stawiam wodke osobie ktora to wyczuje...(konkurs nie dotyczy olivera27 - boje sie ze on wszytsko wyczuje i wygra...)

 

Dla znajacych angielski polecam ten artukul porownujacy te modele, moze to kogos przekona... http://www5.head-fi.org/forums/archive/ind...hp/t-72296.html

 

Jesli ktos ciagle ma dylemat - zapraszam do siebie na odsluch, mam w domu w sumie z 8 par sluchawek, wiec test bylby w miare wiarygodny. NIestety nie mam zadnych dzialajacych firmy Panasonic - tak bardzo zachwalanej i polecanej przez Olivera27...okazalo sie ze panasonic robi kiepskie kabelki, ktore poprzerywaly sie w obu parach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ciagle ma dylemat - zapraszam do siebie na odsluch, mam w domu w sumie z 8 par sluchawek, wiec test bylby w miare wiarygodny. NIestety nie mam zadnych dzialajacych firmy Panasonic - tak bardzo zachwalanej i polecanej przez Olivera27...okazalo sie ze panasonic robi kiepskie kabelki, ktore poprzerywaly sie w obu parach...

 

 

Oczywiscie ze moge polecic Panasonici jako sluchawki lepsze od iRiverowskich lub sennheiser`ow lecz niestety jak juz wczesniej wspominalem nie wiem jaki model tych Panasonic`ow posiadam z racji tego ze nie ma ich juz w sprzedazy i nie posiadam zadnego pudelka z info jaki to model ale _Bizare_ przesluchilwal u mnie sluchawki iRiver`a i te panasoniki i stwierdzil ze Panasonic`i sa o niebo lepsze w ogolnym brzmnieniu a przede wszystkim w bassie wiec moja opinia nie opiera sie tylko i wylacznie na swoich doswaidczeniach ale innych rozniez i to z pierwszej reki.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mojego modelu sluchawek Panasonica juz nie ma w sprzedazy poniewaz byly jak na tamte czasy za drogie - ale byly rewelacyjne i sa nadal w brzmieniu - jak sie teraz przedstawia jakosc sluchawek Panasonica z wyzszej polki tego nie wiem ale ja zamiast MX500 o sluchawkach iRiver`owskich niewspominajac juz wiecej wybral bym w ciemno jakies Panasonici - oczywiscie ktorys z najwyzszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Eric. jakie słuchawki polecacie na długie dojazdy w środkach komunikacji publicznej? w sumie po przeczytaniu naprawdę pożądnie zrobionego porównania przez Olivera27 i ReGiego zostają kossy the plug i sony mdr... tylko tych drugich nigdzie nie widziałem... no i ceny nieszczególne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Sony mdr ex 71 sl dostaniesz tylko poza granicami naszego kraju <_< ale jak masz rodzinke lub znajomego w niemczech to sobie juz poradzisz tam w sklepach ale tych lepszych sa dostepne, ewentualnie moze najdziesz jakis e-sklep ktory wysyla do Polski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX500

Weergavebereik: 18-20.000 HZ

Impedantie: 32 Ohm

Max. geluidsdruk: 119 dB

maly blad sie zakradl..

MX500

Nennimpedanz 32 Ohm

Ankopplung an das Ohr intraaural

Gewicht ohne Kabel ca. 6 g

Klinkenstecker 3.5 mm stereo

Wandlerprinzip dynamic, open

Kabellänge 1 m

Schalldruckpegel bei 1kHz 125 dB(SPL)

Klirrfaktor bei 1 kHz 1 %

Audio-Übertragungsbereich (Hörer) 18.....22000 Hz

 

i szczerze powiem ze nie wiem zkad masz te informacje, ale spoko. Ja te informacje przekopjowalem ze strony glownej sennheiser..http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm.nsf/root/04854#

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bralem to pod uwage, ale 3/4 stron - tez seenheiser tylko amerykanska - podaje 18-20, najlepiej jak by sie ktos wypowiedzial kto mial stycznosc z 300 - 500. Realnie watpie zeby mialo to znaczenie, wierze ze pakuja do tych 3 modeli te same flaki, a roznia sie obudowa i gadzetami. Poza tym toeretycznie jest tak ze tych 20 Mhz i tak nikt nie wyslyszy, ale z drugiej ma to nieco inne znaczenie ( samych dzwiekow o tej czestotlisowsci nie wyslyszymy, ale takie spectrum czestotliwosci pozwala na wygranie wiekszej ilosci alikwotow (dzwiekow szeregowych tonu podstawowego) i to ma wplyw na barwe i brzmienie ) tylko ze to sa pchelki, i to sa sluchawki, i szczerze mowiac troche watpie zeby to mialo realne przelozenie na rzeczywite ich granie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie mialo wplywu na slyszane dzwieki to po co by robili sluchawki z zakresem np do 40 Mhz??? Zgadzam sie z tym ze ludzkie ucho nie slyszy dzwiekow powyzej 16Mhz ale to nie znaczy ze te wyzsze czestotliwosci nie maja wplywu na ogolne brzmienie..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisalem:

Poza tym toeretycznie jest tak ze tych 20 Mhz i tak nikt nie wyslyszy, ale z drugiej ma to nieco inne znaczenie ( samych dzwiekow o tej czestotlisowsci nie wyslyszymy, ale takie spectrum czestotliwosci pozwala na wygranie wiekszej ilosci alikwotow (dzwiekow szeregowych tonu podstawowego) i to ma wplyw na barwe i brzmienie )

 

a oliver znow inteligentnie zripostowal :

Zgadzam sie z tym ze ludzkie ucho nie slyszy dzwiekow powyzej 16Mhz ale to nie znaczy ze te wyzsze czestotliwosci nie maja wplywu na ogolne brzmienie..............

 

no trudno, juz sie zaczynam przyzwyczajac,

w przypadku sluchawek i 40 Mhz , wierze ze nie ma to sensu, i ze przy 40 Mhz nie ma to realnego znaczenie, ( ale np. 25 Mhz na bank ma wplyw , ale nie pytajcie mnie gdzie jest granica bo nie wiem :))i jestem przekonany ze to zwykly efekt marketingowy, przykladow analoginczych jest kupa, chociazby karty grafiki do komputerow.... ale same czestotliwosci nie maja znaczenia az tak wielkiego , jak ich proporcje...czyt. znow alikwoty,ehh

a tego typu rzeczy - wszyslkie wynalazki, mierniki elektroniczne Ci nie pokaza, najlepszym detektorem jest nasze ucho...polecam :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisalem:
Poza tym toeretycznie jest tak ze tych 20 Mhz i tak nikt nie wyslyszy, ale z drugiej ma to nieco inne znaczenie ( samych dzwiekow o tej czestotlisowsci nie wyslyszymy, ale takie spectrum czestotliwosci pozwala na wygranie wiekszej ilosci alikwotow (dzwiekow szeregowych tonu podstawowego) i to ma wplyw na barwe i brzmienie )

 

a oliver znow inteligentnie zripostowal :

Zgadzam sie z tym ze ludzkie ucho nie slyszy dzwiekow powyzej 16Mhz ale to nie znaczy ze te wyzsze czestotliwosci nie maja wplywu na ogolne brzmienie..............

A po cholere używasz tak pokręconego słownictwa? Zważ na to że wchodzą tu także ludzie którzy tylko sobie czasem lubią posłuchać i nie mają za dużo doczynienia z muzyką, a czytając takie językowe zawijasy jeszcze bardziej się gubią. Mówiąc szczerze to czytając tego posta to za pierwszym razem nie dotarło do mnie co piszesz, musiałem sobie go przeczytać drugi raz to wtedy załapałem, a Oliver to przedstawił w bardzo zrozumiały sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności