Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK100 MKII


griffith

Rekomendowane odpowiedzi

Imho bardziej chodzi o to, że najwięcej do powiedzenia w temacie ceny, mają ludzie niezainteresowani. Zainteresowani albo kupią bo są napaleni, albo na chłodno przekalkulują i im wyjdzie, że warto kupić. Ci którym po kalkulacji wyszło, że nie warto, nie są jednak zainteresowani. Oczywiście jest też grupa, która chce, ale nie może. Ale oni zazwyczaj cicho siedzą :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co to za wygoda mieć 3 klocki w kieszeniach - musiałbym sobie odpowiednia torbę zrobić.

Oskar ile słuchałeś AK100 i w jakich warunkach przemilczę. To tak jak z armaturami jeden odsłuch nie pozwoli odkryć wszystkiego. Ja osobiście cieszyłbym się jakby normalna cena AK100 była na poziomie 1700/1800 zł taka cena wydaje mi się odpowiednia w stosunku do tego co dostaję.

Nie mam swojego AK100 - mam tak dobrze, że wystarczy mi testowy sklepowy, pewnie i tak potem go odkupie od firmy. Prywatnie mam C4 - teraz słyszę pewnie uuuu dno - sprzęt ma mankamenty softu ale gra dla mnie przepięknie. Moim zdaniem nie ma lepszego połączenia portable - to małe przekłamanie C4 i portable? - dla HD600 lub HD650 jak C4. Drugim moim sprzętem jest X3, opinie rożne. Dla mnie to w tej chwili player codziennego użytku. Uniwersalny. Chcesz mieć jeden w miarę tani odtwarzacz, który przynajmniej da ci namiastkę(moim zdaniem sporą) luksusu audio kup X3. Bardziej majętni i zaawansowani zdecydują się na kałachy. Reszta będzie słuchać z telefonów, clipów+ , o2 itp. i narzekać będzie jakie te ludzie są głupie kupując tak drogi sprzęt przecież i tak nie słychać różnicy. :woot::D:P

...i wszyscy maja racje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale o czym my wogole dyakutujemy. stac mnie ale nie kupie. takie szukanie argumentacji. ci ktorzy beda chcieli kupia. i koniec.

ooo fatso powiedział, że nie ma o czym gadać, to gadać nie będziemy... bije poklony :P

 

Ale oscar, o czym chcesz gadać ? Że Kałachy są za drogie ? Czy, że stosunek jakość do kasy jest nieadekwatna ? A może, że są po prostu słabe ? Na razie nie spotkałem się z opinią od posiadacza, że to słaby sprzęt. Za to pieją o tym Ci, którzy go nie mieli, nie słyszeli, nie używali. Oczywiście jeśli dla kogoś to za drogie, czy przewartościowane, to sobie nie kupi. Chcesz mnie przekonywać, że nie warto było tego kupować ? Nie ma sensu, bo dla mnie było warto. Co więcej, wychodzi, że to jest DAP z którym zostanę najdłużej. Bo spełnia 90% moich wymagań.

 

Ja np. nie zgodzę się, że ma do bani EQ, bo ma całkiem w porządku. Może nie na poziomie Rockboxa, ale jednak sporo lepszy niż większość konkurencji. A to, że funkcjonalnością od Rockboxa odstaje - spokojnie, ten sprzęt ma dopiero pół roku, całkiem możliwe, że i na niego w końcu pojawi się Rockbox. Tak jak i na poprzednie flagowce irivera. A czy firma rzeczywiście czyha na kasę klientów ? Nie wydaje mi się. AKR01 są tańsze niż ich odpowiednik od FAD (Heaven IV). Do tego są to naprawdę dobre słuchawki. Ale pewnie i tak zaraz znajdzie się kolejny krzykacz, dla którego będzie za drogo.

 

Po prostu punkt widzenia zależy. I dla właścicieli, ci którzy piszą o przewartościowaniu, nie mają racji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

 

 

Ludzie szukają dziury w całym. Ale chyba najlepszym przykładem sa sklepy Hi-Fi które pokazują klientom AK i klientom sprzęt się podoba. Kupują wiec. A ssanie nawet większe na AK120. Tam jest klient który jest zainteresowany i jak widać -docenia produkt.

 

Osobiście uważam że AK są znakomite i oferują całkiem sporo nawet jak za taka cenę. Na zachodzi Europy sprzedają się nawet w wyższych cenach. Tam Ak100 kosztuje prawie 3k a AK120 5,5k. Zresztą chyba tylu specialiści z branży się nie mylą na calym świecie oceniając ten produkt jako rewolucyjny i świetnie brzmiący. W 2005 roku model Iriver IF599 z pamięcią 1GB kosztował 2500PLN. To były początki, później ceny zaczęły przybierać lepszy wymiar :)

 

Osobiście uwazam ze AK robi jeszcze lepsze wrażenie jak się podłączy go do sprzętu stacjonarnego. A w przypadku Ak120 - nie wiem czy ktoś mial okazje słuchać plików DSD - bajka.

 

Biorąc pod uwagę cenę takiego AK100 - ja bym nie przesadzał. Oczywiście cena wynika również z marży tak jak na wszystkich innych produktach, a sklep musi zarobić. Weźmy jednak ze dobry player z 32GB kosztuje min. 1000zl np. Cowon-y, ktore nie czytaj 24bit. No ale jest FiiO X3 z 8GB. Niech będzie ten.

Najlepszy DAC FiiO E17 który kosztuje 600zl, Ak100 jest DAC-iem, który jakościowo jest lepszy od FiiO wiec dodając te cene do ceny dobrego playera, mamy juz 1600zl.

Dodatkowo mamy 2 sloty na karty, Bluetooth 4.0 z Aptex, ekran dotykowy IPS, wejście/wyjście optyczne. Player jest super zrobiony, świetnie brzmi.

 

Ale oczywiście czy cena jest zła czy dobra - zadecyduj ty. Nie musisz kupować, ale 1000razy wole Irivera od IMODA.

 

To moje 50centów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK można sprzedać w sklepie, iModa nie :rolleyes:

Czy jakość dźwięku w AK jest 10 lub 5 razy lepsza niż iModa? Serio pytam.

 

Imod nie da Ci takiego napięcia wejściowego. A to wpływa na jakość. Im bliżej 2V tym lepiej. Dlatego X3/AK/i inne są rzeczywiście trochę lepsze od imodów i taczek itd. które mają 0,5V przynajmniej jeśli chodzi o słuchawki nie-portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AK można sprzedać w sklepie, iModa nie :rolleyes:

Czy jakość dźwięku w AK jest 10 lub 5 razy lepsza niż iModa? Serio pytam.

 

Imod nie da Ci takiego napięcia wejściowego. A to wpływa na jakość. Im bliżej 2V tym lepiej. Dlatego X3/AK/i inne są rzeczywiście trochę lepsze od imodów i taczek itd. które mają 0,5V przynajmniej jeśli chodzi o słuchawki nie-portable.

 

A jeżeli chodzi o IEMy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale w przypadku IEMów wydaje mi się, że napięcie nie ma już takiego znaczenia, wtedy dodatkowy wzmak (ilość prądu i stabilność) może wziąć bardziej przełożyć się na jakość dźwięku. Z mojego doświadczenia osobiście wolę podpinać IEMy to zwykłej dziurki słuchawkowej, bo straty nie są aż takie duże, choć lod i wzmak czasem poprawiają dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie ma sensu mówić o praktyczności i opłacalności. xD Nie ma sensu rozmawiać o dźwięku xD

Oczywiście, bo "przeciwnicy" okopali się na swoich pozycja i nie przyjmują do wiadomości argumentów drugiej strony. Przy czym jedni podnoszą jeden - cena, a drudzy mają cały worek już kompletnie nieistotnych cech tych sprzętów.

 

AK można sprzedać w sklepie, iModa nie :rolleyes:

Czy jakość dźwięku w AK jest 10 lub 5 razy lepsza niż iModa? Serio pytam.

Nie wiem, nie mierzyłem, moja miarka z obi padła przy 4,5 raza i dalej ni idzie.

 

A iModa słuchałeś? AK wolisz od iModa w kwestii ergonomii czy jakości dźwięku? Bo jeżeli chodzi o to pierwsze to nie neguję.

A z jakim wzmacniaczem ? Bo iMod z LO brzmi nędznie. Wystarczy porównać go do LO w iHP chociażby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie, nie ma sensu mówić o praktyczności i opłacalności. xD Nie ma sensu rozmawiać o dźwięku xD

Oczywiście, bo "przeciwnicy" okopali się na swoich pozycja i nie przyjmują do wiadomości argumentów drugiej strony. Przy czym jedni podnoszą jeden - cena, a drudzy mają cały worek już kompletnie nieistotnych cech tych sprzętów.

 

AK można sprzedać w sklepie, iModa nie :rolleyes:

Czy jakość dźwięku w AK jest 10 lub 5 razy lepsza niż iModa? Serio pytam.

Nie wiem, nie mierzyłem, moja miarka z obi padła przy 4,5 raza i dalej ni idzie.

 

A iModa słuchałeś? AK wolisz od iModa w kwestii ergonomii czy jakości dźwięku? Bo jeżeli chodzi o to pierwsze to nie neguję.

A z jakim wzmacniaczem ? Bo iMod z LO brzmi nędznie. Wystarczy porównać go do LO w iHP chociażby :)

 

Nie kumam iMod z LO brzmi nędznie? przecież esencją iModa jest wyprowadzenie dźwięku poprzez Line out Dock? Miałem na myśli dajmy na to takiego iModa z ibasso d10 lub ew. z SMSlem sa4ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Za bardzo się wczuwacie w "przeciwników" i "obrońców" ;)

 

Może niektórzy dają wyraz swojej dezaprobaty co do ceny. Ale z drugiej strony na forum też widzę hejt w stosunku do tanich rozwiązań.

 

Czyli jak w typowej piaskownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, iMod na słuchawkach z Line Out gra nędznie. To, że przez wzmacniacz gra już dobrze/ b.dobrze/rewelacyjnie, to inna sprawa.

 

Chodziło mi raczej o usystematyzowanie. Jak robiłem test porównawczy iMod vs AK100 vs Colorfly C4, to tenże iMod był skonfigurowany i konfiguracja opisana. Nie był to mistyczny iMod ze świecącym rogiem, tylko kombo urządzeń.


IMO Za bardzo się wczuwacie w "przeciwników" i "obrońców" ;)

 

Może niektórzy dają wyraz swojej dezaprobaty co do ceny. Ale z drugiej strony na forum też widzę hejt w stosunku do tanich rozwiązań.

 

Czyli jak w typowej piaskownicy :)

Oj tak zaraz w piaskownicy. Mamy w Polsce wyznacznik - nasi przywódcy, na nomen-omen Wiejskiej, zachowują się tak samo. Dają przykład, naród myśli, że tak trzeba, to tak robi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem, pytam. O te 10, czy 5 razy pytałem w kontekście nie ceny ( tu każdy sobie odpowie sam czy warto dać taką kasę, za tego typu sprzęt ). Pytałem o ocenę jakości dźwięku. Recenzje czytam, w tym Twoją Fatso, mam jakiś tam swój pogląd wyrobiony, ale abstrahując od użytych podzespołów, specyfikacji, pytam czy AK gra aż tak dobrze, że właśnie on wygrywa w kwestii dźwięku.

Kwestia ceny pojawia się potem, dlatego chcę na razie spróbować DX50 (kierując się filozofią, że pieniądze nie grają - przykład hf3), bo może da mi to czego szukam. Jak nie, będę szukał dalej, pewnie i wśród AK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednoznacznie tak. Oczywiście są połączenia w których gra gorzej (np. Ety + Classic zagra lepiej niż Ety + AK120), ale całościowo gra lepiej, bo ten wspomniany już wcześniej Classic, nie zagra tak dobrze jak AK120 z całą masą innych słuchawek - ot choćby AH-D7100 czy Grado RS1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie na pytanie odpowiedziałeś. :)

 

Po co Ci czyjeś ucho? Masz pomiary, masz widoczną cenę, plusy i minusy są znane. Pozostaje posłuchać ;)

 

IMO DX50 za 600zł to może być właśnie to czego brakowało w tej półce sprzętowej. A z AK100 mamy tendencje odwrotną. Teraz będą wchodzić poprawki, a cena będzie dalej rosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł raczej na razie się nie kupi, ale nie o tym.

A wiesz, że chętnie bym posłuchał? Tylko nie miałem okazji. :rolleyes: dlatego dopytuje.

Wszystkiego bym posłuchał, ale się nie da, co nie znaczy że nie można próbować.

Inne ucho, zwłaszcza obeznane z tym i owym, jak parunastu osób na tym forum, potrzebne mi do odsiania tego co mi nie przypasuje, wiem w którym kierunku iść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednoznacznie tak. Oczywiście są połączenia w których gra gorzej (np. Ety + Classic zagra lepiej niż Ety + AK120), ale całościowo gra lepiej, bo ten wspomniany już wcześniej Classic, nie zagra tak dobrze jak AK120 z całą masą innych słuchawek - ot choćby AH-D7100 czy Grado RS1. 

Dzięki. O to mi chodziło.

227 dolarów - 45 dolarów (odsprzedaż gratisu). Nie da się? Nawet za 700zł to jest bardzo ok. Cena dla ludzi.

Tak na to patrząc, to się da :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności