Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK100 MKII


griffith

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerujesz ze tam gdzie pensje są wyższe kalachy sprzedają się jak świeże bulki? Obawiam się ze mógłbyś się zdziwić.

Masz jakieś info w temacie? Bo mi się wydaje że sprzedają się całkiem dobrze.

Poszukaj na headfi ile osób je ma - a to jest forum dla maniaków a nie przeciętnych ludzi. To że ktoś zarabia 10k $ wcale nie oznacza ze wyda 10 procent pensji na średnio dopracowany produkt którego cena jest skierowana do maniaków. To że mnie stać na kalacha wcale nie oznacza ze go kupie - jak dla mnie ma zbyt kiepski stosunek ceny do możliwości /jakosci

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś zarabia 10k $ wcale nie oznacza ze wyda 10 procent pensji na średnio dopracowany produkt którego cena jest skierowana do maniaków. To że mnie stać na kalacha wcale nie oznacza ze go kupie - jak dla mnie ma zbyt kiepski stosunek ceny do możliwości /jakosci

Dlaczego średnio dopracowany? Masz prawo nie akceptować ceny. Ja uważam że BMW są za drogie, ale nie wchodzę na forum motoryzacyjne i nie piszę ludziom że ceny są abstrakcyjne, po prostu wybieram inny produkt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy taką tradycję - wprowadza się sprzęt z bardziej lub mniej dopracowanym firmware i potem wypuszcza upgrade. Ludzie się do tego przyzwyczaili i kiedy nowy soft nie wychodzi, zaczynają się niepokoić.

 

Mnie tylko szkoda,że iRiver(czyli firma duża) nie współpracuje lepiej z klientami. W jakiś sposób powinna "słuchać" ich głosu i reagować na potrzeby - typu "gapless", odczyt CUE, M3U, korektory EQ jak z RockBoxa, łatwiejszy odczyt grafiki okładek i inne. Oczywiście przeciętny DAP (choć drogi) nie może być za bardzo skomplikowany w obsłudze i nie może mieć wszystkiego tego co ma RockBox ale te najważniejsze sprawy powinny być szybko poprawiane i wprowadzane.

 

Obecnie mamy rynek portable w postaci telefonów i DAPów. Telefony są w ataku i "dla ludu" stanowią najlepsze źródło dźwięku. Tanie DAPy mają już mniejszy udział ale paradoksalnie powraca fala drogich urządzeń DAP (kiedyś to słynne iRivery,Cowony) a teraz Astelle&Kerny, Colorfry,Fiio(X5), iBasso (DX100 i DX50) i bardziej egzotyczne chińskie zabawki (MA9 na przykład). Są na te urządzenia odbiorcy, choć w mniejszości. Z reguły są to audiofani, wielbiciele dobrej muzyki, którym telefon nie wystarcza. Jak dalej to pójdzie ? Ano zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś zarabia 10k $ wcale nie oznacza ze wyda 10 procent pensji na średnio dopracowany produkt którego cena jest skierowana do maniaków. To że mnie stać na kalacha wcale nie oznacza ze go kupie - jak dla mnie ma zbyt kiepski stosunek ceny do możliwości /jakosci

Dlaczego średnio dopracowany? Masz prawo nie akceptować ceny. Ja uważam że BMW są za drogie, ale nie wchodzę na forum motoryzacyjne i nie piszę ludziom że ceny są abstrakcyjne, po prostu wybieram inny produkt:)

Przecietny czas życia baterii (niewymienialnej) , niedziałający eq, taki sobie dac - za ta cene można by wymagać zdecydowanie więcej. Ak120 jest jak dla mnie wersja beta a ak100 wersja alfa - do tego za cenę zawyżona wyłącznie po to żeby spozycjonowac produkt jako dobro luksusowe. Pewnie to jest trafiona strategia bo mnóstwo ludzi kupuje cenę a nie produkt ale ja jej nie akceptuje - pomimo faktu ze jest to niewątpliwie czołówka przenośnych odtwarzaczy

 

Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedaży ak100 i ak120, tego drugiego juz nam zabrakło. W tym miesiącu sprzedało ich sie obu wiecej niż pozostałych modeli z naszej oferty. Cena rzecz względna tyle co kosztuje ak100 zapłaciłem za swojego pierwszego ihp. Jakość ja nie mam zastrzeżeń oprócz braku cue. Miło wspominam czasy gdy musiałem raz dziennie conajmniej - resetowac hxx to miało swój urok. Eq jest mi zbędny, wszystko inne tez szkoda tylko cue. Bateria-nie jest to paluszek ale przy odrobinie chęci można ja wymienić tak jak we wspomnianych przeze mnie modelach starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę posłuchać kałacha, narazie to jest on dla mnie ciekawostką. Nawet jeśli gra cudownie to i tak nie stanie się moim planem zakupowym, po prostu niewidzę u siebie zastosowania dla niego.

Mnie to zastanawia jedno - mówi się, że ma sporo pary a wg. specyfikacji wcale tak dużo prądu nie daje. Więc takie trochę dziwne...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w ciężkich czasach bogacą się bogaci i to u nich wzrasta sprzedaż, to samo jest z samochodami czy innym sprzętem niedostępnym dla mas.

To nie jest sprzęt dla mas.

no ale nie przesadzajmy też to nie jest też nie wiadomo co i nie kosztuje fortuny. owszem patrząc racjolnie jest drogie ale to nie jest cana zaporowa dla nielicznych, wybranych tak jak dajmy na to bugatti veyron. ot, takie audio a5 itp., drogie ale też masowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest zmuszany do kupowania :) więc i cena widocznie nie jest zaporowa. Nie chcę być złośliwy czy coś, ale wiem po klientach u siebie jak to wygląda.

 

1 - klient przychodzi pyta ogląda słucha

2 - wymieniamy poglądy niby nie jest zachwycony bo tak drogi sprzęt, a np nie ma radia (po minie jednak widziałem że sprzęt sie podobał)

3 - staje na tym że klient nigdy by go nie kupił bo jest za drogi i kosztuje tyle co duży klocek audio

4 - mijają 2-4 tygodnie

5 - a wie pan co duży sprzęt to ja mam, zaryzykuję z tym AK100

 

Druga grupa AK120:

1 - wchodzi pyta czy jest kupuje - serio.

 

Oczywiście są tez osoby, które normalnie dokonują zakupu - jednak w mniejszości. Przy sprzęcie za 4,5k - dla mnie to szok.

Kolejna ciekawostka, okazuje się że jesteśmy nieoficjalnie krajem w europie gdzie najwięcej się kupuje kałachów. Czy nadal mamy biedę w kraju?

Jest zapotrzebowanie jest towar. Prywatnie jednak uważam, że cena jest podbita aby sprzęt był postrzegany jako bardziej ekskluzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka, okazuje się że jesteśmy nieoficjalnie krajem w europie gdzie najwięcej się kupuje kałachów. Czy nadal mamy biedę w kraju?

Na zachodzie mają trzeźwiejsze głowy ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lexusy zaczęły się sprzedawać dopiero jak podnieśli ceny do poziomu merca/bmw:) słuszny ruch marketingowy.

 

z punktu widzenia klienta mysle, ze lepszy dzwiek uzyska sie inwestując tę samą kasę w imoda + wiecej w zmak i słuchawki. do tego otrzymamy ipoda, czyli produkt, w którego doskonalenie ergonomii ktoś włożył tysiące godzin pracy utalentowanych inżynierów. dla mnie wynik tego równania jest oczywisty,

 

ale postawcie się w butach panów z irivera: czy mogą konkurować z ipodem ergonomią: nie. absolutnie nie. dopracowaniem produktu (ile generacji udoskonalancyh ipodów?) - niekoniecznie. wmówić ludziom, że maja o 5% lepszy dzwiek od najlepszych konfiguracji imod + amp - jasne, że się da. do tego nie trzeba tego wmówić nie wiadomo ilu osobom, przy takiej marży. jest masa ludzi, ktorzy chcą mieć wszystko najlepsze, a przecież nie na wszystkim mogą się znać :D maja najlepsze blu-raye, najlepsze auta, najlepsze klamki, to mp3 też muszą mieć najlepsze, czyli najdroższe. nie mają czasu pójść na koncert, wiec nie wiedzą jak brzmi kontrabas, kiedy się stoi metr od niego, wiec nie wiedzą, jak tak na poważnie on powinien brzmieć. ciekawe ile osób ma sparowane kałasze z beatsami:)

 

Dodam, że słuchałem ak100 zdaje się, i przyznam, że na pierwszy rzut ucha brzmi to ok. w zyciu bym nie dal za to takiej kasy. ale wyobrażam sobie urządzenie za które bym zapłacił takie pieniądze. Mp3, z prostym wyświetlaczem amoled, albo oled (ak ma tanie, dziadowskie TFT!!!), który mi odegra 24 bit ze zintegrowanym w miarę referencyjnym ampem na poziomie powiedzmy centrence, o niskiej impedancji, najlepiej regulowanej, który pociągnie z palcem w nosie dt880 600 ohm, jednocześnie nie przebarwiając multi-przetwornikowych armatur. i takie urządzenie podejrzewam, że większość audiofilskiej braci by wzięłą na raty w pierwszym miesiącu sprzedaży. No ale na nim by był tysiąc, a nie 3,5 marży:D

Edytowane przez oscar_dziki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od iPoda lepsze są w kwestii :

- 64 GB pamięci w AK120 i 32 GB w AK100 bez kombinowania w CFModa.

- możliwość dołożenia 2 kart microSD

- Zwykłe USB, bez specjalnego kabla

- jest DACem USB

- odtwarza pliki 24/96 (będą tacy co będą potrzebować) bez downsamplingu

- mniejszy od kanapki iMod plus AMP (dobre ampy są często grubsze albo mają kształt niedostosowany do iModa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły najwięcej argumentów przeciw mają Ci co nie kupią bo nie mają za co... ja tam cieszę się, że zebrałem kasę na używkę w super stanie i dobrej cenie. Nie stać mnie za to na 120 ale go nie krytykuję bo mi się bardzo podoba ;). Ale wątpìę aby staniał do 2kzł jako używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności