Skocz do zawartości

Ultimate Ears UE900


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z innej beczułki - zauważyłem,że ten produkt Logitecha (czyli UE900) są traktowane przez większość naszej audiospołeczności jako jakiś wybryk, produkt lekko ekscentryczny, niezbyt dobry. Równocześnie produkty firmy Westone czy Shure (dokanałówki) są traktowane z atencją i szacunkiem oraz są obiektami fascynacji choć równocześnie ich wady (albo po prostu specyfika odtwarzania dźwięku) są widoczne i omawiane w wielu recenzjach (u Maciuxa na przykład). I w zasadzie podobnie jak UE900 mają pewne grupy fanów, którym odpowiadają 100 procentowo. Jednak inni nie "czepiają" się do nich tak jak do sposobu grania UE900. Może to magia marki (Westone, Shure) ?

Lordzie pisząc o "naszej społeczności" masz na myśli to forum? :) Bo rzeczywiście daje się to tutaj odczuć. Na zagranicznych forach taki "ruch" nie występuje.

Ktoś miał taką fajną sygnaturkę "Zaufaj swoim uszom" i to jest najmądrzejsze zdanie jakie kiedykolwiek tutaj przeczytałem. Ja słuchałem już zarówno Shure se536, Westoje 4 i kilka innych multiarmatur i... zostałem z UE :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze przyjemności bawić się ue900, ale po tescie na headfi (300 coś iemów i ciem i nadal rośnie) pokazuje, że ue900 nie ma się czego wstydzić. Ba. Pod względem SQ/cena może nie są killerami, ale westone i shure są gorsze. No swoją drogą cena shure i westone to jakość wykonania i ilość akcesoriów. A na podsumowanie żeby zupełnie pomieszać napiszę to co większość - jeśli sygnatura nam odpowiada to i niższe sq nam się spodoba bardziej od słuchawek z inną sygnaturą o wyższym sq. Ety 4 też mają ok 9.2, a jak widać pasują niewielkiej liczbie osób.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie z tym czepianiem sie :P sluchawki sa na prawde fajne ale specyficzne. stad tez moj post, ktory mial za zadanie nieco "skołczować" ich rowne granie.

jak widac wielu osobom ta prezentacja podchodzi ale dla mnie w tej cenie te braki sa nie do przyjecia.

zeby nie bylo ze jestem stronniczy to 535 u mnie odpadaja bo imo maja slaba holografie. fakt podpasowaly mi westonki um30 pro i sadzac po opisie maciuxa pewnie W3 tez bym nie pogardzil - ale nie jestem jakis ich fanem :) bo tez maja swoje wady, jak np. brak takich pieknych wokali jak shurki.

reasumujac nie ma sluchawek idealnych - a w forum doradzajac innym trzeba to uwzglednic. ze kazde maja swoja specyfike i zwlaszcza w tej cenie trzeba zakup dobrze przemyslec, poczytac sporo opinii uzytkownikow (w odniesieniu do znanych sobie sprzetow) a najlepiej samemu posluchac.

gdybym ja samemu nie sluchal to moje rockity r50 dawno temu by zastapily 530, potem bym sie przesiadl na 535, potem bym kupil ue900 i bym narzekal i z checia do r50 wrocil! :) na szczescie obecnie bardzo podpasowaly mi sony - ktore byly pierwszym od bardzo dawna zakupem w ciemno :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie obecnie bardzo podpasowaly mi sony - ktore byly pierwszym od bardzo dawna zakupem w ciemno :)

Też podpasowały mi te Sony i też były zakupem w ciemno, bez odsłuchu, na podstawie skąpych opinii. Brzmieniowo się nie zawiodłem, chociaż nie bardzo mogę się przyzwyczaić do wyglądu bo jednak mocno wystają z uszu i wygląda jakbym miał dwie słuchawki bluetooth ale to już inna sprawa. A zastanawiałem się właśnie także nad UE900 zwłaszcza, że spora część muzyki jakiej słucham to klasyczny rock elektroniczny a w tym podobno się sprawdzają. Ale tym Sony nie mogę nic zarzucić sprawdzają się właściwie w każdej muzyce jakiej słucham elektroniki i wokali, w rocku symfonicznym, folk celtycki i trochę muzyki poważnej i jak słyszę w rapie - tego akurat nie słucham - ale inni piszą, że też są dobre. Zależy jeszcze też do jakiego źródła są podpięte, z dyskusji w temacie o XBA-H3 wynikałoby, że nie lubią odtwarzaczy o wysokiej impedancji wyjściowej, a ciekawe czy możnaby też tak samo powiedzieć o UE900 i określić z czym się lubią a z czym nie? Poza AK120 bo to już wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AKR03 - bogacz z Waćpana !

Z tymi AKR03 to taki żarcik, chyba, że stanieją parę razy albo wygram w totka. Na razie było mnie stać na AKR01. Ale UE900 na poważnie, tylko nie wiem czy przebiją moje aktualne AKR01 i hybrydy Sony XBA-H3 brakuje jakiegoś porównania na forum. Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE900 brzmienie ciemne, mocno dociazone. bas potezny. gora nieco schowana, lagodna. Ale minus dla mnie spory to niedostatek wyzszej srednicy. Troche wokale nienaturalnie pogrubia, sa takie gardlowe. daje to wrazenie niezbyt czytelnej i krystalicznej srednicy. a raczej dociazonej, pogrubionej. ale dociazenie mocne... jest paler :) ale tej czystosci i przejrzystosci srednicy brakuje... trzebaby sie korektorem pobawic - ale o ile skrejne pasma latwo... to nie wiem czy z ta srednica cos sie zrobi.

Natomiast H3 grają równiej. Jest też wykop na dole ale nie przyciemnia to srodka. Gora rowniez lagodna, ale obecniejsza. Wokale slodsze, zamiast chrypkowych. Czysto, z fajna holografia i wyraznym czarnym tlem, gdzie ue900 troche jako zadymione odebralem...

 

To tak w skrocie odnosnie moich odczuc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu trzeba posłuchać. Niestety... Dla mnie UE900 są super. Ale ja słucham instrumentalnej elektroniki klasycznej.

 

A co sądzicie o porównaniu z Logitech Triple Fi 10 ? Dla mnie Triple to ciekawe słuchawki - grają tak "mocno" i z charakterem jakby kolumn ;). Dobry, czysty i mocny bas, nie odczuwam braku góry.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o porównaniu z Logitech Triple Fi 10 ? Dla mnie Triple to ciekawe słuchawki - grają tak "mocno" i z charakterem jakby kolumn ;). Dobry, czysty i mocny bas, nie odczuwam braku góry.

jak je mialem pierwszy raz na uszach to dokladnie byla moja pierwsza mysl - duzy dzwiek, taki kolumnowy, bardzo pelny. mialem je brac, ale wczesniej h3 sie pojawily :) ciekawy jestem ich bezposredniego porownania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednorodna gora to sie zgodze. ale zbyt ostra? jestem bardzo czuly na gore, nie lubie ostrosci ani zbyt duzej ilosci... a w tf10 mi sie podobala :)

co do basu to kwestia prefereenjci - bo fakt lupniecie maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według ocen słuchaczy H3 są równiejsze ? A jak z wygodą ? Bo to takie duże IEMy, konstrukcyjnie nie zachęcające (dopóki sam nie przetesujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygoda na poczatku tragedia...ale kwestia przyzwyczajenia i paru trikow.

po pierwsze trzeba dobrze dobrac tipsy, po drugie przed wlozeniem dogiac zauszniki (bo wiadomo jak sie wala albo wisi na szyi to gubi pamiec) i po trzecie nauczyc sie aplikowac.

 

po tym wszystkim jak teraz je wsadze do ucha to sa baaardzo wygodne. tylko nadal ta aplikacja zajmuje chwilke dluzej niz tylko "pyk i jest"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE900 brzmienie ciemne, mocno dociazone. bas potezny. gora nieco schowana, lagodna. Ale minus dla mnie spory to niedostatek wyzszej srednicy. Troche wokale nienaturalnie pogrubia, sa takie gardlowe. daje to wrazenie niezbyt czytelnej i krystalicznej srednicy. a raczej dociazonej, pogrubionej. ale dociazenie mocne... jest paler :) ale tej czystosci i przejrzystosci srednicy brakuje... trzebaby sie korektorem pobawic - ale o ile skrejne pasma latwo... to nie wiem czy z ta srednica cos sie zrobi.

Natomiast H3 grają równiej. Jest też wykop na dole ale nie przyciemnia to srodka. Gora rowniez lagodna, ale obecniejsza. Wokale slodsze, zamiast chrypkowych. Czysto, z fajna holografia i wyraznym czarnym tlem, gdzie ue900 troche jako zadymione odebralem...

 

To tak w skrocie odnosnie moich odczuc :)

Dzięki za parę słów porównania, UE900 jestem ciekaw ale teraz trochę mnie te wokale i nieprzejrzysta średnica w ogóle martwią. H3 tak samo odbieram, w ich brzmieniu mi nic właściwie nie brakuje, tylko gdybym mógł, najchętniej wyjąłbym z nich dźwięk i włożyłbym w jakąś mniejszą obudowę, mniej wystającą z ucha.

 

Samemu trzeba posłuchać. Niestety... Dla mnie UE900 są super. Ale ja słucham instrumentalnej elektroniki klasycznej.

 

Wiem, wiem muszę je gdzieś dorwać do odsłuchu. W sumie słucham w dużej części tej samej muzyki - klasycznego rocka elektronicznego (innej elektroniki nie trawię), a dobre dociążenie basem w takiej muzyce też jest ważne, więc jestem ciekaw tych UE900.

 

Czyli według ocen słuchaczy H3 są równiejsze ? A jak z wygodą ? Bo to takie duże IEMy, konstrukcyjnie nie zachęcające (dopóki sam nie przetesujesz).

Z wygodą jest tak jak kolega wyżej napisał, są niestety duże, ale po przyzwyczajeniu i doborze odpowiednich tipsów nie ma problemu z wielogodzinnym używaniem. Ja akurat wziąłem do nich najmniejsze gumki od AKR01, pasują do nich i są lepsze od tych od Sony.

I są mega lekkie.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.audeos.pl/pl/p/FiiO-HS7-twarde-etui-hard-case-dla-FiiO-X5/392

 

Być może takie etui nadałoby się do pary AK120 i UE900. Mnie trochę odstręcza możliwość ściskania się samych 900tek o ekran kałacha... Ale to zależy od tego jak komu pasuje czy przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności