Skocz do zawartości

Ultimate Ears UE900


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was, szanowni forumowicze, miał styczność z tymi słuchawkami?

Jest trochę opinii na head-fi, odniesień do flagowców innych firm, ale czy ktoś stąd miał możliwość odsłuchu lub porównania z kilku-przetwornikowymi konstrukcjami dostępnymi na rynku?

 

 

 

Logitech%20UE900vi_Comp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano miał.

Fajne słuchawki, bardzo przypominają Westone 4. Bas jest nieco "gęstszy" i niżej schodzi, poza tym reszta w miarę podobna... Moim zdaniem Westone'y dają inny klimat - bardziej spokojny, podczas gdy UE900 to taka bardziej wyrównana kontynuacja UE TF10, a więc jest życie i emocje. Z tym, że rozmawiałem też z człowiekiem który miał UE900 posłuchał Westone 4 i powiedział że Westone lepsze. Poza tym w UE bardzo szybko psują się te connectory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardzo podobna opinia, jak te, które można znaleźc na head-fi.

Słuchałeś ich na stockowych gumkach, czy swoich custom tipsach? Jest różnica?

W jakiej muzyce się sprawdzają, w jakiej już niekoniecznie?

I jeśli mógłbyś, rozwiń nieco temat tych connectorów. Czy to nie jest taki sam kabelek i wejście w słuchawkach jak w Shure? Można jakoś zapobiec wspomnianej awaryjności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że rozmawiałem też z człowiekiem który miał UE900 posłuchał Westone 4 i powiedział że Westone lepsze.

A to chyba pamiętam typa i moich W4 słuchał...

 

Warto dodać że opowiadał o tym że w chyba 2 miesiące mu coś w nich padło. Kabel albo konektor. Rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardzo podobna opinia, jak te, które można znaleźc na head-fi.

Słuchałeś ich na stockowych gumkach, czy swoich custom tipsach? Jest różnica?

W jakiej muzyce się sprawdzają, w jakiej już niekoniecznie?

I jeśli mógłbyś, rozwiń nieco temat tych connectorów. Czy to nie jest taki sam kabelek i wejście w słuchawkach jak w Shure? Można jakoś zapobiec wspomnianej awaryjności?

Niestety kilent który mi przesyłał UE900 do zrobienia tipsów nie przysłał mi stockowych tipsów. Słuchałem ich na jakiś zwykłych tipsach uniwersalnych które miałem pod ręką.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=401822986605195&set=a.224018804385615.49875.223884597732369&type=3&theater tu masz komentarz osoby która kupiła tipsy i zrobiła krótkie porównanie.

 

IMHO to już jest klasa słuchawek która się sprawdza w każdej muzyce. Ja słucham głównie rocka, metalu, jazzu i damskich wokali - we wszystkim się sprawdziły dobrze.

Nie, to chyba nie jest ten sam connector co w shure, ale chyba taki sam jak w ATH CK100Pro - ale mówię chyba, bo się nie orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dotarły przedwczoraj. Nie miałem jednak jeszcze czasu na dłuższe odsłuchy, także napisze więcej kiedy indziej.

Pierwsze co na siebie zwraca uwagę, to wygoda. W tej kwestii to rzeczywiście krok milowy w porównaniu do poprzedniego flagowca od Ultimate Ears, czyli Triple.fi :)

Wykonanie słuchawek - klasa sama w sobie. Kabelki również rewelacyjne, chociaż odcinki pamięciowe to jak dla mnie taki sobie wynalazek. Chyba wolałbym opcję prowadnic, jakie były w Audeo, ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę posłuchać tego połączenia nieco dłużej, na albumach które znam, wtedy ewentualnie pomyślę nad zmianą X3 na innego playera... aczkolwiek bardzo go lubię, więc niewykluczone że skusze się na modyfikację opampa, jeśli to będzie ewidentna zmiana in plus :)

Na chwilę obecną, w połączeniu UE900 z X3 brakuje tego ostatniego szlifu, przejrzystości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem sobie ostatnio UE900 Surrounda i muszę przyznać, że kozackie słuchawki. Co prawda fabrycznie brzmienie do mnie nie przemawia, bo jest mocno uśmiechnięte ale już po korekcji jest super.

 

To może najpierw opis fabrycznych: duży bas, zakrywa część środka ale jest dobrze kontrolowany, schodzi bardzo nisko. Górka elegancko cyka, ładnie rozciągnięta. Środek schowany, znacznie w tyle za skrajami pasma ale dość szczegółowy i naturalny. Scena spora, wokół głowy, z niezłą głębią i trójwymiarowa, bardzo podobna do tej z Triple.Fi.

 

Po korekcji sprawa ma się nieco inaczej. Do spreparowania krzywej korekcji korzystałem z pomiarów Rina ze strony: http://rinchoi.blogspot.com/2012/10/ultimate-ears-ue900-general-analysis.html. Moim celem było obniżenie pasma poniżej 800 Hz o jakieś 4dB, podwyższenie zakresu 1k-8k też o jakieś 4dB i wycięcie piku na 9 kHz. Po tych zabiegach słuchawki zagrały niesamowicie pełnym, bogatym, bliskim środkiem, z ciepełkiem i masą szczegółów. Basik elegancko towarzyszył średnim tonom nadając im wypełnienia. Świetnie kontrolowany, mruczący, z niskim zejściem - nie mogłem mu nic zarzucić. Górka krystaliczna, jasna, bardzo naturalna, bez syczenia czy "plastikowości".

 

Słuchawki grają typową prezentacją UE, czyli bardzo żywe, emocjonalne i angażujące brzmienie. Co prawda IMO fabryczna charakterystyka jest przesadzona i podejdzie tylko skrajnym basolubom ale po odpowiedniej korekcji i miłośnicy monitorowego brzmienia uznają wysoką jakość prezentacji UE900.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test na iphonie ze wspomaganiem, nic mi nie daje. Zaciekawiły mnie te słuchawki, miałem je chwilę w uszach i z AK100 nieźle brzmiały. Dodatkowo trzymały mi się w uszach. A ja mam problemy z dokanałowymi. Czy to prawda, że one "nie wchodzą głęboko" i tak ma być ? Marcin tak mówił.

 

Może kiedyś namówię Surrounda na kawę w Starbucks to posłucham Jego UE900 a On moich Momentum czy GR07 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test na iphonie ze wspomaganiem, nic mi nie daje. Zaciekawiły mnie te słuchawki, miałem je chwilę w uszach i z AK100 nieźle brzmiały. Dodatkowo trzymały mi się w uszach. A ja mam problemy z dokanałowymi. Czy to prawda, że one "nie wchodzą głęboko" i tak ma być ? Marcin tak mówił.

Tak ma być

 

Może kiedyś namówię Surrounda na kawę w Starbucks to posłucham Jego UE900 a On moich Momentum czy GR07 :)

chciałem napisać perfidny komentarz o tym co dalej po kawie, ale się powstrzymam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności