Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki mp player do czytania audiobooków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam jeśli moje pytanie będzie banalne albo powielę je...zamierzam kupic mp 3 która w zasadzie będzie mi slużyla do czytania audiobooków. Zastanawiam się nad kupnem Sansa Clip Zip. Czy posiada on funkcję robienia zakładek?Chodzi mi o to żebym po skończonym czytaniu mogła wrócić do momentu zakończenia czytania a nie po raz kolejny wracać do wcześniejszej już słuchanej części. Bardzo proszę o pomoc w wyborze i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej telefon nie wchodzi w rachube mam dosyć stary z małą pamięcią i mam też jedną mp 3 Lenco jednak zle mi się na nim słucha a konkretnie jesli przerywam czytanie wyłączam playera to po ponownym uruchomieniu nie zawsze on mi odczytuje z tego miejsca gdzie skończyłam nie mogę robić zakładek lenco do audiobooków jest beznadziejny.Również słucham muzyki i kursów niemieckiego a wiec wszystkiego po troszku.Prosze o opinie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na tym mp3 Lenco możesz instalować aplikacje? Drążę temat, bo często fajne słuchanie audiobooków zależy od dobrego oprogramowania, a nie odtwarzacza, bo przecież jakość dźwięku nie ma w tym przypadku znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że słuchanie audiobooków nie zależy od jakości dzwięku tylko oprogramowania niestety lenco jest bardzo prostym odtwarzaczem w zasadzie tylko do odtwarzania muzyki no mozna jeszcze oglądać foto i ma dyktafon moim zdaniem najmniej przydatna rzecz a co do oprogramowania to nie znam się aż tak na tych odtwarzaczach ale wydaje mi się że nie mozna na nim nic instalować. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto mi coś doradzi jak na razie to ciągle chodzę z zamiarem kupna sansa clip zip tylko jakby znalazł się jeszcze ktoś kto mi powie coś więcej na jego temat a konkretnie co z odsłuchiwanie ma na nim audiobooków. Przyznaję się ze w ogóle nie znam się na sprzęcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik audiobooków mogę ci polecić z całym przekonaniem clip plus. Jest lekki, tani, niezawodny, ma klipsa itd. ja na nim przesłuchałem już tysiące stron i sprawdza się znakomicie. Najlepiej kup nowy, w tej wersji pudełkowej i zainstaluj rockboksa, bo wtedy bateria działa poprawnie i w ogóle fajnie się to sprawdza z audiobookami. "Minusem" może być czas pracy - na audiobookach, czyli ok 32kb/s będzie działał przy nowej baterii kilkadziesiąt godzin - to taki minus nie minus, ale np. cowony będą grały na pewno dłużej, tyle że kosztują zdecydowanie więcej, nie są takie poręczne, nie mają klipsa i po co ci jakieś kolorowe wyświetlacze itd. do audiobooków. Polecam ci te sanse clip plus zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to wszystko jasne. Zawsze najpierw próbuję się zastanowić, czy dany wydatek jest faktycznie potrzebny, stąd moje pytania. W takim razie od siebie mogę jeszcze polecić do audiobooków ipoda szuflę 4g. Zapamiętuje ostatnio odtwarzany fragment. Jest tylko 1 problem: nie zapamięta więcej niż 1 fragmentu na raz, więc możesz słuchać na nim tylko 1 audiobooka. Dla mnie to nie problem, bo jestem typowym facetem i więcej niż 1 rzeczy na raz nie ogarniam;-] Za to jest to naprawdę solidny, tani sprzęt nie do zdarcia. I prosty i wygodny w obsłudze, zwłaszcza po ciemku (audiobook do poduszki), bo ekran nie daje po oczach. Pamięć tylko 2gb, ale na 1 książkę zwykle mi jej wystarczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady jednak nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie...jaka jest konkretnie różnica pomiędzy clipem zip a clipem + oczywiście po za ceną. No i może od razu doradzicie jakie słuchawki dokupić jeśli te dołączone są nie za ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

appla nie kupuj, bo cie ****... weźmie z instalacją nań audiobooków - wiem to po sobie.

Słuchawki, zależy jakie ci pasują; ja używam pchełek - sennheser mx 471- kosztują ok. 70zł, a są BARDZO wytrzymałe i o to chodzi.

clip ma klipsa co się bardzo przydaje i ma wyświetlacz, który pobiera mniej energii. Pamiętaj o tym rockboxie

konkurencyjny jest iriver e40 - świetna bateria itd. też nie jest drogi.



w obu masz wejście na micro karty, dzięki czemu możesz rozbudować pamięć playera, ale w przypadku audiobooków to zbędne, bo zajmują mało miejsca.

zależy gdzie tych audiobooków słuchasz, jeśli w domu to pchełki będą bardzo ok, jeśli w głośnych zazwyczaj pomieszczeniach to pchełki, które podałem nie będą dobrze izolować od hałasu i wtedy przydałyby się słuchawki dokanałowe, ale ja ich bardzo nie lubie, bo dla mnie są bardzo niewygodne i mam uczucie strasznego dyskomfortu.



p. s. dobrze, że pytasz o player do audiobooków bo gdybys pytała o odtwarzacz do słuchania muzyki to byś tu rok przesiedziała i dalej nie wiedziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli chodzi o słuchawki to mam problem tzw. pchełki to mam zbyt delikatne chyba uszy bo po dłuższym słuchaniu bolą mnie uszy od nich natomiast jeśli chodzi o słuchawki dokanałowe to czuję sie jakbym miała na głowie kask :( no i mam dylemat.



Jeśli chodzi o playera iriver e40 dlaczego jest tak mało opini na jego temat? Czyżby był aż tak mało popularny, czy o co chodzi?



Jeśli chodzi o palyera sansa clip plus czy zip to chyba z racji że jestem kobieta to wizualnie bardziej mi się podoba zip dlatego pytałam o podobienstwo jesli chodzi o funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z racji tego, że ostatni post został napisany już dawno pozwolę sobie odświeżyć temat.

 

Mam takie samo zapotrzebowanie jak koleżanka, czyli odtwarzacz do audiobooków.

Czy obecnie coś się zmieniło, czy nadal polecacie SanDisk Clip+?

Obecnie dostępna jest jeszcze wersja Sport.

 

Zależy mi głównie na w miarę prostej obsłudze, mało elektroniczna jestem.

Z funkcji chciałabym, aby miał:

- możliwość kontynuacji odtwarzania od momentu , w którym przerwaliśmy (jakiś zapis pozycji odtwarzanego pliku) . Pewnie zdarzy mi się tez posłuchać radia, czy jakiś piosenek, więc nie chciałabym potem słuchać rozdziału od początku.

- możliwość cofnięcia/przewinięcia do przodu o kilka sekund słuchanego pliku

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej znaleźć jakiś player na andka , który spełni Twoje oczekiwania i zainstalować go w fonie ?

Do audiobooków szkoda odtwarzacza. Chyba, że zamierzasz słuchać słuchowisk ( z oprawą dźwiękową ) typu "Niezwyciężony", "Blade Runner" czy np.cyklu o Bożych Bojownikach Sapka.

Wtedy może i warto pokusić się o grajka,bo realizacje dźwiękowe są wysokiej próby ...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już smartfona i nie chcę kupować następnego. Ebooka również mam, co prawda bez możliwości słuchania audio.

Zdecydowałam się na zakup odtwarzacza mp3, teraz pozostaje decyzja którego.
I w tej kwestii bardzo Was proszę o pomoc, ponieważ się na tym kompletnie nie znam.

Oprócz słuchania muzyki, czy radia zamierzam słuchać audiobooków, więc zależy mi, żeby dawał możliwości sensownej ich obsługi np. powrót do pozycji, gdzie kończyłam słuchać, przewinięcie przód/tył o kilka sekund, odtwarzanie rozdziałów po kolei itp.

Model SanDisk Clip+ nadal jest w sprzedaży stąd pytanie do użytkowników, czy obsługa audiobooków nie sprawia problemów, a może jego młodszy brat SanDisk Clip Sport lub jakiś inny odtwarzacz mp3 w zbliżonej cenie lub tańszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak.

Trzeba podpiąć Clipa do kompa i uruchomić ten program:

http://www.rockbox.org/download/

 

Przy uruchomieniu sam powinien rozpoznać Sansę. Przy próbie instalacji poprosi o wskazanie oryginalnego oprogramowania, które można pobrać stąd (dla Clipa+):

http://forums.sandisk.com/t5/Sansa-Clip-Sansa-Clip/Sansa-Clip-Firmware-Update-01-02-16/td-p/150227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności