Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jeśli nie Samsung, Sony, Nokia, czy Apple to co? To Meizu, MX3.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Meizu Me...

 

 

Starsi wyjadacze na forum na pewno pamiętają tego Chińskiego producenta dapów. Jedne z najpopularniejszy jego modeli to E3, M3 i M6 (aka Mini Player). Zawsze chwalone i stawiane na wysokości z razem z legendami Cowona, Irivera czy Monolitha.

 

 

 

 

 

meizu_e3_maly.jpg11756224923342773.jpg

 

Lewo - Meizu E3 z 2007 roku.

Prawo - Meizu M6 (MiniPlayer)

 

 

 

Meizu wraz z M6 zniknęło z naszego rynku na przełomie lat 2008-2009 i już nie powróciło. Ale wciąż żyło i dobrze mu się powodziło na rodzimym rynku. Acz, przestali już produkować odtwarzacze cyfrowe. Aktualnie firma zajmuje się produkcją smartphonów z wyższej półki jakościowej.

 

A o co się rozchodzi? A o to że Meizu pokazało swojego nowiutkiego flagowego potwora, za wcale nie potworne pieniądze. Piszę mianowicie o nowym modelu MX3. Osoby które siedzą w temacie, wiedzą że oprócz porządnych podzespołów, wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności i wydajności, Meizu pamięta też o swoich korzeniach. Czyli przenośnym sprzęcie audio.

 

Co to oznacza? Że mamy w możliwość nabycia potężnego smartphona, który dodatkowo gra. I to nie byle jak. Każde poprzednie modele Meizu zdobywały uznanie za jakość dźwięku wychodzącego z gniazda słuchawkowego.

 

 

 

Trochę danych:

 

Specyfikacja Meizu MX3:
Ekran: 5,1'' 1800 x 1080 pikseli, 415 PPI
Procesor: Samsung Exynos 5 Octa 5410 (Cortex A7 i Cortex A15)
Procesor grafiki: PowerVR SGX544
Pamięć RAM: 2 GB DDR3
Pamięć flesh: 16, 32, 34 lub 128 GB
Aparat: 8 MP z F2.0 i 2 MP
Akumulator: 2400 mAh
Dodatkowe: chip audio Wolfson, Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.0, GPS
System: Google Android 4.2.2 Jelly Bean z nakładką Flyme OS 3.0

Wymiary: 139 x 71,9 x 9,1 mm
Waga: 143 gramy

 

 

Potwór prawda? A teraz wygląd:

 

 

meizu-mx3.jpg

 

 

 

 

 

 

Co nas najbardziej interesuje. Wolfson, 128GB (flaci), duży ekran do nawigacji po zbiorach, akumulator 2400mAh i cena.

 

A te w przeliczeniu na złotówki, wyglądają tak:

Najtańsza kosztować będzie równowartość 410 dolarów (ok. 1350 zł), zaś za najbardziej pojemną trzeba będzie zapłacić 660 dolarów (ok. 2150 zł).

 

Kto się skusi?

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi świetnie i cena przystępna, ale czemu ponad 5 cali? Jak dla mnie ciut za duże do codziennego użytku, schować do kieszeni może być problem, mi by takie 4,5 cala stykało.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wypuszczą MX3s ;) Bo fakt że 5,1 cala to dużo. Ja mam w telefonie 4,7 i to już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie. Kiedyś było nie do pomyślenia aby chińskie było lepsze od obecnie topowych modeli. A tutaj proszę bardzo Chińczycy potrafią tandetna podróbkę bitów a zarazem jeden z lepszych dostępnych modeli telefonów. Coraz więcej zaczyna wyciekać "lepszych" firm z kraju środka. Polecam zapoznać się jeszcze z marka Oppo. Coś mi się wydaje, że w najbliższej przyszłości któraś z nich może coś zawojować na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iDaft, Ty się weź zastanów co Ty piszesz.

Exynos (Korea, Samsung), Fujifilm (Japonia), Wolfson (W.Brytania), Sharp (Japonia). W tym telefonie masz komponenty tych producentów.

To jest Meizu a nie jakaś Manta.

 

 

@Cosheen, już od 2009 roku nie produkują odtwarzaczy. Ale Meizu cały czas pakuje porządne audio do swoich telefonów.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daft, Ty się weź zastanów co Ty piszesz.

 

Exynos (Korea, Samsung), Fujifilm (Japonia), Wolfson (W.Brytania), Sharp (Japonia). W tym telefonie masz komponenty tych producentów.

 

To jest Meizu a nie jakaś Manta.

Gdzie ja napisałem, że to badziewie? Napisałem, że chińskie bebechy i tyle. Mój błąd, owszem. Lecz czy od razu trzeba na kogoś naskakiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft nie naskakuje. Tylko byłem wielce zdziwiony "chińskimi bebechami". Bo nawet w skąpej specyfikacji widać że jest umieszczony Samsung i Wolfson. A potem jeszcze raz wspominam o Wolfsonie.

 

Ja już od jakiegoś czasu śledzę ich poczynania na rynku. I wiem że jak można by było go kupić normalnie w Polsce, to już od dawna miał bym któryś ich telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Smartfony meizu sa bardzo ciekawe ale ja w mx3 widze juz problem czyli nietypowa rozdzielczosc ekranu. Nie wiadomo jak na tym beda smigac aplikacje i gry.

 

Chyba ze podali rozdzielczosc realna po odjeciu przyciskow funkcyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej przemawiają Smartfony od Xiaomi , np. Mi2S http://miuipolska.pl/3-urodziny-xiaomi-mi2a-i-mi2s-zaprezentowane/ albo niedawno zaprezentowany mi3 http://miuipolska.pl/xiaomi-mi-3/

Jak u nich z audio, czyli to co nas interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft, czemu smartphone od Meizu porównujesz do Ipoda Touch? Tym tokiem myślenia mogę porównać do taczki mojego Alcatela.

 

Kurop z tego co pamiętam, to jest rozdzielczość dla formatu 16:10. Czytałem gdzieś w komentarzach że taki sam format ma Samsung Note 2.

 

 

O Xiaomi można często usłyszeć kiedy się coś czyta na temat Meizu. Z tego co wiem, to nawet z sobą rywalizują.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rksid3, nie wiesz, czy niższe (mniejsze =) ) modele też mają wolfa albo chociaż porównywalną jakość dźwięku? na chwilę obecną jestem zainteresowany Xiaomi Mi2/Mi2S, ale chętnie bym się przyjrzał alternatywom (MX2? )

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniesienie do Taczki w sensie, że kolejny kombajn multimedialny. Poza tym jak to w Androidzie - zawsze coś nie będzie takie, jak to powinno być w iOSie. :) Chociaż liczę na to, że nie będzie takich małych robaczków jak z iBasso DX50. ;)

 

Alcatel to nie player, a telefon. Zresztą, popatrz tylko.

CQD351c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-1-1-MEIZU-MX2-phone-Dual-Core-4-4-Inch-HD-Screen-512MB-RAM/810895472.html nadało by się jako następca dla Taczki 4G? :P I to w końcu jest android z normalnym sklepem czy ich autorski system?

nvm, jednak to jest podróbka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play, wszystkie są na wolfsonach.

 

iDaft, widzę o co Ci chodzi. Ale z tego co przeczytałem w internetach, mogą z tym designem produkować sprzęt. Na mocy jakiejś umowy z Apple.

 

 

Większość smartphonów, jak nie wszystkie, Meizu mają USB SPDIF. Potrzebny jest do tego adapter. Aktualnie Meizu nie ma takiego w swojej ofercie. Ale w sieci można poczytać na tym co ludzie z tym faktem zrobili. http://forum.meizu.com/viewthread.php?tid=10761

 

Przy okazji Meiuz EP-40

 

http://www.head-fi.org/t/608733/review-meizu-ep-40-a-very-solid-entry-level-iem-for-under-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniesienie do Taczki w sensie, że kolejny kombajn multimedialny. Poza tym jak to w Androidzie - zawsze coś nie będzie takie, jak to powinno być w iOSie. :) Chociaż liczę na to, że nie będzie takich małych robaczków jak z iBasso DX50. ;)

 

Alcatel to nie player, a telefon. Zresztą, popatrz tylko.

CQD351c.jpg

 

Przecież to też jest telefon...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości dźwięku w xiaomi to ponoć jest dobrze, w mi2s jest to samo co w Galaxy s4, HTC one, wiec najwyższa półka. Ale sam nie słuchałem także głowy nie dam. Sam chciałem swojego czasu zamówić mi2s ale miesiąc oczekiwania i czas na przesyłkę w razie odsylania na gwarancji to za duży kłopot.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności