Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi w oko i ucho 😉 2 dni temu ( i nie odpuszcza ) płyta Napiórkowskiego i Lesickiego "Celuloid". Dwie gitary akustyczne. Jest nostalgiczno-magicznie, bez udziwnień. Panowie trzymają się dość wiernie tematów  Komedy, Kilara,Kurylewicza itd.

 

 

Nagrane w RecPublica Studio. Kto nie zna tego studia w młynie, to warto sobie zerknąć do nich :

Profesjonalne muzyczne studio nagraniowe. Mix i mastering nagrań (recpublica.pl)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@paratykus nie jestem zaskoczony, bo jak najbardziej potrafi wpaść w ucho. Dziękuję za podzielenie się swoim odkryciem!!!🥇 Natomiast osobiście dzisiejszy wieczór spędziłem przy albumie TOKI w wykonaniu Hidefumi Toki Quartet :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charles Lloyd wraz z grecką pieśniarką Marią Farantouri (mnie się kojarzy z Ewą Demarczyk) - piękna mieszanka jazzu z tradycyjną muzyką grecką.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar bardzo ciekawy album i dziękuję za podzielenie się nim! Osobiście lubię takie mieszanki jazzu z tradycyjnymi brzmieniami danych regionów. Przy okazji przypomniał mi również album Cité De La Musique Dino Saluzziego, w którym zaznaczają wpływy latynoskie. 

 

20210108_214122.jpg

https://tidal.com/browse/album/13373497

 

@mrbudyn dzięki za wzmiankę o tej ciekawej dzisiejszej nowości, z której zamieszczeniem trochę mnie uprzedziłeś :D  

 

W dniu 4.01.2021 o 22:25, The Grand Wazoo napisał:

Wyszła ta płyta Johnowi oraz Brian Marsella Trio i to bardzo! Jedna z najlepszych płyt firmowanych jego nazwiskiem w ostatnich latach. Warto posłuchać w całości, to w sumie... "tylko" dwa utwory :) 

 

image.png

 

Po rekomendacji... chyba wiem, jaki będzie mój kolejny zakup :) Dziękuję! 

 

@bendezar znam ten album, ale z przyjemnością go sobie przypomnę, bo od Nowego Roku słuchałem głównie klasyki przeplatanej przeważnie "pozajazzowymi różnościami" :) 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo dziękuję!!! :) Już zamówiłem album z dodax.pl za niecałe 75 złotych (chyba najtańsza oferta jaką znalazłem) i w ciągu dwóch tygodni powinien znaleźć się u mnie :) W przypadku Johna Zorna kojarzyłem tylko jego album Nova Express, a szczególnie poniższy kawałek. 

 

 

Mam nadzieję, że dzisiejszy zakup będzie udany. Zdaję się na Ciebie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Czasami trzeba staroci posłuchać, aby przypomnieć sobie, że kiedyś to potrafili w jazzie :)

 

 

 

Koła na nowo się nie wynajdzie, najlepsze już było.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na "leniwy" zasypany śniegiem weekend, Napiórkowski akustycznie.

O płycie: 

Marek Napiórkowski „Wolno” – Marek Napiórkowski (mareknapiorkowski.com)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paratykus napisał:

 Na "leniwy" zasypany śniegiem weekend, Napiórkowski akustycznie.

O płycie: 

Marek Napiórkowski „Wolno” – Marek Napiórkowski (mareknapiorkowski.com)

Dzięki wielkie jak słoń! Wchodzi jak czekolada na gorąco w alpejskim schronisku 😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życząc wszystkim na nowy tydzień... :) 

 

 

https://tidal.com/browse/track/80896829

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności