Skocz do zawartości

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam i polecam (zwłaszcza fanom avant/free jazzu) Art Ensemble Of Chicago - moja ulubiona kapela:

 


OK, miało być klimatycznie, zatem coś ze stajni ECM:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WUsQNXIGR1M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esperanza Spalding miesza z rytmami i kombinuje z melodeklamacją połączoną z bardzo wyrafinowana wokalizą momentami ale całościowo zachowuje to wszystko jej unikalny bardzo rozpoznawalny styl. Dla mnie absolutnie najciekawsze odkrycie wokalno- jazzowe ostatnich lat! Podobnego formatu odkrycie co w pianistyce jazzowej - Hiromi Uehara która momentami z kolei gra bardzo matematycznie pogmatwany jazz ale równie wybitny!

Edytowane przez johnys
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 5:45 jest git w tym utworze (rowles) :)

pozdrawiam również


A do @johnys dla Ciebie:

w przeciwieństwie do Esperanzy jej płytę mam

obie fryzurami rządzą ;)

Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona jej płyta "Move" właśnie! :P Świetnie grają. Swoją drogą Anthony Jackson daje rady na basie co najmniej tak dobrze jak w projekcie z Michael Camilo

 

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Jaco to legenda. A zyjacych, to legendarny jest juz Nathan East, Vic Wooten, Steve Bailey. Jest tych wymiataczy w sumie cala masa. Ake jak kogos interesuje basowa uczta muzyczna polecam poluchac plyt Bass Extremes i zespolu Fourplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście nową płytę Marcina Wasilewskiego? Wczoraj miała być premiera.

Słyszałem 3 kawałki w Trójce i z niecierpliwością czekam na płytę.

Nowy Wasilewski? Dzięki za cynk. Kupuję w ciemno.

 

Od siebie dorzucę:

Adam Bałdych & Yaron Herman - The New Tradition.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam z moją ulubioną sekcją rytmiczną .........tym razem w okrojonym składzie .Jedno słowo - Yellowjackets :)

Ps. Jak to zapowiadał pewien Pan Sopot Festiwal w latach 70-tych........... Proszę Państwa .Trzy Słowa....... Jerzyyyyyy Połoooomskiiiiiiiii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam z moją ulubioną sekcją rytmiczną .........tym razem w okrojonym składzie .Jedno słowo - Yellowjackets :)

Ps. Jak to zapowiadał pewien Pan Sopot Festiwal w latach 70-tych........... Proszę Państwa .Trzy Słowa....... Jerzyyyyyy Połoooomskiiiiiiiii :)

Wow, niezła solówka perkusisty.

Wymiata, jakbym oglądał filmik w przyśpieszonym tempie :D

 

A to jedna z wariacji Jean Pierre (moja ulubiona):

http://www.youtube.com/watch?v=zzy8OnZUlP0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciężką w jakim znaczeniu?

hmm, może mało muzykalne - dla mnie jeszcze

 

Esperanza i ciężka muzyka :) Toż to łagodny jazz ;)

Posłuchajcie tego - basoluby, niektórzy basiści jednak mogą podskoczyć Jaco, taki Charlie Haden np. tutaj z Keithem Jarrettem (Jarrett nietypowo - na saksofonie, a bas Hadena z efektem wah-wah):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności