Jump to content

All that Jazz

jupiterpm

Recommended Posts

@szwagiero Znam Hanię Rani - ten występ OK, reszta za bardzo idzie w pop, jak na mój gust. Szczerze mówiąc, nie bardzo tam słyszę jazz, ;) już bardziej na pograniczu klasyki i ambientu.

A ja teraz słucham najnowszego Pata, płyta koncertowa.  Przyjemnie, ale bez elementu zaskoczenia. Po prostu klimaty Pat Metheny Group, jeszcze z okresu ECM plus czasy Orchestron.

Edited by Bednaar

W dniu 15.09.2021 o 21:46, The Grand Wazoo napisał:

No, no... bardzo dobra płyta. Warto śledzić ten projekt.

P.S. Fantastyczne partie basu grane na klawiszach.

Dziękuję za wzmiankę o tej nowości i na pewno będę śledził projekt. Moją muzyczną uwagę zwrócił tegorocznym albumem Road to the Sun🎶

@zielinskitomasz dziękuję i bardzo się cieszę, że najnowszy album Danielssona też się spodobał :) W przypadku Tingvall Trio szczególnie cenię poniższy, tj. Spoksteg🎶

Poniższa nowość jest również bardzo dynamiczna, narzuca szybkie tempo i być może również się spodoba :)

https://tidal.com/browse/track/193784395

• Like 4

W dniu 13.09.2021 o 21:51, zielinskitomasz napisał:

Tingvall trio - Beate1432c36f11c49b353a78e1ba00c3aa6.jpg

W dniu 15.09.2021 o 21:46, The Grand Wazoo napisał:

No, no... bardzo dobra płyta. Warto śledzić ten projekt.

P.S. Fantastyczne partie basu grane na klawiszach.

W dniu 17.09.2021 o 13:13, Tytus1988 napisał:

Dziękuję za wzmiankę o tej nowości i na pewno będę śledził projekt. Moją muzyczną uwagę zwrócił tegorocznym albumem Road to the Sun🎶

@zielinskitomasz dziękuję i bardzo się cieszę, że najnowszy album Danielssona też się spodobał :) W przypadku Tingvall Trio szczególnie cenię poniższy, tj. Spoksteg🎶

Poniższa nowość jest również bardzo dynamiczna, narzuca szybkie tempo i być może również się spodoba :)

https://tidal.com/browse/track/193784395

Dawno tu nie zaglądałem, a tu takie perełki. :D

Dzięki Panowie!  🎵 :wub:

Lajki jutro, dzisiaj I am empty.

• Thanks 1

Ale klimat na wieczór

dzisiaj w 2 programie  PR

Gościem Przemka Psikuty będzie członek RGG Trio Łukasz Ojdana. Pianista będzie również podpisywał egzemplarze dla naszych słuchaczy.

Na "Jam session" zapraszamy w piątek (24.09) w godz. 22.20-00.55.

• Like 1

Jazz-folk-rock z Uzbekistanu (wówczas jeszcze ZSRR, rok 1986):

... and now something for completely different: jazz-rock from Kazakhstan (somehow similar to Soft Machine):

Ale to jest dopiero czad. Muzycznie, jak ECM, pomiędzy Stańką a wczesnym Garbarkiem. Niestety, realizatorsko już słychać, że to Melodija (audiofile: omijajcie z daleka, jazz-melomani: posłuchajcie obowiązkowo). Petras Vyšniauskas - free jazz z Litwy.