Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety przykra wiadomość - w wielu 81 lat zmarł jeden z muzyków mojej ulubionej kapeli Art Ensemble Of Chicago - Joseph Jarman :(

 

https://avantmusicnews.com/2019/01/10/rip-joseph-jarman/

 

W niektórych utworach udzielał się wokalnie, np.:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio - jaka sekcja rytmiczna, Panowie od Jarretta, teraz pewnie grają u Pana Boga.

U mnie też z ECM - ale klasyk: Tomasz Stańko "Balladyna" (1975) - absolutny top polskiego jazzu.

@Melo253: Music 81 Stańki mam, ale MMP Records, a z serii Polish Jazz z Twoich zakupów tylko Quasimodo.

Niedawno poczyniłem podobne zakupy i nie licząc wyżej wspomnianego Stańki z ECM (Balladyna) zakupiłem Jerzy Milian Trio - "Bazaar", The Andrzej Trzaskowski Quintet oraz Spisek Sześciu - The Complot Of Six. Same arcydzieła :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar ja celuję w nabycie całej serii "Polish jazz". Mam wszystkie płytki z tej serii, które ukazały się od 2016r. w ramach reedycji Warnera. Polecam, bo te stare nagrania na prawdę są na poziomie (w przeciwieństwie do paru współczesnych bandów, którym sporo jednak brakuje do topowych jazzmanów - na przykład z ciekawości kupiłem ostatni album Pospieszalskiego "Tralala" i generalnie mnie zemdliło).

Dodam, że oprócz serii "Polish Jazz" jest jeszcze seria "Polish Jazz Masters" (na razie w jej ramach ukazały się dwie płyty: Wojciecha Karolaka "Easy" oraz Novi Singers "Torpedo").

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę płyt z serii Polish Jazz, np. TWET Stańki, Modern Pentathlon, Krzysztof Sadowski And His Hammond Organ (więcej nie pamiętam, jestem w pracy). Parę płyt mam też ze starszych reedycji: Astigmatic, Music For K,  Winobranie Namysłowskiego czy Easy Karolaka, tych nie bede wymieniać na Polish Jazz. Nie wiem, czy uda mi się zebrać całą serię Polish Jazz - jest ładnie wydana i nagrana, na razie kupuję wyrywkowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bednaar napisał:

Mam już trochę płyt z serii Polish Jazz, np. TWET Stańki, Modern Pentathlon, Krzysztof Sadowski And His Hammond Organ (więcej nie pamiętam, jestem w pracy). Parę płyt mam też ze starszych reedycji: Astigmatic, Music For K,  Winobranie Namysłowskiego czy Easy Karolaka, tych nie bede wymieniać na Polish Jazz. Nie wiem, czy uda mi się zebrać całą serię Polish Jazz - jest ładnie wydana i nagrana, na razie kupuję wyrywkowo.

👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się. Widziałem zdjęcia CD i winyla. Na Tidalu 2 single.
Dajcie proszę linki do tych dwóch kawałków bo znaleźć nie mogę

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności