Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

https://tidal.com/album/223606931

 

Nowość od GoGo Penguin - Badeep🎶

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka w jazzowej odsłonie... album "The Chopin Project" od Kurta Rosenwinkela oraz Jean-Paula Brodbecka🎶🙂

 

https://tidal.com/track/216591197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 08:48, roger987 napisał:

O takie dżazy to ja lubię, spokojne, nieskomplikowane

O ile ja właśnie wolę niepokorny, zakręcony, ekspresyjny jazz: free, awangarda, spiritual, etno (idealne połączenie: Art Ensemble Of Chicago, ale też John Coltrane, Pharoah Sanders itp.), to w przypadku Cheta Bakera robię wyjątek - on tworzył magię :)

A ostatnio, z niedawno zakupionego CD - raczej spokojne klimaty, choć w znacznej części interpretacje utworów pioniera free jazzu Ornette Colemana, klasyczna i znana pozycja z dorobku pewnego zdolnego gitarzysty:

 

 

21 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

John Patitucci i jego Smith bass skradli show. Jedna z ciekawszych partii na elektryczną gitarę basową w elektrycznym jazzie :) 

Faktycznie ciekawe, ale jednak - jeżeli chodzi o basistów "elektrycznych" - najciekawsze solówki znam w wykonaniu Jaco Pastoriusa czy Stanley'a Clarke'a... no i znów niezapomniany Chick:

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 22:22, The Grand Wazoo napisał:

Rewelacja!!! Byłem na kilku koncertach Adama, ale cały czas mnie zaskakuje. Tylu emocji to sobie w jego grze wcześniej nie przypominam.

Zazdroszczę, chętnie zobaczyłbym go na żywo. Wciąż mam tylko Sacrum Profanum na CD, trochę za późno się nim zainteresowałem... Zbieram kapuchę na kolejne krążki ;) Następne będzie Poetry nagrane razem z Paolo Fresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bednaar napisał:

Zazdroszczę, chętnie zobaczyłbym go na żywo. 

Żałuj :) Fantastyczny muzyk i przemiły człowiek. Miałem okazję z nim rozmawiać po jednym z koncertów. Jeden z najlepszych skrzypków jazzowych naszych czasów, a rozmawia się z nim bez napinki, jak z dobrym znajomym. 

W takim razie zapraszam 13 czerwca do Poznania :) 

http://enterfestival.pl/artysci/#adam-baldych-quintet-paolo-fresu 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Dzięki, na pewno się wybiorę na jego koncert, ale poczekam, aż zawita do Łodzi. Niestety nie mam urlopu w czerwcu, nie mam możliwości wyjazdu w tygodniu. Też uważam, że to czołówka światowa skrzypków jazzowych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności