Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Ta płyta to taki jazzowy odpowiednik grindcore - klasyk, ale tylko dla osób lubiących ekstremalny free jazz: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Comptonprzepiękny utwór!🎶💎🎶 Dziękuję za podzielenie się nim!👍

 

@bendezar dziękuję za podzielenie się albumem Joeya DeFrancesco👍

 

Z mojej strony nowość od Adama Bałdycha - Poetry🎶

 

https://tidal.com/track/194568037

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@Comptonprzepiękny utwór!🎶💎🎶 Dziękuję za podzielenie się nim!👍

 

@bendezar dziękuję za podzielenie się albumem Joeya DeFrancesco👍

 

Z mojej strony nowość od Adama Bałdycha - Poetry🎶

 

https://tidal.com/track/194568037

Swoją drogą fajna płyta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio to prawda :) Dziękuję!👍

 

Dzisiaj natomiast z przyjemnością powróciłem  do albumu Helsinki Songs od Trygve Seim🎶🥰🎶

 

https://tidal.com/track/94032740

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomasz cała przyjemność po mojej stronie!🙂👍 Dzisiaj natomiast u mnie Project... 58 z albumu "Playground" (2007) od Manu Katché🎶

 

https://tidal.com/track/77735704

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bednaar napisał:

W sumie tu pasuje. Prince w wieku lat 19-tu grał funk-jazz i (na szczęście) nie śpiewał ;)

 

 

Prince miał epizod jazzowy i to całkiem niezły zakładając zespół/projekt poboczny o nazwie Madhouse. Wydał z tym projektem dwa albumy "8" i "16".

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odrobina jazzowej klasyki... Sonny Rollins, Saxophone Colossus🎶

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/track/5349053

 

Trudno uwierzyć, że niedługo minie 60 lat od wydania tego albumu🎶

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrewek O kurka, Lloyda żeś Waćpan zapodał - muszę sprawdzić, to jeden z moich idoli i faworytów-jazzmanów ever :) 

PS. Fajne, aż nabrałem ochotę na całą płytę:

 

@Tytus1988 Saxophone Colossus mam co prawda tylko w plikach, ale udało mi się zdobyć jakieś gęste FLAC-i i gra ładnie nawet :) 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bednaar napisał:

@Andrewek O kurka, Lloyda żeś Waćpan zapodał - muszę sprawdzić, to jeden z moich idoli i faworytów-jazzmanów ever :) 

PS. Fajne, aż nabrałem ochotę na całą płytę:

 

 

Płyta jest ciekawa, bo miesza jazz, country i blues. Czasami IMO wychodzi to średnio, ale wiele utworów jest świetnych.

 

@Tytus1988 Nowy Bałdych śwetny, Fresu uwielbiam, więc się jaram mocno tym albumem.

 

Przesyłam jeszcze coś co wałkuję od wielu miesięcy. Rzadko wsiąkam w jakiś album tak jak ten :)


Jest też video do tego utworu:

 

 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrewek napisał:

 

Płyta jest ciekawa, bo miesza jazz, country i blues. Czasami IMO wychodzi to średnio, ale wiele utworów jest świetnych.

 

@Tytus1988 Nowy Bałdych śwetny, Fresu uwielbiam, więc się jaram mocno tym albumem.

 

Przesyłam jeszcze coś co wałkuję od wielu miesięcy. Rzadko wsiąkam w jakiś album tak jak ten :)

Ale czad, ja dzisiaj na to wpadłem niezależnie od Twojego postu tutaj i właśnie miałem wrzucać to:

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szwagiero napisał:

Ale czad, ja dzisiaj na to wpadłem niezależnie od Twojego postu tutaj i właśnie miałem wrzucać to:

:)

To taki spiritual-jazz ogólnie, w klimacie Alice Coltrane. Twórczość Halsalla jest bardzo dobra (choć czasami na jedno kopyto trochę IMO). Natomiast warto też wspomnieć, że jest on założycielem wydawnictwa Gondwana Records. Polecam zobaczyć ich wydania, ja najbardziej lubię (poza Halsallem) zespół GoGo Penguin, poniżej próbka:

 

 

 

Dziś słucham też Omara Sosy, którego od lat nie słuchałem, a od którego m.in. 10 lat lat temu zaczęło się moje zamiłowanie do jazzu i word music. Jego albumy są mocno zróżnicowane, te nowe mi nie podchodzą szczególnie, ale te stare tak. Najbardziej lubię Promise (2007) nagrywany (live) m.in. z Paolo Fresu:

 

 

 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności