Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

@szwagiero Znam Hanię Rani - ten występ OK, reszta za bardzo idzie w pop, jak na mój gust. Szczerze mówiąc, nie bardzo tam słyszę jazz, ;) już bardziej na pograniczu klasyki i ambientu.

A ja teraz słucham najnowszego Pata, płyta koncertowa.  Przyjemnie, ale bez elementu zaskoczenia. Po prostu klimaty Pat Metheny Group, jeszcze z okresu ECM plus czasy Orchestron.

 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 21:46, The Grand Wazoo napisał:

No, no... bardzo dobra płyta. Warto śledzić ten projekt.

P.S. Fantastyczne partie basu grane na klawiszach.

 

 

 

Dziękuję za wzmiankę o tej nowości i na pewno będę śledził projekt. Moją muzyczną uwagę zwrócił tegorocznym albumem Road to the Sun🎶

 

 

@zielinskitomasz dziękuję i bardzo się cieszę, że najnowszy album Danielssona też się spodobał :) W przypadku Tingvall Trio szczególnie cenię poniższy, tj. Spoksteg🎶

 

 

 

Poniższa nowość jest również bardzo dynamiczna, narzuca szybkie tempo i być może również się spodoba :)

 

https://tidal.com/browse/track/193784395

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

  

W dniu 13.09.2021 o 21:51, zielinskitomasz napisał:

Tingvall trio - Beate1432c36f11c49b353a78e1ba00c3aa6.jpg

 

W dniu 15.09.2021 o 21:46, The Grand Wazoo napisał:

No, no... bardzo dobra płyta. Warto śledzić ten projekt.

P.S. Fantastyczne partie basu grane na klawiszach.

 

 

 

W dniu 17.09.2021 o 13:13, Tytus1988 napisał:

 

Dziękuję za wzmiankę o tej nowości i na pewno będę śledził projekt. Moją muzyczną uwagę zwrócił tegorocznym albumem Road to the Sun🎶

 

 

@zielinskitomasz dziękuję i bardzo się cieszę, że najnowszy album Danielssona też się spodobał :) W przypadku Tingvall Trio szczególnie cenię poniższy, tj. Spoksteg🎶

 

 

 

Poniższa nowość jest również bardzo dynamiczna, narzuca szybkie tempo i być może również się spodoba :)

 

https://tidal.com/browse/track/193784395

Dawno tu nie zaglądałem, a tu takie perełki. :D


Dzięki Panowie!  🎵 :wub:

Lajki jutro, dzisiaj I am empty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za takim jazzem, ale fajnie się tego słucha. Dobrze zaaranżowane utwory, dużo swobody i grania na luzie. Bardzo dobra sekcja rytmiczna. Czasami za bardzo wpada w schemat i mimo, że nowe utwory, to mam wrażenia jakbym słuchał "podrasowane" standardy.  

 

image.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klimat na wieczór

dzisiaj w 2 programie  PR

Gościem Przemka Psikuty będzie członek RGG Trio Łukasz Ojdana. Pianista będzie również podpisywał egzemplarze dla naszych słuchaczy.

 

***

Na "Jam session" zapraszamy w piątek (24.09) w godz. 22.20-00.55.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/track/198431158🎶

Nowość od Mathiasa Ecka🎶

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/track/192657935

 

Nowość od Daniel Garcia Trio, Via de la Plata🎶

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz-folk-rock z Uzbekistanu (wówczas jeszcze ZSRR, rok 1986):

 

... and now something for completely different: jazz-rock from Kazakhstan (somehow similar to Soft Machine):

 

Ale to jest dopiero czad. Muzycznie, jak ECM, pomiędzy Stańką a wczesnym Garbarkiem. Niestety, realizatorsko już słychać, że to Melodija (audiofile: omijajcie z daleka, jazz-melomani: posłuchajcie obowiązkowo). Petras Vyšniauskas - free jazz z Litwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności