Skocz do zawartości

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

@bendezar dziękuję za zwrócenie uwagi👍😉 Jak najbardziej jest ten, jak i pozostałe :) Sprawdzałem tylko hasło "Avishai Cohen Trio".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tytus1988 napisał:

@bendezar dziękuję za zwrócenie uwagi👍😉 Jak najbardziej jest ten, jak i pozostałe :) Sprawdzałem tylko hasło "Avishai Cohen Trio".

Bardzo proszę! Mam w ulubionych, dlatego się zorientowałem.😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ;) Jestem bardzo wdzięczny za zwrócenie uwagi! :) Bede musiał przejrzeć za jakiś czas dokładnie, czy nie skrywa ten Tidal więcej skarbów, bo mogłem je w taki sposób je pominąć ;)

 

Przypuszczam, że ten album również możesz znać, ale nie przypominam sobie, aby był wzmiankowany. Szczególnie lubię Eleventh Hour

 

https://tidal.com/track/16737476

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duże zastrzeżenia do Tidalowej wyszukiwarki. Szczególnie w przypadku klasyki tagowanie pozostawia wiele do życzenia. A występowanie znaków diakrytycznych też to spory kłopot - często zespoły występują pod kilkoma nazwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezarto prawda. Szkoda, że tak działa, ale może w przyszłości ulegnie to zmianie. W przypadku klasyki polegam w pierwszej kolejności na Idagio, szczególnie w przypadku nowo wydawanych albumów, bo niektórych nie ma na liście nowości na Tidalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988Do klasyki korzystam z Primephonic, jako że nadarzyła się okazja na tanią subskrypcję. Tych nowości rzeczywiście nie widać na liście nowości, ale jak się "głębiej" poszuka to zwykle się znajdują. :)

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezarzgadzam się, że są, ale wolę w takim wypadku widzieć je od razu, jak w Idagio. Primephonica zamierzam na spokojnie wypróbować trial przez Święta. Czy mógłbym Ciebie poprosić o porównanie jakości dźwięku między nim a Tidalem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988Krótko, co by nie zaśmiecać wątku. Tidal ma więcej dołu i niskiej średnicy przez co brzmi, a może raczej sprawia wrażenie, bardziej analogowego w przekazie. Primephonic - więcej powietrza, większa scena, brzmienie bardziej konturowe, większa precyzja w lokalizacji źródeł pozornych. Moim zdaniem Primephonic jest bliżej Idagio niż TH.

Rozróżniam TH i Primephonic, ale Idagio vs Primephonic to bym chyba nie dał rady rozróżnić. Ale ja stary i głuchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar dziękuję za odpowiedź! Przypuszczałem, że tak może to wyglądać, sle chętnie to sprawdzę. Drobny off top nie zaszkodzi, a czasami warto też chwilę porozmawiać... na tematy okołomuzyczne :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie, to najlepszy album Avishai Cohen Trio to Continuo

I zgadzam się z @The Grand Wazoo, że Tidal ma najgorszą wyszukiwarkę. Jeżeli nie wiesz czego szukać, to nie szukaj!

Musisz wiedzieć, czy dany artysta występował Solo, w Trio, Quartecie czy innym kolektywie, bo samo wpisanie nazwiska nic nie znaczy... :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo dziękuję za rekomendację świetnego albumu! Z mojej strony dzisiejsza nowość z jazzu wokalnego, na którą czekałem do północy :) 

 

https://tidal.com/browse/track/155592247

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Chyba jeszcze nie było, a płyta fantastyczna! Słucham od kilku dni i nie mogę się nasłuchać :) 

 

@The Grand Wazoo Masz rację - rewelacja! Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton wedlug mnie mógłby być uznany. Dziękuję za podzielenie się się nim, a ze swojej strony przesyłam link do nastrojowego albumu Sławka Jaskułke z tego roku.

 

https://tidal.com/track/147881438

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

@Compton wedlug mnie mógłby być uznany. Dziękuję za podzielenie się się nim, a ze swojej strony przesyłam link do nastrojowego albumu Pawła Jaskułke z tego roku.

 

https://tidal.com/track/147881438

@Tytus1988Sławka. Jestem czujny.😁Dzięki za informację. Świetny pianista. Jakby ktoś nie słyszał polecam gorąco jego płytę poświęconą Komedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności