Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

School Days  - fajna płyta, ale dziś trzeba dać czadu, bo jest tu taki wątek "Metal" i trzeba im pokazać, że nie jesteśmy gorsi ;)

John Zorn, Marc Ribot & co.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StAc - miał być czad, a Ty tu z taką kołysanką wyjezdżasz? Teraz metale będą nas mieć za cieniasów ;)

 

Oczywiście żart, IASW to żelazny kandydat na wygraną we wszelkich plebiscytach organizowanych na forum dyskusyjnym www.rockjazz.pl - bo godzi tam ze sobą opcję jazzowa i rockową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Jerzy Milian "Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Katowicach 1975-1977".

 

Cytat

W latach 70. na polskim rynku płytowym pojawiło się kilka albumów, które nie porwały publiczności zorientowanej na chłonięcie nowości z kręgu jazzu i rocka. W czasach gdy pierwsze tłoczenie debiutu SBB osiągało na czarnym rynku zawrotne sumy, na półkach księgarń zalegały (często ostemplowane "przecena") liczne ezgemplarze pierwszej płyty Piotra Figla. Chwilę później podobny los spotykał płyty łódzkiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV pod batutą Henryka Debicha czy właśnie płyty Jerzego Miliana.

 

Kilka dekad później nowe pokolenie słuchaczy spojrzało na polską muzykę z gierkowskiej dekady znacznie szerzej, przywracając wymienionym artystom należne im miejsce. Nic dziwnego więc, że oryginalne tłoczenia Figla, Debicha czy Miliana poszybowały na aukcjach internetowych w rejony wręcz kosmiczne, a Mitch & Mitch bez problemu wypełnili w 2017r. radiowe Studio im. Witolda Lutosławskiego (oraz chorzowski Teatr Rozrywki kilka miesięcy później) publicznością zaintrygowaną pomysłem odegrania w całości pierwszej płyty Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach pod dyr. Jerzego Miliana. W historii polskiej muzyki rozrywkowej to przecież album więcej niż ważny.

Źródło: książeczka dołączona do płyty.

 

Płyta z pogranicza jazzu, więc wrzucam do tego wątku.

 

 

DSC_0347.JPG

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 Dizzy - tajemnica jego wirtuozerskiej gry na trąbce mieści się w niebagatelnej pojemności policzków ;)

Oczywiście uwielbiam go, drugi po Charlie Parkerze twórca bebopu i całego nowoczesnego jazzu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

De Lorians - toumai

Zapowiada się ciekawie. Japończycy dają czadu, taki progress rock plus jazz. Fajnie w sumie się słucha. Na razie kilka singli na tidal lub spotify.
Kawałki:

Toumai mi fajnie wszedł,
Daytona już od początku daje po głowie a potem się uspokaja i rozbudowuje w dość nieoczywisty sposób.

Podobają mi się też grafiki - jakieś takie pod Lema mi podchodzące.

Mało to Japonią pachnie. Może być nieźle.



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, The Grand Wazoo said:

Pierwsze skojarzenie... Zappa the Mothers of Invention :) Na YouTube tylko 1 utwór, pewnie to zapowiedź płyty.

 

Tak, jest to mocno Zappowate. Nie wiem jak z youtube - generalnie szerokim łukiem omijam tę platformę jako źródło muzy. W sumie to zawsze mnie dziwiło, czemu  u nas na forum królują linki do YT a nie do Tidal/Quobuz/Spotify?bandcamp itp. 

Na Tidal masz na razie dostępne tylko 3 kawałki. 

 

EzXzBdr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w pracy często nie ma szans na nic innego niż youtube :( A i na to krzywo patrzą...

A tak przy okazji, to testuję ostatnio streaming z Highresaudio na Audirvanie i mają same gęste formaty do 24/192 bez żadnej kompresji :) Duże katalogi 2L, ECM, SONY, itd. Kusi mnie płatny abonament... 6 miesięcy 99 EUR, 12 msc 199,99 EUR Ceny takie raczej "poniemieckie" :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 12:26, The Grand Wazoo napisał:

Ponieważ w pracy często nie ma szans na nic innego niż youtube

No to współczuję, ja w pracy spokojnie sobie słucham muzyki na spotify - oczywiście wtedy, gdy jest to możliwe ;)

Czy ktoś z Forumowiczów wybiera się na koncert Billa Frisella w łódzkiej Wytwórni w najbliższy czwartek, 18 lipca?

Ja będę - bilet już zakupiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bendezar napisał:

Szczerze zazdroszczę!

Nie trzeba zazdrościć, wystarczy kupić bilet i przyjść/przyjechać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bednaar napisał:

Nie trzeba zazdrościć, wystarczy kupić bilet i przyjść/przyjechać ;)

Niestety, limit koncertowy wyczerpany  - King Crimson. Następny koncert to dopiero Marcin Wasilewski Trio w listopadzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności