Skocz do zawartości

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi



Odnalazłem perłę z Turkmenistanu, 1979 rok, jeszcze ZSRR. Etniczny jazzrock/fusion pomiędzy wczesnym Urbaniakiem a Return To Forever. 31 maja będzie do nabycia na bandcamp. Firyuza.
[/url]  

Coś podobnego i też z Turkmenistanu - Gunesh Vocal and Instrumental Ensemble:
https://youtu.be/D2eiNlGq9H8
Wprawdzie nie jestem fanem takich brzmień, ale przyznaję że słucha się fajnie (Firyuza jednak jeszcze fajniej) a szczególnie utwory od 4 do 8.
Do kupienia tutaj.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaliśmy laureatów 2020 NEA Jazz Masters:  Bobby McFerrin, Roscoe Mitchell (założyciel Art Ensemble of Chicago), Reggie Workman, oraz Dorthaan Kirk (wdowa po Rahsaanie Kirku). Osobiście najbardziej mnie cieszy nagroda dla Roscoe Mitchella, gdyż muzyka AEoC to moja pasja. Solowe dokonania Mitchella są już jak dla mnie zbyt awangardowe, na styku jazzu i współczesnej muzyki eksperymentalnej.

 

https://www.arts.gov/art-works/2019/congratulations-2020-nea-jazz-masters

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Moja ulubiona płyta z jego udziałem to ta poniżej

Jutro posłucham - szczerze to dopiero zaczynam grzebać w jazz.ie - zamieszczam tu tylko rzeczy które mi przypadły do gustu i wg nich raczej tę drogę poznawcza jazzu będę kontynuował.

Niektóre posty się podobają więc myślę że idę dobrą drogą :)

...a zaczęło się że TO zakwalifikowałem do jazzu i mi się spodobało:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie też like za Milta Jacksona, jestem ogólnie fanem jazzowego wibrafonu. Bardzo lubię MJQ, ale ostatnio najczęściej słucham płyty, z której pochodzi ten kawałek:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Chopin jest nudny i mało relaksujący? No niestety - zdaniem wielu tak. Chyba, że został zaaranżowany i zaśpiewany przez Novi Singers. Zwolennikom tezy, że dobry, polski jazz skończył się w 1989r. polecam tę niebanalną reedycję (pierwsze wydanie z 1971r.):

DSC_0341.JPG

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Melo2573 napisał:

Zwolennikom tezy, że dobry, polski jazz skończył się w 1989r. polecam tę niebanalną reedycję (pierwsze wydanie z 1971r.):

 

 

W ogóle nie jestem zwolennikiem tezy, że cokolwiek dobrego skończyło się w którymś, odległym o co najmniej 40 lat roku. Przykładowo niedawno słuchałem takiej płyty z 2006 roku, co prawda weteran, ale wciąż w formie:

 

 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności