Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Nie przesadzajcie. Jak porównamy ze złotym okresem jazzu, to fakt, ale jak się porówna z tym co teraz jest grane i jakie gatunki dominują w muzyce, to nie jest tak źle. 

To fakt, z tego punktu widzenia, jest chyba najlepiej w historii.;)

Bill Frisell / Thomas Morgan - Epistrophy

Duet to trudna formuła. Płyta niczym nie zaskakuje, bo i nie może. Frisell, jeden z moich ulubieńców, gra tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta płyta jest po prostu bardzo przeciętna. Muszę posłuchać jeszcze raz ..........

pobrany plik.jpg

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Atzko Kohashi ma słabość do muzyków z Holandii, dlatego tutaj zaprosiła dwóch. Lubię takie płyty oszczędne, bez fajerwerków.

 

 

 

Właśnie słucham całej płyty - nie powiem, miło się sączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu "Wojna domowa" ("Easy Virtue"). Nie jest to wyłącznie jazz - raczej muzyka momentami jazzująca, a generalnie skomponowana współcześnie muzyka retro w stylu tego, co grano w latach 30-tych XX wieku (muzyka "nowoorleańska", foxtroty itd). Bardzo fajne CD - można się rozerwać (film też jest wciągający ale to temat do innego wątku).

 

IMG_20190424_202327.jpg

 

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tidal.com/album/104837186

Anat Fort Trio "Colour"

 

 

pobrany plik.jpg

Jim Snidero: Waves of Calm

https://tidal.com/album/103581636

Takie trochę niegdysiejsze granie, ale z klasą....

51PLKlytU-L.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem perłę z Turkmenistanu, 1979 rok, jeszcze ZSRR. Etniczny jazzrock/fusion pomiędzy wczesnym Urbaniakiem a Return To Forever. 31 maja będzie do nabycia na bandcamp. Firyuza. Mocna rekomendacja!!! EDIT: LUDZISKA, TO JEST PERŁA!!! JAZDA OBOWIĄZKOWA DLA FANÓW RTF, WEATHER REPORT, MAHAVISHNU ORCHESTRA, ELEKTRYCZNEGO MILESA DAVISA CZY HERBIE HANCOCKA!!! SORRY ZA CAPS LOCK, ALE NIE MOGĘ POWSTRZYMAĆ TEGO.. TYCH EMOCJI :)

 

 

 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 08:22, Bednaar napisał:

Odnalazłem perłę z Turkmenistanu, 1979 rok, jeszcze ZSRR. Etniczny jazzrock/fusion pomiędzy wczesnym Urbaniakiem a Return To Forever. 31 maja będzie do nabycia na bandcamp. Firyuza. Mocna rekomendacja!!! EDIT: LUDZISKA, TO JEST PERŁA!!! JAZDA OBOWIĄZKOWA DLA FANÓW RTF, WEATHER REPORT, MAHAVISHNU ORCHESTRA, ELEKTRYCZNEGO MILESA DAVISA CZY HERBIE HANCOCKA!!! SORRY ZA CAPS LOCK, ALE NIE MOGĘ POWSTRZYMAĆ TEGO.. TYCH EMOCJI :)

 

 

 

Wytajdalowałem, zapisałem do ulubionych - się wieczorem zobaczy jak u Was z gustem.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wytajdalowałem, zapisałem do ulubionych - się wieczorem zobaczy jak u Was z gustem.

Jakby ktoś szukał to daję link bo nazwa zespołu jest inna:
"Firuza" by Instrumental Ensemble Firuza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na discogs, progarchives i bandcamp wyraźnie jest napisane Firyuza, zresztą w nazwie pisanej cyrylicą mamy "ju". Najbezpieczniej jednak pisać Фирюза ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na discogs, progarchives i bandcamp wyraźnie jest napisane Firyuza, zresztą w nazwie pisanej cyrylicą mamy "ju". Najbezpieczniej jednak pisać Фирюза  
Spoko, chodziło mi o to że nie wiedzieć dlaczego nazwa na Tidalu jest inna.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ros napisał:
20 godzin temu, Bednaar napisał:
Na discogs, progarchives i bandcamp wyraźnie jest napisane Firyuza, zresztą w nazwie pisanej cyrylicą mamy "ju". Najbezpieczniej jednak pisać Фирюза emoji6.png 

Spoko, chodziło mi o to że nie wiedzieć dlaczego nazwa na Tidalu jest inna.

Niech zgadnę - Jay - Z nie jest fanem jazzrocka z Turkmenistanu?emoji6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności