Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

^ + v obie płyty lądują na półce niebawem :) made in poland 

Kolejna świeżynka 

RGG Trio
Memento (Polish Jazz vol. 81)

 

 

https://wmg.lnk.to/RGGMemento?fbclid=IwAR2oyTjjplJDb8l5klDUaU7dgg-s47ANCfIOW64TEDgk2pDWYY78U6Yt6MY

 

 

 

Edytowane przez hibi
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł taki set:

 

Laboratorium – legendarny band jazzowy AD 2019. Ale płytę kupiłem nie tylko dlatego, że band jest legendarny ale także dlatego, że ta płyta jest pełna świeżych pomysłów, których przyjemnie się słucha (w marcu 2019 band miał koncert w Trójce i się przekonałem przed zakupem nausznie).

 

Dwa albumy: Novi Singers (od zawsze jeden z moich topowych bandów jazzowych) i Wojciecha Karolaka, których nie było w serii „Polish Jazz” ale Polskie Nagrania zawsze trzymały poziom, więc tę uzupełniającą serię pt. „Polish Jazz Masters” wypadało też kupić.

 

I wreszcie Trio RGG vol. 81 z serii „Polish Jazz” – także zakup obowiązkowy (chociaż raczej wolę jazz tradycyjny).

 

EDIT: Odsłuchałem i wszystkie płyty super z wyjątkiem RGG - dla mnie straszna nuda, jałowe toto i bezzębne.

Jazz set.JPG

Edytowane przez Melo2573
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, The Grand Wazoo said:

Rok temu @Compton wrzucał, tylko inny utwór z tej płyty :) Ale fakt kawał muzyki! 

:) szacunek za pamięć 

płyta nienowa także może się powtórzyć, fakt że nie zrobiłem szukaj. Dodam artystę jakby co. 

Zresztą co ja się tłumaczę ;) dobrej muzyki nigdy nie za dużo.. 

)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nabytki z kategorii „jazz klasyczny”:

- dwa albumy Novi Singers: "My own revolution" i "Chopin" (album „Chopin” z 1971r. był podobno w czasach premiery dużym wydarzeniem artystycznym),

- dwupłytowa składanka z jazzem w stylu Dixieland/Nowy Orlean (m.in. z udziałem Vistula River Brass Band).

 

Set z dzisiaj1.JPG

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Płyta jeszcze ciepła

i bardzo ciepła. Jeśli komuś się spodoba, to proponuję zagłębić się w twórczość Johna Surmana np. tu:

 https://tidal.com/album/15394382

 

602527981086-240x212.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności