Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, saudio napisał:

To nie Lars tylko legenda Charlie grał na niej, za Charliego dopiero się będe zabierał.... możliwe że coś jeszcze brakuje bo jeszcze zostało trochę do przejrzenia, a najlepsze jest to że czasami znajduję inną płytę w pudełku:(

 

Jasne. Akurat mi tej jednej płyty tam brakowało. Mam większość z nich i u mnie Beyond jest właśnie obok. NB jedyna z Hadenem do której czasami wracam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

A masz Heartplay z Antonio albo Jasmine z Keithem, warto posuchać.

 

No tak o Heartplay zapomniałem a to fajna płyta. Do Jasmine się jakoś nie przekonałem i po jakiś 2-3 odsłuchach zniknęła z playlisty. Może trzeba spróbować ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Hadena to "Magico - Carta de Amor" Jan Garbarek, Egberto Gismonti i Charlie Haden. No i wspomniana "Heartplay". 

2 minuty temu, saudio napisał:

Wydaje mi się ze wtedy już oszczędniej grał.

 

Haden generalnie był jak najlepsze kable audio... które powinny znikać w systemie, tak jakby ich nie było. I taka była jego gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie Haden - no właśnie, u mnie też ścisła czołówka. Czasem jednak łamał zasadę znikania w systemie - np. amerykański kwartet Jarretta, płyta Birth, utwów Mortgage On My Soul - partia basu na pierwszym planie, z efektem wah-wah. Danielsson - lubię, ale dość umiarkowanie, nie do końca moje klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🎷 All that jazz 🎺 Tomasz Stańko, Jimmy Scott, Krzesimir Dębski i AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy w hołdzie Krzysztofowi Komedzie.

Koncert poświęcony legendarnemu jazzmanowi dziś o

23:50 w TVP Kultura.

 

urwa, miało być gdzie indziej wstawione.

Edytowane przez hibi
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hibi napisał:

🎷 All that jazz 🎺 Tomasz Stańko, Jimmy Scott, Krzesimir Dębski i AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy w hołdzie Krzysztofowi Komedzie.

Koncert poświęcony legendarnemu jazzmanowi dziś o

23:50 w TVP Kultura.

Szkoda że nie na jakiejś platformie HD bo różnica nie tylko w obrazie, ale przede wszystkim w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że TVP Kultura nie jest HD. Inna stacja by nie wyemitowała tego koncertu - za daleko stylistycznie od Sławomira ;)

A tak w ogóle już po ptokach - dopiero teraz przeczytałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja bardzo lubię jazzowych wokalistów niestety jest ich bardzo mało. Kobiet dużo, niestety faceci gdzieś się schowali. Moi ulubieni All i Gregory :) ale ile można słuchać tego samego. Jakieś kilka miesięcy temu odkryłem sałatę...Piotra Sałatę. 

Jak coś szukam męskich jazzowych głosów :) 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar Mam podobnie, znaczy się bardzo ostrożny stosunek do jazzu wokalnego, choć są też perełki: np. Pharoah Sanders "Karma" i Bobby Hutcherson "Now!". Obecnie skończyłem słuchać The Wayne Shorter Quartet - "Without A Net" (2013), wyśmienita płyta legendy jazzu, punktem centralnym płyty jest ponad 20-minutowy Pegasus:

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bednaar napisał:

Mam podobnie, znaczy się bardzo ostrożny stosunek do jazzu wokalnego, choć są też perełki: np. Pharoah Sanders "Karma" i Bobby Hutcherson "Now!". Obecnie skończyłem słuchać The Wayne Shorter Quartet - "Without A Net" (2013), wyśmienita płyta legendy jazzu, punktem centralnym płyty jest ponad 20-minutowy Pegasus:

No to ja z jazzu wokalnego najbardziej lubię "A Love Supreme"🤣

Edytowane przez bendezar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 19:52, bendezar napisał:

Mimo, że nie lubię jazzu wokalnego to ta płyta od lat wprawia mnie w doskonały nastrój.

Klasowe granie i skład też niczego sobie.

 

tenderness-w-iext36263245.jpg

 

1993 i taka muza super.Parę utworów nie wpisuje się w klimat jak dla mnie, ale całość brzmi fantastycznie. Nie wiem kto gra na basie ale linia melodyczna tego instrumentu jest nieziemska. Proszę o więcej w tym klimacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności