Skocz do zawartości

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku Wayne Shorter skończył 84 lata i jak przystało na tak młodego, i płodnego Muzyka wydał kolejną nową płytę. Co prawda koncert z kwartetem był nagrany w 2013 roku, czyli miał zaledwie 79 lat, ale nagranie z 34 osobową orkiestrą to już 2016 rok :) 

Fantastyczne wydawnictwo. Pierwsza płyta z orkiestrą nie ma nic wspólnego z jazzem, to muzyka klasyczna. Shorter to kawał kompozytora nie tylko saksofonisty! Dwie kolejne płyty to jazzowy koncert. A wydanie (dwie wersje: 3CD oraz box 3 LP + 3 CD i książka) to wzór jak powinny być wydawane takie boxy. Akurat jest promocja w Empik i box jest do wzięcia za 611,99 zł :) 

 

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 21:58, Compton napisał:

 

Maciej Tubis to łódzki wykładowca Akademii Muzycznej, uczy też w szkole na Szpitalnej w Łodzi - mój syn tam się uczył grać na klarnecie :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, all999 napisał:

Świeżutkie, z dziś. Dobre!

Sprawdź ten album w TIDALu: "You Don't Know the Life" przez Jamie Saft, Steve Swallow, Bobby Previte http://tidal.com/album/102040726


Świetna płyta. Dzięki. Przy okazji kolejny dowód dlaczego Swallow to najlepszy basista elektryczny.

Polecam

U mnie dziś https://tidal.com/album/13345553

Real_Book_(album).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bendezar napisał:

Przy okazji kolejny dowód dlaczego Swallow to najlepszy basista elektryczny.

 

A nie Stanley Clarke?

U mnie grali/grają ostatnio:

71G7McqwriL._SX355_.jpg

220px-Cherryrhythm.PNG

w13134.jpg

Ptah,_the_El_Daoud_(Alice_Coltrane).jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bednaar napisał:

 

A nie Stanley Clarke?

 

 

 

 

 

Ja i chłopaki z Down Beat od wielu lat uważamy, że nie.😉

Uwielbiam Clark'a ale na kontrabasie np. tu

MI0003973586.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar OK, skoro reprezentujesz tak zacne grono, to nie dyskutuję ;) A serio - cóż, kazdy ma swojego faworyta, mnie na elektrycznym basie najbardziej Clarke rajcuje, a na kontrabasie... trudno powiedzieć: Dave Holland, Malachi Favors...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Holland'a pełna zgoda. Mój ulubiony. Ja po prostu nie lubię "jazzrockowo-funkowego" grania na basie, jak i jazzrocka w ogóle. A żeby było śmieszniej, wszyscy moi ulubieni gitarzyści  basowi grają kostką - Swallow, Benavent, Squire.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arturos1967 napisał:

Brakuje Beyond The Missouri Sky ;) 

To nie Lars tylko legenda Charlie grał na niej, za Charliego dopiero się będe zabierał.... możliwe że coś jeszcze brakuje bo jeszcze zostało trochę do przejrzenia, a najlepsze jest to że czasami znajduję inną płytę w pudełku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności