Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

All that Jazz


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

 

hibi kojarzysz japonska scene takiego powiedzmy jazzy downtempo? moglo by Ci sie spodobac. Ja akurat wyjatkowo nieznosze takich klimatow jak ten kawalek yetsi lament ale czasem cos mi od japoncow podejdzie tym stylu;)

 

 

oj nie, przypadkiem na to wpadłem przeglądając nu-jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hibi kojarzysz japonska scene takiego powiedzmy jazzy downtempo? moglo by Ci sie spodobac. Ja akurat wyjatkowo nieznosze takich klimatow jak ten kawalek yetsi lament ale czasem cos mi od japoncow podejdzie tym stylu;)

 

 

oj nie, przypadkiem na to wpadłem przeglądając nu-jazz

 

 

z nujazzem jest taki problem ze nie ma za bardzo wpolczesnej muzyki ktora by mozna z czystym sumieniem tak okreslic. bylem swiadkiem naradzin tego stylu - wtedy to nujazz masakrowal banie te niespelna 20 lat temu. z zalozenia mial zaskakiwac tworczym podejsciem do klasyki tanecznych "czarnych" gatunkow glownie z lat 70 i mieszac te rozne wplywy siegajac po bardzo nowoczesne srodki wyrazu - mowilo sie o tej muzyce "organiczna elektronika" czy okreslano mianem futurystycznej. to brzmienie bylo niesamowicie swieze i wyraznie dystansowalo wszystko co do tej pory mozna bylo napodkac - takze na parkietach. oczywiscie nie twierdze ze nie produkuje sie wspolczesnej elektroniki ktora tworczo i swiezo nawiazuje do jazzu - chociazby w tym temacie przewijal sie np flying lotus ale nie ma juz tego efektu wow na taka skale a sam termin nujazz troche zmienil swoje pierwotne znaczenie..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wbiegam w środku tematu ale pozwolę sobie zaproponować kojący saksofon J. Garbarka

 

 

Nie jest to ten jazz, którego szukacie ale ten saksofon ...

 

Posłuchajcie na dobrym sprzęcie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wbiegam w środku tematu ale pozwolę sobie zaproponować kojący saksofon J. Garbarka

 

 

Nie jest to ten jazz, którego szukacie ale ten saksofon ...

 

Posłuchajcie na dobrym sprzęcie.

 

 

tak troche balearic czy new agem zajezdza ale mi sie podoba - nastrojowo i ilustracyjnie tez tak lubie;)

to ja dla odmiany zapodam garbarka w nieco bardziej klasyczym sosie;)

 

oba kawalki dostepne na bardzo fajnej kompilacji wydanej niedawno na BBE

a na deser cos z 21 wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jazz to większe składy 3 i więcej muzyków. Ale są rodzynki gdzie dwóch wspaniałych

muzyków wzajemnie się uzupełnia tworząc niezapomnianą muzykę, kilka przykładów a właściwie

moich ulubionych płyt takie duo play:

Antonio i Charlie nagranie wytwórni Naim ......

Coś połowicznie z naszego podwórka Leszek z Larsem

tu też Adam i Yaron

Skandynawskie klimaty Ketil i Svante

Pewnie wszyscy znają ponownie nieodżałowany Charlie i Pat

To pociągniemy już do końca Charlie z Hankiem

Charlie i Keith takie pożegnanie

Jest tego więcej nie wszędzie są płyty na rurze, jeżeli kogoś interesuje tytuły są w innym wątku

tu tylko zachęcam do posłuchanie pięknej muzyki gdzie dwaj czasami bardzo odlegli stylistycznie

i wiekowo muzycy potrafią dać niezapomniany spektakl.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberto Caon

Utwór wyrwany jako jeden z płyty więc może nie robić efektu.

Three Open Rooms to album co się słucha od dechy do dechy i zapomina się o całym bożym świecie.

Jest na Tidalu, także polecam.

 

Dobre, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności