Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Sluchawki do DJ'ki + sluchania muzyki np. z telefonu


BlinkeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym zakupic jakies dobre sluchawki do DJki jak i rowniez do normalnego sluchania z mp3 czy czegos innego. Najbardziej liczyla by sie jakosc dzwieku, czy jest czysty, czy jest dobry bass, to bedzie na pierwszym miejscu. Najlepiej jakies godne swojej ceny. Tutaj rodzi sie pytanie. Bo najbardziej chyba przypadly mi do gustu Beats Mixr, ktore ponoc sa przecenione, ale dla mnie bardziej sie liczy jakosc dzwieku (slyszalem ze sa dobre, zwlaszcza do moich zastosowan, chociaz niewygodne) i AKG K181 ktore z tego co patrze maja bardzo dobra specyfikacje. zakres częstotliwości: 5 Hz do 30.000 Hz + 120 dB. Sa tez uzywane przez Tiesto ;D Tutaj jest filmik gdzie typek testuje rozne sluchawki https://www.youtube.com/watch?v=Bmr7T-suR1U i wlasnie te AKG niby 10/10 jesli chodzi o dzwiek. Mozecie tez podac jakies inne ciekawe modele, napewno je porownam ;) To chyba tyle... Krotko. Beats mixr albo akg k181 czy tez moze jakies inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 na DJki od AKG! Chyba, że chcesz "wyrywać dupeczki" na słuchawki - wtedy droższe Mixr. Wielkich detali w dźwięku to Ty grając na scenie nie usłyszysz. Tam chodzi o wyczucie sekcji rytmicznej żeby przejścia były dopasowane i tyle. Ale poza sceną lepiej się słucha AKG (choć przyznaję bez bicia, że krótko obcowałem z Mixr)

Zakresem częstotliwości się nie sugeruj, bo to nieistotna marketingowa paplanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beats to sobie daruj. Jadą na fali marketingu, a brzmieniowo ich sprzęt jest bardzo słaby. Za to AKG ma wieloletnie doświadczenie i wiele udanych modeli na koncie, toteż bardziej bym im zaufał. Niemniej to, że Tiesto na nich gra to też nic nie znaczy. Mogli mu zapłacić, żeby właśnie w nich grał.

 

A słyszałeś o Sennheiserach HD 25-1? Używane od lat przez całe zastępy DJ'ów na całym świecie. Ja sam na nich gram i nie wyobrażam sobie przesiadki na cokolwiek innego.

 

Poza tym - specyfikacja także nic nie znaczy. Zobacz sobie w necie wykresy charakterystyk częstotliwościowych słuchawek i przyrównaj je do tzw. "Pasma przenoszenia", które podałeś. Wykres coś tam powie o brzmieniu sprzętu, kilka z dupy wziętych cyferek nie bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sennheiserki sa dobre i prawie wszyscy moi znajomi ich uzywaja i mi je polecaja. HD 25 rowniez trafiaja na moja liste ;) Co do beatsow to faktycznie ich poprzedniki sa przecietne jak wiekszosc twierdzi ale mixrki ponoc juz sa inne, lepiej wykonane. Fakt, sa drogie tysiaczek czy 5stow robia roznice no ale beatsy jednak sa ladne nie ma co ukrywac. Znam osobiscie kilka osob jak i rowniez kilka DJ'i ktorzy je zachwalaja. No ale wracajac do tematu, prawdopodobnie wezme te AKG K181 sa najtansze z tutejszych wymienionych no i rowniez bardzo dobre jesli chodzi o dzwiek. Nie wiem czy jest jakas roznica miedzy tymi wszystkimi modelami ? Jesli tak to jaka i czy jest bardzo zauwazalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kilka postów wyżej to co? Ktoś ma wybrać za Ciebie słuchawki czy powiedzieć 'bierz te, bo tak'? :)

Masz już nakreślonych kilka, co ciekawszych modeli i teraz Twoja w tym głowa, żeby podjąć decyzję... Porównania wszystkich w/w nikt Ci nie da, bo raczej mało kto akurat te wszystkie modele konfrontował bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności