Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do 500PLN - Pilne!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od ostatniego czasu zainteresowałem się tematami związanymi ze sprzętem audio ze względu na to, że przy okazji składania absolutnie nowego komputera chciałbym równiez rozwinąc się niejako i zainwestować w dobry system nagłośnienia.

Na wstępie mówie, że konstultowałem się już z użytkownikiem "fint" na innym forum i był bardzo pomocny ale chciałbym jeszcze dodatkowo skonfrontować jego porady oraz dodatkowo umocnić się w przekonaniu, że wybieram odpowiedni model. Do rzeczy

 

 

Nie mam większego porównania gdyż tak naprawdę użytkuje obecnie na Razer'y (głownie gram na nich w FPSy) od 2 lat, a oprócz nich miałem okazje słuchać muzyki bądź grać tylko na słuchawkach e5 czy Creative Tactical 3D, oraz Marshall'ach Major



Jeśli chodzi o słuchawki:
Mój budżet to max. 500PLN

 

Słuchawki będą słuzyły do gier typu FPS, RPG, ale również do słuchania muzyki
a ściślej takich gatunków jak metal i rock. Nie potrafię określić dokładniejszych podgatunków, ponieważ moje gusta są dosyć rozległe i nadal eksperymentuje poczynając od punk-rocka przez heavy metal aż po death metal.
Natomiast czasem, wydawałoby się kompletnie "od czapy" lubię posłuchać jazzu. Tak jest, często odpalam np. płytę The Heart Of Spider Wojciecha Zielińskiego i relaksuje się czy po prostu próbuje wyszczególnić dźwięk poszczególnych instrumentów.


Słuchawki będa używane w dosyć małym pokoju, cichym, kameralnym, gdzie minimalny hałas będzie generował komputer (nie będzie to suszarka, a raczej bardzo cicha jednostka).


Jeśli chodzi o barwę dźwięku i doznania muzyczne, lubię wyraźny, czysty, niezmącony dźwięk gitary prowadzącej, ale również mocny, stanowczy dźwięk perkusji,

Chciałbym też aby słuchawki za tę cenę oferowały czytelność i zrozumiałość wszystkich instrumentów biorących udział w utworze tj. abym mógl odróżnić w utworze jazzowym powiedzmy brzmiące i współgrające razem: kontrabas, trąbkę, klawisze


Rozważam czy za tą cenę nie wybrać słuchawek bezprzewodowych. Nie ukrywam że byłby to fajny dodatek gdyż jestem dosyć aktywnym, ruchliwym człowiekiem a przy słuchaniu muzyki często na momenty odchodzę od stanowiska komputerowego.
Jednak jesli mialoby to powodować większy uszczerbek na jakosci dźwięku - obejdę się bez tego.

 

A i jeszcze jedno, wraz z siostrą planujemy zakup poleconej mi wcześniej karty dźwiękowej Asus Xonar Essence STX, więc źródło dźwięku będzie naprawdę solidne./

Myśle, że teraz przyzwoicie określiłem swoje wymagania. Jednak jesli, jako raczej laik w tej dziedzinie, o czyms zapomnialem to przepraszam. Zobaczymy co z tego będzie.
Tak wiec czekam na porady,
Serdecznie Pozdrawiam wesoly.gif

 

 

Edit:\

Przykro mi że nikt do tej pory nie zainteresował się moim problemem, a temat jest pilny, proszę więc teraz o większe zaangażowanie.

Edytowane przez Paradoxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpisuje bo każdego dnia pojawiają się te same tematy - co kupić, w sytuacji gdy podobnych było setki a do tego masz subforum testy gdzie masz testy słuchawek. Najpierw trzeba zacząć od czytania. A jak już będziesz miał konkretne pytania to pytaj. Domyślam się, że chodzi Ci o słuchawki nauszne/wokółuszne a nie dokanałowe?

 

A najlepiej, jak już poczytasz i wybierz 2, 3 pary słuchawek które wydają Ci się odpowiadać, przejdź się tam gdzie je mają i posłuchaj.

Edytowane przez Krismarzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier najbardziej bym polecal Steelseriesy v2, naprawde swietne sluchawki+ mikrofon jeszcze maja, do muzyki tez nawet dobre. Jeszcze masz frost blue, chyba sa takie same jesli chodzi o parametry tylko frosty swieca, taka roznica :P

bardzo, bardzo nie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw czytaj forum, potem zakładaj tematy, ale niech Ci będzie ;)
Polecę Ci Brainwavz HM5

 

Do gier najbardziej bym polecal Steelseriesy v2, naprawde swietne sluchawki+ mikrofon jeszcze maja, do muzyki tez nawet dobre. Jeszcze masz frost blue, chyba sa takie same jesli chodzi o parametry tylko frosty swieca, taka roznica :P

 

Odnośnie Steelseries...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

Co do SteelSeries nieee :D. Trochę już poczytałem, poodsłuchiwałem podowiadywałem się więc żadnych Siberii ani chłamu SteelSeries nie strawię. AudioTechnica?Brainwarz HM5 ? Czemu nie? Jednak czy do źródła jakim jest Xonar Essence STX nie lepiej podłączyć coś coś bardziej "wybrednego" co lepiej wykorzysta zdolności tej karty dźwiękowej.

Nie wykluczam zmiany OPA.

Jeszcze jedno. Mógłby mi ktoś nakreślić najważniejsze różnice pomiędzy AKG Q701 a modelem K701 ponieważ używane K701 mogłyby zmieścic się w moim budżecie.

 

Edit: Czy te słuchawki są oryginalne bo jak na "nowe" są coś dziwnie tanie... http://allegro.pl/akg-q701-sluchawki-nauszne-hifi-nowe-i3551201210.html

Edytowane przez Paradoxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, tak więc póki co q701/k701 odpada ze względu na to, że mam ograniczony budżet a nie jestem na tyle osłuchany żeby inwestować 2k w sprzęt audio. A co z K550? Podobno nie są tak wybredne co do źródła i napędziłbym je STX'em, potem zrekablował i przyciemnił troche? Warto ? Widziałem używki za 600pln,


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, dziękuje za pomoc i czytając opinię i starając się dopasować dźwiek do moich wymagań zdecyduje się na wymaine OPA w moim Xonarze, i kupię używki K550, ewentualnie trochę je w przyszłośći zmoduje jesli dźwięk będzie jak dla mnie zbyt jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze raz nad HP100. K550 to świetne słuchawki, ale niekoniecznie do metalu. Moim zdaniem lepiej sprawdzą się SoundMagici.

 

Właśnie pojawiły się w komisie.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności