Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon zamiast odtwarzacza?


destiriser

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z dźwiękiem w dzisiejszych smartfonach? Interesuje mnie wyłącznie iOS i Android. Podzespoły nie mające wpływu na dźwięk mnie nie obchodzą, tak samo cena czy cokolwiek innego, interesuje mnie dźwięk, resztę sam sobie sprawdzę i ocenię. Interesują mnie zarówno nowe modele jak i te starsze, choć celuję w coś o wydajności minimum zeszłorocznego Nexusa 4 od LG. Sa dźwięk powinien być porównywalny lub lepszy od tego oferowanego przez iPhone'a. Nie jest to też tradycyjny temat "co kupić?", a miejsce na krótkie (lub długie) podzielenie się opiniami na temat dźwięku poszczególnych smartfonów, ich charakterystyce, porównaniu z innymi modelami i co dosyć dla mnie ważne o użytych podzespołach. Miło byłoby gdyby powstało miejsce z czytelnymi opisami poszczególnych telefonów, by można je było szybko porównać.

 

Jak na razie interesowałem się tylko Nexusem 4, nie znam zbyt wielu modelów, ten wydaje się dobry, ale nie wiem nic o dźwięku.

 

Jeśli ktoś zna to proszę o wypisanie podzespołów dźwiękowych użytych w iPhonie, wiem jedynie, że jest tam jakiś Cirrus, ale jaki - nie mam pojęcia.

Edytowane przez destiriser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4S podobno epicki, ale nie wiem czy nie ze względu na jego głośność.

 

Ja sam korzystałem z 4/4S i teraz mam 5 i jest naprawdę świetnie. Zależy też z czym chcesz słuchać przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC One

S4 (jedna z 2 wersji)

iPhony trochę się różnią ale wszystkie grają dobrze

 

Po za tym sporo jest dobrze czy też bardzo dobrze grających telefonów - masz na forum podobny temat.

 

Po cholerę Ci znać bebechy? Bardziej martwiłbym się o impedancje moc i rmaa oraz soft i wsparcie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone 4S - Apple 338S0987 B0FL1129 SGP, believed by Chipworks to be a Cirrus Logic audio codec chip

iPhone 5 - Apple 338S1117 Cirrus Logic Class D Amplifiers

Galaxy S4 - Qualcomm WCD9310 lub Wolfson WM5102

HTC One - Qualcomm WCD9310

 

Jeśli chodzi o "bebechy" :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4S podobno epicki, ale nie wiem czy nie ze względu na jego głośność.

 

Ja sam korzystałem z 4/4S i teraz mam 5 i jest naprawdę świetnie. Zależy też z czym chcesz słuchać przecież.

Mam 3GS (kupiłem go głównie z uwagi na dźwięk, który miał być dobry, długo nad tym nie myślałem) i właśnie stoję przed wyborem - 4/4S albo coś z Androidem, do tego nie podoba mi się kierunek w którym podąża Apple, nie chcę dużego ekranu, nie chcę kopiowania "płaskiego" wyglądu. Poza tym Android ma dla mnie same minusy, więc i tak zapłacę więcej za iPhone'a, dlatego też taki Android musi grać przynajmniej tak dobrze jak iPhone, a najlepiej lepiej. Czekam sobie też na Ubuntu, ale nie wiem czy się doczekam...

 

Głośność? Co prawda wystarcza mi bez problemu, nawet bardzo cicho masterowane utwory grają jak trzeba po ustawieniu głośności na 100%. Normalnym wystarcz połowa lub trochę więcej. Raczej nie chciałbym niczego cichszego.

 

Samego iPhone'a mogę porównać z integrą VIA VT1705, Xonarem DG, Prodigy HiFi i integrą z Macbooka z 2008 (jakiś intel). Integra z Maca jest znacznie lepsza od VIA, nie wiem jak z innymi. Sama VIA przy większej głośności na moim 165-watowym sprzęcie powoduje kompletne rozkrzaczenie się dźwięku, czasem jedynie psuje barwę, czasem nie da się słuchać. W porównaniu z tym taniutkim Xonarem to jest niebo a ziemia, na początku wszędzie ciary, a co ciekawe Prodigy jakby trochę mi nie odpowiada (to raczej wina innej charakterystyki), choć i tak wolę go od Xonara ze względu na znacznie mniejsze zakłócenia, szumy i moc.

To tyle o tym czy integra mi wystarczy :)

 

Dlatego pytam o charakterystkę dźwięku.

 

HTC One

S4 (jedna z 2 wersji)

iPhony trochę się różnią ale wszystkie grają dobrze

 

Po za tym sporo jest dobrze czy też bardzo dobrze grających telefonów - masz na forum podobny temat.

 

Po cholerę Ci znać bebechy? Bardziej martwiłbym się o impedancje moc i rmaa oraz soft i wsparcie.

A jak wypadają takie telefony w porównaniu z przenośnymi odtwarzaczami mp3? W ogóle warto się tym interesować?

 

Znając je mogę prościej porównywać z innymi telefonami czy nawet z kartami dźwiękowymi. W końcu to one odpowiadają za jakość tego dźwięku. Soft jest ten sam, nie zamierzam używać jakichś nakładek itp.

 

Ten temat ma 50 stron, wątpię by po spędzeniu wielu godzin czytając go był w stanie coś wybrać

 

iPhone 4S - Apple 338S0987 B0FL1129 SGP, believed by Chipworks to be a Cirrus Logic audio codec chip

iPhone 5 - Apple 338S1117 Cirrus Logic Class D Amplifiers

Galaxy S4 - Qualcomm WCD9310 lub Wolfson WM5102

HTC One - Qualcomm WCD9310

 

Jeśli chodzi o "bebechy" :).

Czym się różnią te Apple'owskie chipy? Apple zmienia je w każdym modelu?

 

Czym się rózni Qualcomm od Wolfsona? Wolfsony są w niezłych dźwiękówkach, a Qualcomma widziałem jedynie w telefonach.

 

s3 też nie gra źle, wręcz bardzo dobrze. Nie które BB także no i nokie.

BB i nokia odpada.

 

Raczej celowałbym też w Nexusa (a również w jakieś modele z małymi ekranami, 3,5" to dla mnie ideał), bo ma czystego Androida i jest od Google. Nie lubię się babrać z tym wszystkim, mając kontakt z S3 trochę się zniechęciłem, choć nie był to kontakt na tyle długi bym mógł oceniać ten telefon.

 

Jak się taki Nexus 4 spisuje w porównaniu z S3 czy iPhonem 4/4S?

 

Pytanie czy w ogóle inne, nie topowe modele warto brać pod uwagę pod względem dźwięku? Nigdzie nikt o nich nie pisuje, nawet nie znam innych modeli :)

Edytowane przez destiriser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadają takie telefony w porównaniu z przenośnymi odtwarzaczami mp3? W ogóle warto się tym interesować?

 

Wymienione przeze mnie modele to już top. Świat mp4 i gsm w tym momencie raczej od siebie nie odbiegają. To taki trend światowy, ludzie z mp3 przenoszą się na smarty i producenci wyszli ku temu na przeciw. Apple akurat w tej dziedzinie był pionierem, samsung już z kilka lat temu wydał np. świetnie grającego Wave tak więc to bardziej kwestia chęci producenta niż jakiś różnic technicznych.

 

Wyżej są tylko takie audiofilskie wynalazki jak AK100/120 HM901 itp. Ale one służą w sumie do czegoś więcej niż napędzenie słuchawek portable czy IEM.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Nexusa 4. Gra dobrze. Pewnie do telefonów z Wolfsonem trochę brakuję (nie wiem, nie porównywałem), ale powiem tak w telefonach jeszcze warto patrzeć na mody, mody, mody... :D

Po wgraniu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025486 do Nexusa 4 jest jeszcze ewidentnie lepszy i głośniejszy dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na shp 2700 już ledwo starcza mocy. Do V jays słucham na 2 poziomy przed max.

 

Wysłane z Nexus 4

To pewnie kwestia preferowanej głośności i czułości słuchawek - KPP, Momentum, m80, vjays/cjays, esw9, CAL i sporo innych jak dla mnie nie wymagało maksymalnej głośności (oczywiście przy obejsciu standardowego limitu w jakikolwiek sposóB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności