Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3, Flac


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako,że mój aktualny odtwarzacz odszedł do krainy wiecznych łowów, proszę o pomoc ze znalezieniem nowego odtwarzacza.

1) Chciałbym by odtwarzał format flac

2) Chciałbym by długo działał na baterii

3) Chciałbym mieć jak najlepszą jakość dźwięku

4) Słucham głównie muzyki metalowej i rockowej więc proszę jakiś taki ten odtwarzacz

5) Kwota max do 330zł

6) Chciałbym na tym odtwarzaczu mieć ekran bym wiedział czego dokładnie słucham

7) NIe che oglądać filmów, ani działać w internecie. Odtwarzacz ma służyć tylko do słuchania muzyki wiec ekran ma mało zjadać "prądu"

8) Pojemność max do 8GB większy nie potrzebny.

 

Co proponujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do flac i tylko do 8 GB? No może być trochę mało, chybą że masz minimalistyczną "płytotekę"

 

Mam bardzo dużą, składająca się z oryginalnych płyt. Nie potrzbuję jednak mieć wszystkiego na "plajerze".

 

Jeśli chodzi o słuchawki to Sennheiser MX 581.

 

Brzmienie? Nigdy tak na to nie patrzyłem, w wiekszości słucham death metalu więc potrzebuje mocnego i ciężkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co padliście prawie wymarło...

Moim zdaniem najlepszym wyjściem z dostępnych obecnie to cowon d2 (jest chyba na forum w komisie ), bardzo długi czas pracy baterii. Do tego bardzo dobra jakość wykonania i samego dźwięku.

A jak coś tańszego to na allegro są ipody Nano 2-iej generacji. Temu już trzeba koniecznie wgrać rockoboxa o ile chcesz słuchać flaczków. Bateria raczej na pewno powinna wytrzymać min te 10h grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ryzykować to proszę bardzo. Podejrzewam, że to już nawet clip zagra lepiej. Masz podane jak na tacy sprawdzone i chwalone odtwarzacze a tak czy inaczej wydziwiasz i szukasz jakichś wynalazków.

 

Wydziwiam bo jest zbyt mała bateria. Wystarczy, że muszę telefon ładować co dzień.

 

 

To moze iriver e40. Odtwarza flac I bateria trzyma ok 40h. Ma chyba 4 gb albo 8 gb

Przyznam,że też myślę o tym e40. Dobre to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydziwiam bo jest zbyt mała bateria. Wystarczy, że muszę telefon ładować co dzień.

 

To ile Ty słuchasz dziennie muzyki? :blink:cosheen dobrze poradził: Video/Classic + CF Mod i masz ponad 20h na baterii. Wiem, co mówię, bo przy nie najnowszej baterii mój iPod Video na 100% baterii pokazuje 22h grania (w RockBoxie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi iMod na dysku (pliki głównie ogg q10) ciągnie ok 14h.

 

Jeżeli nie chcesz starych playerów w stylu ipoday video, nano etc., rozważ tego irivera e40. Moja żona go. Nie wsłuchiwałem się w niego jakoś mocno, ale jak pamietam to grał wporządku. Odtwarza flaci, ogg, mp3, jest mały, długo działa bateria. Dla mnie na minus to wielkość bo ja wolę mieć coś w ręce co jest konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... 

Wydziwiam bo jest zbyt mała bateria.

....

A patrzył na wszystkie moje wcześniejsze propozycje?? Raczył się spytać wujka googla??

Podałem w moich wcześniejszych propozycjach cowona d2 i napisałem, że będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dla mnie już 10h pracy playera jest w sumie czasem wystarczającym abym mógł słuchać na nim muzyki przez tydzień. Ty akurat nie sprecyzowałeś co jest dla Ciebie długim czasem pracy. Niestety ale my tutaj nie jesteśmy jasnowidzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi ile to jest to dużo więcej.

Albo inaczej powiedz o ile skraca się czas pracy playera gdy odtwarza flac w odniesieniu do mp3. Bo z miłą chęcią uzupełnię swoją wiedzę na ten temat. Jestem bardzo ciekaw.

 

Cowona kupisz w sklepie nowego ale to koszt ponad 400 zł. Używanego w bardzo dobrym stanie kupisz już poniżej 300. Także co kupisz to będzie Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o ponad połowę krócej działa odtwarzacz.

 

Właśnie dotarł do mnie mój Video z CF Modem, więc przetestuję teorię MP3 vs FLAC ;)

 

EDIT:

wgrałem same FLAC na iPoda i przy pełnej baterii RockBox pokazuje mi równo 25h grania. Sprawdzimy jak to będzie.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności