Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem przy wyborze wzmacniacza słuchawkowego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem !.

 

W zeszłym roku zakupiłem nową kartę dżwiękową Asus Xonar Phoebus kartę kupiłem od młodzieńca za okazyjną cenę jak się okazało nietrafiony prezent od cioci był droższy niż cały zestaw młodzieńca. Karta została zakupiona za oceanem i podarowana miłośnikowi CS , właściciel nie trafionego prezentu odsprzedał mi nową kartę z zaznaczeniem ,że sprzedaje bez paragonu na co ja oczywiście wyraziłem zgodę. Będąc zorientowany w branży wiedziałem ,że taki sprzęt się nie psuje a jak już coś padnie to sporadycznie !..Nie ukrywam, jestem poirytowany , że karta padła po roku ale tak już jest ,że chytry dwa razy traci . Nie zamierzam się rozczulać nad sobą ,trudno miał być dobry interes a wyszło jak zawsze polak mądry po szkodzie. Na obecną chwile w przypadku serwisu ! Asusa brak dowodu zakupu równa się brakiem gwarancji .W Xonarze padł wzmacniacz słuchawkowy napędzający słuchawki do 600 om karta jest sprawna technicznie za wyjątkiem wzmacniacza ,karta chodzi bardzo fajnie , ale ze względu na brak zasilacza gra bardzo cicho , zestaw głośników podłaczonych gra normalnie Słuchawki które używam to CAL! DIY rekablowane oraz Senki HD 380 PRO. używam jej głownie do grania w BF3 do gier i do muzyki . Mam panowie do was prośbę o doradzenie odnośnie wzmacniacza słuchawkowego jaki wzmacniacz używany kupić obecnie Xonar podłączony jest do kina domowego marki LG z tandetnym wzmacniaczem za pomocą jack 3.5 zamierzam kupić lepszy wzmacniacz na obecną chwile nie dysponuje za dużym budżetem znalazłem 2 wzmacniacze za rozsądne pieniądze : Forum608 jest do sprzedania na naszym forum MP3 od usera oraz Holdegron 3.6

Mam pytanie który z tych wzmacniaczy będzie się lepiej zgrywał z kartą . Xonar Phoebus jest zimny dzwięk ma bardzo precyzyjny wręcz z chirurgiczną precyzją wskazuje braki w utworach złej jakości to też muzyki słucham głownie bezstratnym formacie w FLACK CAL! -e po wymianie kabelka i wygłuszeniu watolina nabrały muskuł bas już się nie obija nie dudni nie jest już tak chaotyczny schodzi głęboko ,Senki też super grają choć czasami zastanawiam się co tych CAL!-ach siedzi , że grają lepiej od HD380 pro .Nie miałem nigdy okazji posłuchać na tych wzmacniaczach ze względu na bardzo ubogie doświadczenie proszę o doradzenie .Forum 608 z tego co wyczytałem jest ciepły Xonar zimny więc karta zgra się dobrze , choć ten Holdek DIY to też ciekawa propozycja po przeróbce ocieplił się dzwięk !. Szkoda ,że nie można porównać mieć oba i wybrać który lepiej zagra z Xonarem oraz CAL! i HD380. Może któryś z was panowie podłączał parował ze wzmacniaczami ma doświadczenie w tej materi. Xonara Phoebus to karta pokroju ST lub STX bo to karty bardzo podobnie brzmiące.

Proszę o opinie i rady, bardzo chętnie z korzystam z rad bardziej doświadczonych użytkowników naszego forum za co dziękuję z góry .

Edytowane przez cotji-myuzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności