Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Premiera Note 3 - Samsung daje obsługę muzyki hi-res!


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem popremierowy spec Note 3 i...

 

 

Kodek: MP3, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, AMR-NB/WB, Vorbis, FLAC(*), WAV(*)

(*) obsługa sygnału audio o bardzo wysokiej jakości (~192KHz, 24 bit)

 

Co Wy na to? Już poprzedni Note gra baaardzo satysfakcjonująco. A tu mamy policzek sprzedany hiendowym playerom.

 

Sam w sobie Note 3 wygląda fajnie ale raczej swojej dwójki nie zamienię. Chociaż plecki z pseudo skóry kuszą (kolejna nowość na rynku).

 

samsung-galaxy-note-3-phablet_660x494.jp

 

Pełny spec Note 3 znajdziecie tu:

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,IFA-2013-Samsung-Galaxy-Note-3-oficjalnie-zaprezentowany-Gigant,wid,15957828,wiadomosc.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to? Już poprzedni Note gra baaardzo satysfakcjonująco. A tu mamy policzek sprzedany hiendowym playerom.

Sam w sobie Note 3 wygląda fajnie ale raczej swojej dwójki nie zamienię. Chociaż plecki z pseudo skóry kuszą (kolejna nowość na rynku).

 

Miałem pierwszego Note przez jakiś czas, ale sprzedałem. Może bym się skusił na trzecią generację? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę coś, jak ja to widzę, bo jesteśmy na forum audio a wiele osób może się zacząć podniecać tym faktem :)

 

Otóż jak pisałem LG z G2 było pierwsze w tej kwestii, Samsung nie chcąc być gorszy zrobił to samo (wiadomo obie firmy się nie lubią i żadna nie chce odstawać), to pokazuje, że tak naprawdę wyścig się kończy i coraz ciężej jest czymkolwiek już klienta zaskoczyć, były już nawet projektory itd.

 

Druga sprawa to koszta oraz sens, układy te powinny być stosowane od lat, są one baaaaaardzo tanie, cena jednostkowa w Farnellu za WM8711 (przykładowo, Wolfson ma 3 układy dedykowane tel i playerom) to 5zł, Samsung tego kupi w milionach, zatem to wychodzą grosiki, jest to układ 2w1 czyli ma sterownik słuchawek jak i sam DAC, ale idziemy dalej, jest radość, że układy te osiągają 24(a są nawet 32) bity oraz 192 khz, wszystko super fantastycznie, tylko te układy mają takie parametry jakie miały dace produkowane z 20 lat temu (nie przeszadzam w tej chwili), tylko proces produkcyjny umożliwił zamknięcie tego w malutkiej obudowie oraz zasilenie niskim napięciem. Układy tego typu mają problem osiągnąć dynamikę płyty CD, a co dopiero obsługiwać na przyzwoitym poziomie 24/192.

 

WM8711 ma dynamikę na poziomie 90dB, oraz SNR na takim poziomie przy zasilaniu go 1.8V, co w telefonie się stanie, gdyż ogniwa mają 3.7V przeważnie, więc żaden audiofilki cud się nie stanie, bo takie telefon nadal jakością dźwięku nie powali, żadna rewolucja się nie szykuje, a nie widzę, żeby Wolfson miał coś lepszego, bo te 3 układy które są to w zasadzie to samo.

Cirrus chyba też produkuje, również specyfikacją nie będzie to powalać.

 

Dodatkowo taki Wolfsonik, ma 20mW mocy wyjściowej przy 32 ohm, jeśli jest zasilony 3.3V, przy 1.8V to jest aż piorunujące 9mW, analogicznie przy 16 ohm jest to 18mW, co plus niskie napięcie oznacza, że najwyżej będzie głośno (sterownik podaje ok. 1.9V na słuchawki), idziemy dalej, gain to 6dB (typowo) z krokiem co 1dB (czyli można sobie zbić w dół), mute na poziomie 80dB też szału nie robi.

 

Na rewolucję zatem musicie jeszcze poczekać. Zaznaczam, że to na przykładzie Wolfsona, ale nie nastawiałbym się, że inne firmy (których jest raptem garść do policzenia na palcach jednej ręki w sumie) będą oferować lepsze All-in-One, szczególnie, że Wolfson robi dziś jedne z najlepszych układów na świecie i wie jak to robić, więc albo faktycznie nie da się lepiej, albo jest to bardzo trudne/nie opłacalne, bądź wychodzą z założenia, że w telefonie i tak nikt tego nie usłyszy, jedno z dwóch a być może oba te powody występują jednocześnie.

 

PS: zerknąłem na stronę Cirrusa i jego układy też ledwo dobijają do standardów redbooka jeśli idzie o dynamikę.

24 bit produkuje się tylko dlatego, że nie ma sensu robić 16 bitowego układu, kiedy produkcja 24 bitowego jest opanowana przynajmniej od 15 lat, nie ma to żadnego usprawiedliwienia finansowego, ani technicznego.

 

Czekam aż Samsung zrobi tel z 32/384 :)

 

Mam nadzieję, że komuś te moje wypociny coś ułatwią bądź otworzą oczy o co faktycznie w tym chodzi. Wszystkie dane zostały wzięte z not aplikacyjnych tych układów.

 

Dla przypomnienia dodam, że najlepszy produkowany dac, ma dynamikę rzędu 132dB przy mono, oraz 129dB przy stereo, produkowany jest od ponad 10 lat, natomiast układy dać "średniej klasy" jak WM8718, ES9023, PCM5102 mają przeważnie minimum 110dB, a są to również baaardzo tanie układy :)

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodek: MP3, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, AMR-NB/WB, Vorbis, FLAC(*), WAV(*)

(*) obsługa sygnału audio o bardzo wysokiej jakości (~192KHz, 24 bit)

 

Wspaniałe wieści! W końcu ludziska usłyszą w słuchawkach więcej niż bez nich. Jak rozumiem dodają przetworniki lepsze niż te z HE90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któraś tam chińska firma nie wsadziła jakiegoś DACa ESS jeszcze do bodajże najcieńszego smartfona na świecie?

Tak, BBK Vivo X3 ma ES9018. Tylko że on ma wadę brak slotu na kartę, a przy pojemności 16GB to zaraz jak zaczniemy zapełniać flacami np 24/192 to szybko nam się skończy miejsce. Dwa nie wiadomo jak z impedencją na wyjściu, gdyż jego poprzednik X1 też miał być hi-fi, ma tak jakiegoś CS, ale ma 52ohm. Tutaj recenzja, ale beż podania ohm :(http://www.gizmochina.com/2013/08/22/review-of-vivo-x3-android-smartphone-the-worlds-thinnest-smartphone-ever/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6 cali nie będzie. Szkoda. Liczyłem na taki ekran HD. Co do muzy to pewnie i tak super nie będzie,

Ja tam na dwójeczkę nie narzekam. Desire S też był spoko. Acz ja wymagający nie jestem bo i Note 2 na stockach swoich mi fajnie gra... idę oddać odznakę audiofila. :(

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być audiofilem. Wystarczy Audiofanem. Ja jestem zadowolony z Note I. Ale muzy na nim nie słucham. Jakość nie ta. Wygoda też nie.

Natomiast jeśli Note III będzie miał dobre oceny to w przyszłym roku może go kupię. Jak stanieje. Chyba że pojawi się dobry telefon HD 6 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności