Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

League of Legends


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie crysis to radzę Ci grać czymś bardzo mocnym na linii, taka jest teraz meta. Tak grają też na mistrzostwach.

Olaf, jayce, gnar, rumble, Syndra, Vladimir, anivia,graves, renekton, tryndamere, Viktor.

Niektórymi z tych picków nie grają na worldsach, ale tylko dlatego że to gry 5 v5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odświeżałem sobie Renektona. Następna postać bez niespodzianek. Jest dobrze =)


Jak kiedyś znałem wszystkich champów tak teraz czasami nie wiem co się dzieje - co ten Taric robi? xD

Na razie to się bawię nie gram. Zawieszam wychodzenie dopóki nie będę ogarnięty ;)


Rene silny, dało się ładnie carrować... ale YORICK co oni z nim zrobili, ale niszczy jak się dobrze wyczuje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantheon jest teraz mocnym pickiem, łatwy snowwball, mocna faza linii, noskillowe cc w teamfighcie na jakiegoś carry, do tego masterki pod władcę piorunów pomagają mu w tej fazie gry w której kulał - late game. Na solo Q bardzo mocny

A jak ty niby do tego doszedłeś, że ta masterka mu pomaga w late gamie? Głowy nie dam sobie urwać, ale jestem prawie przekonany, że jak już tak skupiać się na late to pantheon z masterką na deathfire touch i % arpen zrobi większy dmg budując ad.

 

Pantheon teraz często pickowany. Dla mnie podstawą jak mecz jest wyrównany to po zejściu z lini składać go w tanka. Wtedy w late daje radę z resami, sporym hp i tytanic hydra ;)

PS: tylko mi ten ostatni item wydaje się op w tej mecie?

Pantheona nie buduje się w tanka pod żadnym pozorem, nawet jak jesteś w plecy, bo wtedy to pomagasz przeciwnikom praktycznie. Żadnej hydry, zapomnij o tym. Hydra jest dobra jeśli buduje się sporo hp, a nie powinno się tego robić na Pantheonie. Jedyne itemy z resami jakie można rozważać na Pantku to guardian angel, dead mans plate sytuacyjnie, maw of malmortius i mercurial scimitar, ale to bardzo rzadko. Core u niego to ad i arpen czyli większość gier to będzie ghostblade + duskblade albo black cleaver i hexdrinker gdzieś pomiędzy. Często teraz ludzie budują guardian jako trzeci item, bo praktycznie enemy team musi cię focusować, a dmg robisz i tak spory więc lepiej mieć to jedno życie więcej. Żadnych bloodthirsterów też się nie buduje, sustain z potiona powinien ci wystarczeć early, a później to można zbudować death's dance. Build ze zwykłą hydrą jest akceptowalny, ale wyraźnie on opóźnia dmg Pantheona w stosunku do gry, a nim late game to się powinno omijać, lepiej szybciej skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nsk jeszcze większy burst w lategamie. Jak można wziąść na niego dedfire touch? Owszem przydawał by się, ale tylko na linii, bo w teamfighcie to jego Q ma za mały zasięg żeby chcieć kogoś poukować ;) Biorąc trunherlorda jego burst jest jeszcze większy.

Kiedyś mu tego bursta nieco brakowało, gdy każdy miał już więcej pancerza na wyższym lvl. Teraz możesz złożyć nawet trochę hp i robić takie same dipsy co kiedyś, w bardziej ofensywnych bulidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pantheon zawsze słaby wydawał jako zabójca w late. Mniej robi niż taki talon, zed, yasuo, fizz. Już wolę przemęczyć early i faktycznie składać enemy carry w late.

 

Idę się edukować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem konserwatystą, bo w S4 wbiłem nim Golda i wyszedłem z EloHell. Dla mnie 2 core itemy które zawsze rushowałem to Black Cleaver i Last Whisper. Pantalon to AD-Caster/Assassin, który ma wpaść i poskładać przeciwnika. Można go ewentualnie budować w off-tanka jak ja to robiłem, do setupu dorzucając Hexdrinkera, Merce i Deadmans Plate, ale wtedy trzeba to uzupełnić jakimś mocnym itemem AD. Nigdy nie byłem i nie jestem fanem jakiejkolwiek hydry na nim. Już lepiej właśnie Death's Dance dla sustainu, bo każda dzida leczy :D Ale ja wypadłem kompletnie z mety i gram niemal wyłącznie ARAMy albo te okresowe tryby specjalne. Nie mam już nerwów na rankedy, w których jest masa smurfów i kompletnych ułomów. Wolę pograć w Paragon :D Beta dopiero, ale gra rozwija się w bardzo dobrym kierunku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nsk jeszcze większy burst w lategamie. Jak można wziąść na niego dedfire touch? Owszem przydawał by się, ale tylko na linii, bo w teamfighcie to jego Q ma za mały zasięg żeby chcieć kogoś poukować ;) Biorąc trunherlorda jego burst jest jeszcze większy.

Kiedyś mu tego bursta nieco brakowało, gdy każdy miał już więcej pancerza na wyższym lvl. Teraz możesz złożyć nawet trochę hp i robić takie same dipsy co kiedyś, w bardziej ofensywnych bulidach.

Ja osobiście gram z thunderlordem, ale deathfire touch też się nadaje jak nie dasz rady procować thunderlorda w linii. Zobacz sobie jaki to ma przelicznik na AD. A dmgu to ci może brakowało, bo budujesz jakieś itemy tankowe niepotrzebnie, a przeciwnik pancerz robi. Arpen to podstawa na Pantheonie.

Mi się pantheon zawsze słaby wydawał jako zabójca w late. Mniej robi niż taki talon, zed, yasuo, fizz. Już wolę przemęczyć early i faktycznie składać enemy carry w late.

 

Idę się edukować dalej.

Mniej to raczej nie robi tylko po prostu nie ma ucieczki, a do tego ma jeszcze prostego do użycia stuna, który w połączeniu z flashem jest bardzo groźny, Jego late game jest słaby w porównaniu do innych, ale nie jest aż tak słaby jak się to ludziom wydaje pod warunkiem, że nie będziesz w plecy, bo jak przegrywasz linię nim to niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@nsk jeszcze większy burst w lategamie. Jak można wziąść na niego dedfire touch? Owszem przydawał by się, ale tylko na linii, bo w teamfighcie to jego Q ma za mały zasięg żeby chcieć kogoś poukować ;) Biorąc trunherlorda jego burst jest jeszcze większy.

Kiedyś mu tego bursta nieco brakowało, gdy każdy miał już więcej pancerza na wyższym lvl. Teraz możesz złożyć nawet trochę hp i robić takie same dipsy co kiedyś, w bardziej ofensywnych bulidach.

Ja osobiście gram z thunderlordem, ale deathfire touch też się nadaje jak nie dasz rady procować thunderlorda w linii. Zobacz sobie jaki to ma przelicznik na AD. A dmgu to ci może brakowało, bo budujesz jakieś itemy tankowe niepotrzebnie, a przeciwnik pancerz robi. Arpen to podstawa na Pantheonie.

Mi się pantheon zawsze słaby wydawał jako zabójca w late. Mniej robi niż taki talon, zed, yasuo, fizz. Już wolę przemęczyć early i faktycznie składać enemy carry w late.

 

Idę się edukować dalej.

Mniej to raczej nie robi tylko po prostu nie ma ucieczki, a do tego ma jeszcze prostego do użycia stuna, który w połączeniu z flashem jest bardzo groźny, Jego late game jest słaby w porównaniu do innych, ale nie jest aż tak słaby jak się to ludziom wydaje pod warunkiem, że nie będziesz w plecy, bo jak przegrywasz linię nim to niedobrze.

 

 

Wiem że armor pen, z ,,tankowych' to mi chodziło o dedmena i black criver :P frozen malet czasami

Last wisper na nim dobrze działa ? Grałem nim 5x w życiu w sumie :P

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy... jak pisze tanky pantheon to rozumiem to BC, LW i merce na lini, potem zwykle marmortius, deadman i np frozen, więc pene i tak ma.

Ale gdybym miał bardzo papierowy team, gdzie nie byłoby komu tankować to rozważałbym build BC, marmortius, merce, deadman, frozen i np tytanic hydra.

Zresztą dla mnie nieistotne, bo jakoś nie mam ochoty nim grać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o youmuu ghostblade a to jest core. black cleaver ma z dupy build, aby go budować jako pierwszy item, ale czasami się go robi jak przeciwnik ma sporo armora. Frozen Malleta to nigdy nie warto budować na Pantheonie, ten item jest dobry tylko na kilku championach.

Dobra, spróbuje sobie dzisiaj inaczej niż zwykle :F

A na razie znalazłem swojego champa do masterowania.

Mundo - inne topy mi aż tak nie odpowiadają jak on - nim mogę spokojnie brać top 1st pick bez strachu.

Jak jest coś bardzo ujowego (do 6lvl Mundo dość słaby) to w najgorszym przypadku biorę sekretną 19-tą stronę z runkami (marki i quinty flat armor, seale scal hp, niebieskie scal mres) - i tak farmię precyzyjnie z q+e, a szybko z w.

Składam sunfire, spirit visage, tabi/merce/trójki, tytanic hydrę a potem sytuacyjnie - np jak chcę zabijać enemy adc w tf (z R i ghostem łatwo) to wits end i thormaila - oczywiście jak chcę po prostu wystać to bardziej tanky, jak nie mamy cc to nawet ryjalka czasem (cały teamfight slow z w).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wits end na mundo? To jest polecane w itemach do kupienia? Jak już ktoś chce nim iść w takie buildy to lepiej ograniczyć się do któregoś z tych itemów - rylai, liandry, abyssal. Generalnie Mundo nie potrzebuje żadnych ofensywnych itemów dlatego z tą hydrą to bym uważał, bo jak czasami będziesz budował to jako trzeci item to może zaważyć na grze, bo item jest drogi, ale jak masz przewagę to nie jest to zły zakup. Thornmail bym sobie odpuścił i tylko go brał jeśli przeciwny team jest full ad, obecnie Dead Man's Plate jest najlepszym itemem z armorem, ale na Mundo jest to item za sunfire cape.

 

Co do run to nie wiem jak u ciebie wygląda normalna strona na niego, ale unikałbym quint ap.

 

U mnie by to wyglądało tak:

1) ogólna strona - hybrid pen/mpen (w zależności od tego czy będziesz w stanie oddać dużo autoatacków czy tylko stał z tyłu i spamował Q) + hp/lvl seals (nie ma innego wyboru, sealsy na armor nie wybiera się pod żadnym pozorem) + mr/lvl glyphy + armor quinty

2) wariant kiedy nie potrzebujesz armora - to samo co na górze tylko zmieniają się quinty na flat hp regen.

 

Dlaczego nie warto brać armor marków i quintów razem? Bo nie ma takiej potrzeby, 21 armora na starcie + doran shield to overkill dla mnie, a magic pen podnosi twój dmg + ułatwia ci farmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pantheon jest strasznie mocny, gdy dostanie snowballa. I wtedy imo opłaca się go robić full ad. Tyle, że pantheon full ad nie wybacza błędów :)

http://matchhistory.eune.leagueoflegends.com/pl/#match-details/EUN1/1533644607/217978713?tab=overview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nsk

Normalne MPen+scal.hp+scal.mres.+armor, ale chcę zamienić na hybrid pen - zbieram.

19 strona czasem biorę jak się boję enemy :F

Ja podałem build na Mundo likwidującego carych z łaby na R+ghost xD

Na rankedzie bym czegoś takiego nie zrobił.

W normalnym buildzie zamiast ostatnich lecą itemki z hp, zależy, a thormail jak wielu przeciwników to typowe AS champy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od wczoraj latam z kumplem, który do gry wrócił razem ze mną (razem plat wbijaliśmy). Latamy jak w S2 czyli ja top shenem, on nocturne jng i jest bardzo przyjemnie. Early shen ma mocne, potem leci tona podwójnych ganków, a w late każdy tf zaczyna się zabójstwem adc :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności