Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips Fidelio L2


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Znakomite słuchawki do grajków portable. Mam je przecież od niedawna, a już wszędzie ze mną jeżdżą.

Kapitalnie umiliły mi ostatni, wyjazdowy łikend.

Nie mogłem ich zdjąć z głowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je z myślą o słuchaniu z Xperii Z3Compact i moim zdaniem - spełniają się w tej roli znakomicie, ale....

... ale dzisiaj podłączyłem je (trochę z roztargnienia) do AudioGD.

Jeeeeeeezuuuuuuuuu....

ktoś mówił coś kiedyś o DT990, że grają dobrze?

To niech spróbuje Fidelio L2.

Masakra.

Znów będę musiał słuchawek do telefonu szukać, bo te mi chyba przyrosną do stacjonarnego DACa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je z myślą o słuchaniu z Xperii Z3Compact i moim zdaniem - spełniają się w tej roli znakomicie, ale....

... ale dzisiaj podłączyłem je (trochę z roztargnienia) do AudioGD.

Jeeeeeeezuuuuuuuuu....

ktoś mówił coś kiedyś o DT990, że grają dobrze?

To niech spróbuje Fidelio L2.

Masakra.

Znów będę musiał słuchawek do telefonu szukać, bo te mi chyba przyrosną do stacjonarnego DACa

 

To masz fart ! L2 nie za bardzo lubią się z dużymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem je z myślą o słuchaniu z Xperii Z3Compact i moim zdaniem - spełniają się w tej roli znakomicie, ale....

... ale dzisiaj podłączyłem je (trochę z roztargnienia) do AudioGD.

Jeeeeeeezuuuuuuuuu....

ktoś mówił coś kiedyś o DT990, że grają dobrze?

To niech spróbuje Fidelio L2.

Masakra.

Znów będę musiał słuchawek do telefonu szukać, bo te mi chyba przyrosną do stacjonarnego DACa

 

To masz fart ! L2 nie za bardzo lubią się z dużymi klockami.

 

myślę że to trochę krzywdzące dla L2 tak o nich pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus - w kwestii etui na L2. Może zmierz je wzdłuż i wszerz. Na forum w komisie były etui do nausznych AKG. Mogą zmieścić się i L2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, dzięki za zainteresowanie. :)

Na razie wziąłem case Brainwavz, takie :

 

http://www.amazon.com/Brainwavz-Large-Hard-Headphone-Case/dp/B00HPPI0W8/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1427278460&sr=8-1-fkmr0&keywords=brainwavz+hm5+case

 

bo pojawiła się oferta na moje ogłoszenie, a wolę "pogadać" na Forum z człowiekiem niż z automatem w sklepie ;)

 

Jak będzie za duże to wpakuję tam jakieś inne słuchafony.

Idę zerknąć na to etui do AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się do L2, i na początek mały disclaimer - moje słuchawki mają już trochę godzin na liczniku, więc na pewno są dobrze wygrzane.

 

Słucham ich właśnie w połączeniu z Panda AMP i FCL II, zasilanych z Sabre9018. Nie mogę powiedzieć, żeyb coś muliło, dudniło, albo wykazywało tendencję do podejrzewania o utratę kontroli nad basem. Mam wrażenie, że jeśli mamy do dyspozycji ciepłe źródło, to słuchawki faktycznie mogą mieć "za dużo dobrego". Jednak w moim przypadku, wszystko jest na swoim miejscu. A bas jest świetny. Tak po prostu.

 

Podajcie może, na jakich utworach dzieje się coś złego. Mnie nawet Spectra Soul brzmi genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, ja je podpinałem do SWS-a, ale nie chcę tego robić ponownie.

Normalnie tego nie zrobię,bo za bardzo polubiłem L2 do portable.

 

edit : do SWS-a bez daca, bo dac od Ciebie dojechał dzisiaj.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale chyba nie będę tego teraz sprawdzał. W tym znaczeniu, że słucham sobie bez wygrzewania, jak się ma coś wygrzać to się wygrzeje.

L2 kupiłem jako słuchawki "wyjazdowe" do portable i dobrze się to sprawdza.

Tzn. podepnę je kiedyś do dużych klocków, jeśli A15 jest je w stanie "wygrzać" ? To zrobię to za kilka miesięcy.

I na pewno w kilku słowach napiszę co słyszę.

 

Na dużym klocku słuchałem w L2 : Vollenweidera, Tengarine Dream, Vangelisa, Knopflera, Claptona, Dead Can Dance, Chucka Magnione i Garbarka.

Na wyrywki, po trochu, bo było kiepsko ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FCL I czy II ? Ja musze poprobować na swoim FCL I ponownie...


Ja siedzę w nich już 2 godzinę. I coraz bardziej mi się to podoba. A podłączone są do FCL II, który już się w takiego SWS jak masz zmienił. Więc zwalam winę na niewygrzanie.

 

Ja siedzę w nich już 2 godzinę. I coraz bardziej mi się to podoba. A podłączone są do FCL II, który już się w takiego SWS jak masz zmienił. Więc zwalam winę na niewygrzanie.

@Miłoszu - ale zdjąłeś pady HM5 (rozumiem,że do sprzedaży). Czy teraz nie brakuje Ci wygody czy wrażeń sonicznych jakie miałeś w przypadku L2 i padów HM5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdybym miał mieć tylko jedną parę słuchawek - byłyby to właśnie L2 - za dźwięk (nie mogę sie przypieprzyć, a podoba mi się) funkcjonalność (portable i domowo, pólotwartość, nie ciekną, a słychać zewnętrze ) i wszechstronność ( z grajka i stacjonarki)

 

2. Z palety słuchawek z pilotem - d600,d7100, m1, L2, MOE, k551, 1r, do portable z touch 4 i 5 zdecydowanie DLA MNIE najlepsze:

L2

 

Dziekuję :)

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie i zupełnie a przy tym ze smutkiem się zgadzam.

A smutek mój stąd, że AKG K612 zupełnie przestałem słuchać od kiedy mam L2.

A smutek mój dalej stąd, że L2 kupione pod wpływem impulsu, nagłej okazji i w ogóle na wariackich papierach okazały się lepsze niż słuchawki wybierane przez kilka miesięcy.

A smutek mój jeszcze dalej stąd, że przecież AKG K612 są lepsze. Grają równiej, szerzej, bardziej "wytrawnie", są wygodniejsze...

No i wreszcie smutek mój stąd, że okazało się, że dla mnie nie lepsze to, co lepsze, tylko lepsze to co bardziej mi się podoba.

Jednym słowem - gust mam kiepski :(

AKG na sprzedaż (co będą tak samotnie leżeć), L2 na uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Największą zaletą L2 to wygoda, mają tą wade że podkreślają mid bas a aby to wyrównać trzeba mieć mini V-ke na samym basie a który DAP tak gra ????

sr325 mają tonalnie bas podobny ale hmmm taki idealny nie za nisko nie za wysoko nie za dużo nie za mało ciut niskiego brakuje po hd6000

Ale L2 to az i tylko portable, z chęcią zobaczę model pałąkiem L2, z welurami bo jak otwarte na cholerę skóra ????? z tym czymś co mają hd6000 mówiąc inaczej małe X1 :D


Belesiu jak chcesz może bym się zaopiekował tymi k612 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belesiu jak chcesz może bym się zaopiekował tymi k612 :D

Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem :-)

Adres na priv i lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje L2 mam już prawie tydzień, w tym czasie słuchałem z iPhone'a 4G, Pioneer'a DV300 i ZENka Uno, no i w końcu z mojej Lampucery CS4397 i FCL'a II. Ze wszystkimi tymi sprzętami zagrały co najmniej bardzo dobrze, jak dla mnie wręcz świetnie. W tej chwili nie mam swoich HM5, ale mogę śmiało napisać, że jeśli chodzi o preferencje to u mnie już znajdują się na co najmniej 2 miejscu (za HM5, które są niezmiennie od ponad roku moimi ulubionymi słuchawkami). Philipsy nie są ani za jasne, ani za ciemne, bas nie zalewa reszty pasm, jest kompletny, niezła scena i brak dziur w paśmie. Pomimo dość mocnego basu nie zamulają, grają z naturalną barwą. Do tego są wygodne i bardzo dobrze wykonane. Jak dla mnie szkoda, że dwa kable są takiej samej długości, jeden mogliby dać dłuższy nieco (ten bez pilota).

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje L2 mam już prawie tydzień, w tym czasie słuchałem z iPhone'a 4G, Pioneer'a DV300 i ZENka Uno, no i w końcu z mojej Lampucery CS4397 i FCL'a II. Ze wszystkimi tymi sprzętami zagrały co najmniej bardzo dobrze, jak dla mnie wręcz świetnie. W tej chwili nie mam swoich HM5, ale mogę śmiało napisać, że jeśli chodzi o preferencje to u mnie już znajdują się na co najmniej 2 miejscu (za HM5, które są niezmiennie od ponad roku moimi ulubionymi słuchawkami). Philipsy nie są ani za jasne, ani za ciemne, bas nie zalewa reszty pasm, jest kompletny, niezła scena i brak dziur w paśmie. Pomimo dość mocnego basu nie zamulają, grają z naturalną barwą. Do tego są wygodne i bardzo dobrze wykonane. Jak dla mnie szkoda, że dwa kable są takiej samej długości, jeden mogliby dać dłuższy nieco (ten bez pilota).

A jakie są na 3 pozycji ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności