Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Instalacja Rockboxa (EmCORE) w iPodzie Classic 6g - po polsku


Thais

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z próbą instalacji Rockbox-a na ipodzie classic 6g z dyskiem zmienionym na 64GB kartę SD. W iPod-zie zainstalowany jest konwerter ZIF do karty CF i przejściówka z CF na SD, do tego karta 64GB - zainstalowałem kilka plików UBI, na wersji 859 otrzymałem komunikat PANIC i jakiś komunikat dyskowy, na wersjach 674, 692 sam bootloader się instaluje, ale przy próbie zainstalowania Rockbox-a jest komunikat ATA error 8000003, Najsensowniej zachowuje się wersja 969M która bootloader instaluje bez problemu a próba instalacji rockboax kończy się komunikatem: "wrong HDD endianness update your emcore version" - czy ktoś ma jakiś pomysł jak zainstalować Rockbox-a na tym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi, jak wyglada sprawa rockbox i podłączenia iPoda do wieży przez dock ze złączem 30pin? Dokładniej zależy mi na podłączeniu classica do pianoCrafta

 

 

Z LODem? A nie różni się to czasem tym że w przypadku użycia docka, jest wykorzystywany DAC w wieży, a po użyciu LODa jest użyty ten w ipodzie?

Witam

Wgrałem dziś Rockboxa na Ipoda 6gen 160Gb w/g instrukcji z 1 strony ( z tym że pliki "rockbox-ipodclassic.zip" na Ipoda brałem z tej strony: http://www.rockbox.org/dl.cgi?bin=ipod6g) bez większych problemów.

Niestety po podłączeniu do wieży AEG wyposażonej w złącze 30-pin Ipod wstrzymuje odtwarzanie muzy, nie reaguje na przyciski a na ekranie pokazuje się kabelek USB jak przy podłączeniu do PC.

Dodam, że przed zmianą Ipod na tym złączu działał.

Podejrzewam, że może coś muszę ustawić ale nie mam pojęcia co i gdzie.

Bez możliwości podłączenia stacji dokującej Ipod dla mnie jest bez użyteczny.

Edytowane przez ozyrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poniższe.

 

8.5.6 Accessory Power Supply

 

This option turns the accessory power supply On and Off. The Apple accessory protocol has been partially implemented in Rockbox, and thus there is a reasonable chance that your favourite accessory will work. The accessory may require power from the player to function, and if so you should turn this option On. If it is not required, then turning this setting Off will save battery and therefore result in better runtime.

 

8.5.7 Line Out

 

This option turns the player’s line-out On and Off. On some devices an enabled line-out will consume some power even if not used. If it is not required, then turning this setting Off will save battery and therefore result in better runtime.

A potem, to już dla własnej wygody zerknij

Charge During USB Connection.

This option lets you control whether the player should charge during the USB connection and hence draw the full 500 mA. Turning it Off is recommended if the player is connected through an unpowered USB hub or a laptop port. To use a USB AC adapter, select Force to instruct the player to also charge when USB power is available but no connection is established.

 

 

Źródło:

 

http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-ipodvideo/rockbox-buildch8.html#x11-1540008.5.6

http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-ipodvideo/rockbox-buildch8.html#x11-1490008.5.1

 

 

ps.

Nie przejmuj się, że manual dla Video, takie uroki Classica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poniższe.

 

8.5.6 Accessory Power Supply

 

This option turns the accessory power supply On and Off. The Apple accessory protocol has been partially implemented in Rockbox, and thus there is a reasonable chance that your favourite accessory will work. The accessory may require power from the player to function, and if so you should turn this option On. If it is not required, then turning this setting Off will save battery and therefore result in better runtime.

 

8.5.7 Line Out

 

This option turns the player’s line-out On and Off. On some devices an enabled line-out will consume some power even if not used. If it is not required, then turning this setting Off will save battery and therefore result in better runtime.

A potem, to już dla własnej wygody zerknij

Charge During USB Connection.

This option lets you control whether the player should charge during the USB connection and hence draw the full 500 mA. Turning it Off is recommended if the player is connected through an unpowered USB hub or a laptop port. To use a USB AC adapter, select Force to instruct the player to also charge when USB power is available but no connection is established.

 

 

Źródło:

 

http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-ipodvideo/rockbox-buildch8.html#x11-1540008.5.6

http://download.rockbox.org/daily/manual/rockbox-ipodvideo/rockbox-buildch8.html#x11-1490008.5.1

 

 

ps.

Nie przejmuj się, że manual dla Video, takie uroki Classica ;)

 

Niestety, zmiany tych funkcji nie pomagają.

Nadal po podłączeniu Ipoda do stacji dokującej na ekranie wyświetla się sumbol kabelka USB i nic więcej nie mogę zrobić.

Ipod zachowuje się jak po podłączeniu do PC lub ładowarki.

Bardzo szkoda, bo odpowiadał mi ten mod, szczególnie możliwość odtwarzania po katalogach i bezpośrednie wgrywanie plików.

Edytowane przez ozyrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam że jeden pod drugim, ale nie mogę edytować.

Znalazłem sposób na stacje dokujące. Wystarczy trzymać wciśnięty przycisk MENU w trakcie wkładania Ipoda 6 z Rocboxem do stacji dokującej.

Ale mam inne pytanie.

Otóż Rockbox na Ipod video (czyli 5,5) żony ma oba systemy, ale Aple nie widzi plików Rocboxa i na odwrót.

Czy jest na to sposób by z systemu Apple widziane były pliki wgrane do Ropcboxa i na odwrót\?

Czy też jestem zmuszony wgrywać muzykę podwójnie, osobno do każdego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzeć to biblioteka RB może wyszukać pliki z iTunes, ale będą one miały przypadkowe nazwy/numery. W drugą stronę może i też się da, ale to się już chyba mija z celem. No i wszystkie pliki powinny być otagowane.

Nie wiem po co ci jednocześnie dwa systemy używać. RB jest dużo wygodniejszy.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzeć to biblioteka RB może wyszukać pliki z iTunes, ale będą one miały przypadkowe nazwy/numery. W drugą stronę może i też się da, ale to się już chyba mija z celem. No i wszystkie pliki powinny być otagowane.

 

Nie wiem po co ci jednocześnie dwa systemy używać. RB jest dużo wygodniejszy.

Cenię Rockoxa i wolę ten system od oryginalnego ale.....

Nieraz potrzebuję mieć dostęp do Ipoda poprzez oryginalne oprogramowanie.

Np. kiedy podłączam Ipoda do zestawu muzycznego w aucie (przez dedykowane Ipodowi gniazdo 30 pin) wygodniej robić to z poziomu oryginalnego oprogramowania gdyż można sterować Ipodem z kierownicy i ekranu zestawu audio samochodu. Na Rockboxie, niestety, wszelkie zmiany przez Ipoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodawaj muzykę przez iTunes, dodaj tagi do wszystkich plików jeśli nie mają. Wtedy przy przejściu na RB będziesz odtwarzał za pomocą biblioteki, która widzi tagi i wyszuka pliki.
Przynajmniej tak to pamiętam, bo dawno nie używałam iTunes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodawaj muzykę przez iTunes, dodaj tagi do wszystkich plików jeśli nie mają. Wtedy przy przejściu na RB będziesz odtwarzał za pomocą biblioteki, która widzi tagi i wyszuka pliki.

Przynajmniej tak to pamiętam, bo dawno nie używałam iTunes.

Trochę to pracochłonne, ale...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności