Jump to content
Sign in to follow this  
archentar

[ROZWIĄZANE] Jakie słuchawki wokółuszne, zamknięte do 300pln ?

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w zakupach, gdyż po przejżeniu oferty na stronie sklepu MP3Store, poczułem się jak osiołek co mu w żłoby dano.

Informacje:
Konstrukcja: Wokółuszne, zamknięte
Aktualnie używam słuchawek: Sennheiser HD500 i AKG K420
Sprzęt z którym głównie będą używane to: komórka (Xperia U) i laptop
Muzyka: Chillout, Rock, Klasyczna, + jakakolwiek z dobrą/ciekawą gitarą; mp3 256kbps+, flac
Miejsce/a odsłuchu: Biuro Open Space ... dlatego jestem zmuszony przejść z pół-/otwartych na zamknięte

Generalnie bardzo mi się podoba brzemienie moich AKG K420 i chciałbym słuchawki o podobnym brzmieniu, tylko o innej konstrukcji: wokółuszne, zamknięte z gąbkami welurowymi bez mocno dominującego basu z dobrą separacją.

Zależy mi najbardziej na tym żeby były wokółuszne aby jak najmniej męczyć uszy, a materiałowe gąbki wolę po złych wspomnieniach odłążącej czarnej maziaji ze słuchawek HD500 (gąbki wymieniłem).

Może ten welur to jednak fanaberia ...

Przejżałem ofertę sklepu jeszcze raz i wyszła mi taka lista słuchawek:

Sennheiser HD419

Sennheiser HD429

Sennheiser HD449

Koss UR20
Koss UR22v

Koss UR29

Przedział cenowy spory od 70 do 300pln, ale czy ktoś ma któreś z tych słuchawek i może wypowiedzieć się na temat ich brzmienia ?

Opis ze sklepu MP3Store sugeruje, że HD419, HD429 i UR29 mają mocny bas, co mam obawy mogłoby skutkować dominującym basem w muzyce którą preferuję.

Co pozostawiałoby wybór pomiędzy UR20, UR22v, HD449.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By MichalCezary
      Witam,
      Szukam desperacko słuchawek wokółusznych zamkniętych do 3k tylko nowe sztuki
      Konieczne jest aby wyższe zakresy nie syczały i nie sylabizowały. Lubię dobry bas ale też lubie przekaz, który łatwo podaje szczegóły i dobrze separuje instrumenty
      Słucham głównie rocka i popu choć nie tylko

Mam obecnie taki zestaw- LG G7 Thinq+Sennheiser Momentum 2 over ear, bardzo lubię ten zestaw, ale momentumy mają 4 lata, pady juz 2 razy zmieniałem i to by było na tyle.

Słuchałem już słuchawek takich jak: Oppo pm-3 w zestawie z ak70 MK2,
      AKG K550, Sonorus IV, Beyerdynamic Amiron Wireless po kablu, Sony 1000xm2, Fostex 610 z różnymi źródłami
      Zainteresowały mnie Denony ah d7200 mam możliwość kupić nówki za 2599, zastanawiam się nad Sony MDR Z7  ale są nie do kupienia

PS. dawno temu miałem odtwarzacz hifiman hm601 le+ momentum v1 i to był 1-2 najlepszy zestaw jaki słuchałem- urzekała mnie wtedy słodkość brzmienia.

Proszę o pomoc

• By iizii
      Cześć,
      Zastanawiam się jakie słuchawki będą dla mnie najlepsze i jakie jest sens kupować. Pomożecie?

Użytkowanie:
      - Dom/biuro
      - 6-10h dziennie
      - Muzyka/filmy/podcasty/yt/spotify/...
      - Na razie brak super wysublimowanych źródeł dźwięku, ale słuchawki pewnie mi postarczą trochę więc zakładam, że coś się może pojawić

Budżet:
      Do 1.5k zł ale nie mam presji żeby wydać tą sumę. Jak będzie coś spoko za połowę tej ceny przyjmę z otwartymi rękami

Oczekwiania:
      - Bezprzewodowe
      - Wokółuszne
      - Wygodne, miękkie, nieuciskający pałąk, niezgniatające uszów nauszniki
      - Oddychające - nie chce się zagotować w nich w letnie dni
      - Zamknięte - nie chcę się zastanawiać, czy słucham na tyle głośno, że ktoś obok już też słucha mojej muzyki
      - Nie muszą być małe i super przenośne, mogą być duże (byle spełniały punkty powyższe)
      - ANC - może być, nie musi (jakies zwykłe tłumienie wystarczy)

Z różnych stron dochodzą mnie polecenia dwóch modeli: SONY wh10000mx3 i (rzadziej) BOSE qc35 II.
      Ale czy są jakieś sensowne alternatywy? A może coś tańszego skoro ten ANC nie jest dla mnie aż taki ważny?
      Czy wśród słuchawek bez ANC, jest duża różnica między sprzętem za 1000+ a za 1000-?

• By Fazzi17
      Witam ?
      Poszukuje słuchawek do PC z naciskiem na granie w gry .
      Podłączone one będą do zewnętrznej karty dźwiękowej CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1
      Ważne aby miał one odpinany/wymienny kabel jack.
      Budżet to 400zł 

Moja propozycja to :

AUDIO-TECHNICA ATH-M40X 

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy