Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdzie tkwi sukces shp9500 - soniczny?

Wiernie, równo grające, przestrzenne, swobodne, z oddechem. Bliskie neutralności, nie podbarwione.

Z energią.

I do tego przyjemnie grają :)

Po prostu.

 

Dobrze powiedziane, moje wrażenia są podobne.

Wlasnie zdały trudny test Stargasm Mastodona z toru magic-Rapture z IC gruba hybryda. Połowa moich słuchawek - markowych, klasowych - go nie przechodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejsze od hd650 =/= jasne. Porównuje do konkretnych modeli, bo w świecie słuchawek nie ma jakiejś linii, która by wyznaczała poprawną sygnaturę, dla jednych będą jasne, dla innych neutralne, a dla fanów grado może ciemne...

 

Zdaje się są ciemniejsze od L2 i nie mają tyle energii co one, zrównoważowe, relaksujące, choć potrafią wysoko wejść na granicę mojej tolerancji, ale jej nie przekraczają.

Ile można pisać o jednych słuchawkach? Każdy niech sobie kupi i po kłopocie, a nie dywagowanie czy dobre czy złe :)

Przed złożeniem zamówienia jakoś Ci dywagacje nie przeszkadzały :P Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejsze od hd650 =/= jasne. Porównuje do konkretnych modeli, bo w świecie słuchawek nie ma jakiejś linii, która by wyznaczała poprawną sygnaturę, dla jednych będą jasne, dla innych neutralne, a dla fanów grado może ciemne...

 

Zdaje się są ciemniejsze od L2 i nie mają tyle energii co one, zrównoważowe, relaksujące, choć potrafią wysoko wejść na granicę mojej tolerancji, ale jej nie przekraczają.

Ile można pisać o jednych słuchawkach? Każdy niech sobie kupi i po kłopocie, a nie dywagowanie czy dobre czy złe :)

Przed złożeniem zamówienia jakoś Ci dywagacje nie przeszkadzały :P

 

 

Oj tam oj tam...

 

Za te cenę warto je sprawdzić. Tylko po to je kupuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP9500 vs Q701 (bass mod) < Matrix Mini-i PRO

 

Philips-y maja zdecydowanie mniej basu, za to jest troche dokladniejszy. W kawalkach wymagajacych mocniejszego kopniecia, Q701 lepiej sie sprawdzaja. Srednica blizsza, sucha/studyjna,

delikatne braki dociazenia tej nizszej.

 

Wysokich mniej, nie ida tak wysoko. Przestrzen mniejsza, instrumenty wieksze, na wyciagniecie reki, graja bardziej na szerokosc, z kolei glebokosc "duzo" gorsza. Wokal gra w glowie,

ale tez lepiej slychac jego barwe, fakture, jego poczatek i koniec.

 

Czasami potrafia zasybilizowac, czego nie ma w Q701. Ogolnie Q701 sa lagodniejsze/przyjemniejsze, wrecz audiofilskie. Podejrzewam, ze Philips-y dobrze by sie sprawdzily do pracy

w studiu, ze wzgledu na ich plaska charakterystyke i wyciaganie brudow na wierzch.

 

W tej cenie wydaje mi sie to niesamowite, zeby sluchawki skierowane do "zwyklego" konsumenta, graly tak dojrzale, z profesjonalnym zacieciem. Nawet K550/551, ktore sa uznawane za

plaskie i bez wyrazu, dodaja/upiekszaja tu i owdzie, a polka cenowa podobna.

 

Mimo wszystko blizej Philips-om do K550/551, niz do Q701, podobna sygantura z ta roznica, ze K551 maja glebszy, plastyczniejszy bas, sa zaokraglone/wygladzone, i z racji innej budowy

mniej otwarte rzecz jasna ;). W k551 wyraznie slychac, gdzie sie dzwiek konczy, cos a.la studio.

 

Edyta.

One nie maja slabego dociazenia srednicy, po prostu jest za malo podstawy basowej, brakuje wypelnienia.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 9500 to jednak nie jest półka Q701, ale trudno, żeby była skoro Akg są 3x droższe, za to są bardzo blisko.

To co imponuje w Philipsach to bardzo dojrzały, otwarty dźwięk, równe pasmo, i bardzo szeroka scena. Względem akg grają jednak trochę płasko, bas nie schodzi chyba tak nisko, średnica nie ma tyle detalu, brakuje też głębi, dźwięk na skrajach pasma jest zaokrąglony.

Nie zgodzę się tylko z tym, że wokal gra w głowie. Moim zdaniem całe pasmo jest trochę odsunięte od słuchacza, przez co mimo ich naturalności nie ma mowy o meczacym dźwięku. Niestety to porównanie z pamięci więc może nie być w 100% dokładne, a kwestia wokalu może być wynikiem zastosowanego toru.

Tak czy siak w tej cenie nie widzę dla nich konkurencji. U mnie zostaja.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas !

 

Dajmy trochę czasu tym słuchawkom :)

 

Dziś jak mi Michał napisał, że już praktycznie skończył szyć nowe ubranko dla moich Grado, to miałem taką myśl - wrzucę do komisu 9500, po cholerę mi dwie pary otwartych ...

No, ale jednak te Filipy fajne są, pady już mi się zaczynają lepiej układać, przez przypadek jakiś szybki pop włączyłem ... I zacząłem słuchać. One GRAJĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy - ja napisałem tam wyżej bardziej po to żeby niepotrzebnie nie straszyć tych co czekają na 2 turę, albo tych co się zapisali, bo jeszcze się wycofają, a potem będą żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym tu straszyć? To jest mój subiektywny odbiór, w dodatku piszę, że to bardzo bliski poziom Q701, które kosztują... trochę więcej.

 

No ale niestety, tak jak K550 nie wszystkim podchodzą, tak z 9500 będzie to samo i moje posty tego nie zmienią.

 

Jak ktoś lubi równe granie i nie zależy mu specjalnie na dużej ilości basu to brać w ciemno, ale nie róbmy z nich też nie wiadomo czego, bo tutaj to zawód może być jeszcze większy.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym tu straszyć? To jest mój subiektywny odbiór, w dodatku piszę, że to bardzo bliski poziom Q701, które kosztują... trochę więcej.

 

No ale niestety, tak jak K550 nie wszystkim podchodzą, tak z 9500 będzie to samo i moje posty tego nie zmienią.

 

Jak ktoś lubi równe granie i nie zależy mu specjalnie na dużej ilości basu to brać w ciemno.

 

Dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nich słuchałem wczoraj ciężkiego Mastodona dużo i byłem zadowolony. Dla mnie to rekomendacja. Leciutka Anna Maria Jopek - fantastico. Ktoś pisał, Pendragon chyba, że studyjne - też miałem wczoraj takie skojarzenia.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności