Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DSD > przyszłość czy AudioVoodoo?


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Gadajcie co chcecie, dla mnie DSD daje zasadniczą różnicę, szczególnie w połączeniu dobrego źródła z dobrymi słuchawkami. Spójność dźwięku, wypełnienie, analogowy charakter jest nie do powtórzenia w innej opcji. A co bardzo dobrze robi słuchawkom pokroju HD800, GS1000, wielu jasnym dokanałówkom i podobnym.

Oczywiście znajdą się spece co się będą ze mnie naśmiewać, a najwięcej ci którzy nigdy DSD z dobrego źródła nie słuchali. Ci najwięcej mają na ten temat do powiedzenia. A ja powiem tak, z mojej strony serdeczne "kij im w oko". I nich każdy pozostanie przy swoim zdaniu. Dla mnie DSD to niebo a ziemia, w stosunku do innych trybów :D A mina każdego komu dałem posłuchać, zawsze jest bezcenna. Powinienem im wtedy zdjęcia robić :P

Edytowane przez SlawekR
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadajcie co chcecie, dla mnie DSD daje zasadniczą różnicę, szczególnie w połączeniu dobrego źródła z dobrymi słuchawkami. Spójność dźwięku, wypełnienie, analogowy charakter jest nie do powtórzenia w innej opcji. A co bardzo dobrze robi słuchawkom pokroju HD800, GS1000, wielu jasnym dokanałówkom i podobnym.

 

 

spróbowałem tego DSD w wersji amatorskiej: pobrałem utwór DSD jako sample( Original Pure DSD recording and mix at 1-bit, 2.8MHz sampling rate-206MB ) ze strony oppo.

Odpaliłem na macu i podłączyłem akg k550. Ten sam utwór następnie odpaliłem na tym samym macu na tidal hifi. Różnica jest powalająca. Akg k550 przy DSD dostały nowego wymiaru, pojawił się gęsty bas, całość zrobiła się jeszcze bardziej przestrzenna i przejrzysta. Teraz jak odpalam tidala hifi, robi mi się smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gadajcie co chcecie, dla mnie DSD daje zasadniczą różnicę, szczególnie w połączeniu dobrego źródła z dobrymi słuchawkami. Spójność dźwięku, wypełnienie, analogowy charakter jest nie do powtórzenia w innej opcji. A co bardzo dobrze robi słuchawkom pokroju HD800, GS1000, wielu jasnym dokanałówkom i podobnym.

 

spróbowałem tego DSD w wersji amatorskiej: pobrałem utwór DSD jako sample( Original Pure DSD recording and mix at 1-bit, 2.8MHz sampling rate-206MB ) ze strony oppo.

Odpaliłem na macu i podłączyłem akg k550. Ten sam utwór następnie odpaliłem na tym samym macu na tidal hifi. Różnica jest powalająca. Akg k550 przy DSD dostały nowego wymiaru, pojawił się gęsty bas, całość zrobiła się jeszcze bardziej przestrzenna i przejrzysta. Teraz jak odpalam tidala hifi, robi mi się smutno.

Jak chcesz robić takie porównanie to przekonwertuj to DSD na POM I dopiero wtedy porównanie. To co zrobiłeś oznacza najpewniej porównanie dwóch różnica masteringow I nie daje żadnej odpowiedzi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gadajcie co chcecie, dla mnie DSD daje zasadniczą różnicę, szczególnie w połączeniu dobrego źródła z dobrymi słuchawkami. Spójność dźwięku, wypełnienie, analogowy charakter jest nie do powtórzenia w innej opcji. A co bardzo dobrze robi słuchawkom pokroju HD800, GS1000, wielu jasnym dokanałówkom i podobnym.

Oczywiście znajdą się spece co się będą ze mnie naśmiewać, a najwięcej ci którzy nigdy DSD z dobrego źródła nie słuchali. Ci najwięcej mają na ten temat do powiedzenia. A ja powiem tak, z mojej strony serdeczne "kij im w oko". I nich każdy pozostanie przy swoim zdaniu. Dla mnie DSD to niebo a ziemia, w stosunku do innych trybów :D A mina każdego komu dałem posłuchać, zawsze jest bezcenna. Powinienem im wtedy zdjęcia robić

Moja wypowiedź nie miała być uszczypliwa a na pewno z nikogo się nie nasmiewam. Miałem na myśli ze DSD może spotkać to samo co w telewizorach funkcja 3D, każdy to ma a nikt nie używa. Trzymam kciuki że będzie inaczej. ;)

 

mobilne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Direct_Stream_Digital

 

DSD - ciekawe jak rynek na nie zareaguje. Już był szał na pliki HiRes 24/96 i wyższe. Funkcjonuje to sobie w ... niszy. Płyta SACD też funkcjonuje w niszy. Czy pliki DSD opanują rynek ? Chyba nie, skoro rządzą serwisy strumieniowe Tidal, Deezer, Spotify (Spotify ma już podobno nawet Playstation i stacjonarne odtwarzacze Audio) w jakosci....mp3 (HiFi są drogie).

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zupełnie nie mam zdania o dsd.

To "najwyższy" tryb pracy mojo i dokładnie tego jestem ciekaw - czy usłyszę różnice i jeśli tak to jak dużą.

tak jak w przypadku 192kHz/24bit chodzi o jakość masteringu albumów niż sam format

czapki z głów jeżeli rozróżnisz te formaty

 

DSD na pewno technologicznie jest lepsze i będzie zdobywać rynek bo nowy sprzęt nie ma problemów z obsługą formatu.

kwestia ceny albumów dla zwykłego użytkownika

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gadajcie co chcecie, dla mnie DSD daje zasadniczą różnicę, szczególnie w połączeniu dobrego źródła z dobrymi słuchawkami. Spójność dźwięku, wypełnienie, analogowy charakter jest nie do powtórzenia w innej opcji. A co bardzo dobrze robi słuchawkom pokroju HD800, GS1000, wielu jasnym dokanałówkom i podobnym.

 

spróbowałem tego DSD w wersji amatorskiej: pobrałem utwór DSD jako sample( Original Pure DSD recording and mix at 1-bit, 2.8MHz sampling rate-206MB ) ze strony oppo.

Odpaliłem na macu i podłączyłem akg k550. Ten sam utwór następnie odpaliłem na tym samym macu na tidal hifi. Różnica jest powalająca. Akg k550 przy DSD dostały nowego wymiaru, pojawił się gęsty bas, całość zrobiła się jeszcze bardziej przestrzenna i przejrzysta. Teraz jak odpalam tidala hifi, robi mi się smutno.

Jak chcesz robić takie porównanie to przekonwertuj to DSD na POM I dopiero wtedy porównanie. To co zrobiłeś oznacza najpewniej porównanie dwóch różnica masteringow I nie daje żadnej odpowiedzi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Chyba nie do końca zostałem właściwie zrozumiany. Po odsłuchu DSD (niezależnie czy przekonwertowany na PCM) osobiście dla siebie wysunąłem dwa wnioski:

 

1. potwierdziło się, że akg k 550 z jednej strony zagrają już ze słabym źródłem (zarówno pod względem mocy jaki i jakości), ale z drugiej strony jeżeli pokażę im jakościowo lepsze źródło, to nawet na tym samym sprzęcie grają nieporównywalnie lepiej.

2. tidal hifi, przynajmniej na moim sprzęcie (iphone 4s+akg k550 lub amp yamaha rx v640+appletv+akg k550) nie pokazuje jakości, którą usłyszałem na DSD.

Stąd spróbuję zmodyfikować źródło (przykładowo dodać daca) i zobaczyć czy jestem w stanie z tidala wyciągnąć coś zbliżonego do odsłuchu DSD.

 

Odnośnie samego DSD, traktuję to jedynie jako przykład. Odnośnie jego przyszłości to sądzę, że przy takim rozwoju streamingu zielono świtało najpierw dostaną takie formaty jak np. MQA zanim nie nastąpi kolejne gwałtowne zwiększenie efektywności i szybkości przesyłania danych w sieci. Bo od sieci, niestety lub "stety" i cyfryzacji nie ma odwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać trochę rozjaśnia temat:

http://www.mojo-audio.com/blog/dsd-vs-pcm-myth-vs-truth/

mnie, jako konsumenta treści, a nie inżyniera, którym nie jestem, głównie interesuje ten wątek z powyższego artykułu: "Of course most recordings are engineered to sound best on a car stereo or portable device as opposed to on a high-end audiophile system. It’s a well-known fact that artists and producers will often listen to tracks on an MP3 player or car stereo before approving the final mix.

I believe that the quality of the recording plays a far more significant role than the format or resolution it is distributed in."

Dlatego szukam "quality of recording" w takiej relacji jakości do ceny, że jestem w stanie usłyszeć różnicę, na sprzęcie, który nie powoduje potrzeby zaciągania kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Direct_Stream_Digital

 

DSD - ciekawe jak rynek na nie zareaguje. Już był szał na pliki HiRes 24/96 i wyższe. Funkcjonuje to sobie w ... niszy. Płyta SACD też funkcjonuje w niszy. Czy pliki DSD opanują rynek ? Chyba nie, skoro rządzą serwisy strumieniowe Tidal, Deezer, Spotify (Spotify ma już podobno nawet Playstation i stacjonarne odtwarzacze Audio) w jakosci....mp3 (HiFi są drogie).

Zobaczymy.

Tylko tak dla sprostowania Lordzie - aplikacja spotify jest dostępna na PS3 i PS4 już od jakiegoś czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie wcinam bo przeczytałem tylko kilka postów. Nie mam problemu z rozróżnieniem 24 a 128, ale jest w moim zasięgu jeden odtwarzacz który to robi jeden do jednego Ak380. Jak wygląda sprawa na pc? Foobar odtwarza ale w jaki sposób? Wiele osób przychodzi i narzeka na gęste dsd że właśnie nie ma różnicy i wystarczy im 24. Po odpaleniu AK i zaprezentowaniu im sami wyłapują różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba go skonfigurować zainstalować rozszerzenia i dodatkowo trzeba mieć dac'a z możliwością odtwarzania plików dsd.

To on konwertuje w locie PCM do DSD ?
Konwersja w kocie z PCM do DSD nic nie da. Konwersja nie podniesie jakości formatu stratnego.

Robiąc zdjęcie zdjęcia 3 megapikselowego aparatem 21 m-pikselowym nie podniesie nam jakości :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności