Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Akg K520 opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim

Mam zamiar kupić słuchawki półotwarte akg k520.
Z tego co czytałem są godne polecenia (podobno lepsze od 518-stek) i mają stosunkowo mocny bass.
Niestety mało opinii o nich jest, może mi ktoś na ich temat coś napisać ? :)
Głównie do: rapu i muzyki elektronicznej (z przeważaniem rapu)

Wcześniej miałem urbanears plattan- dość fajne, miały więcej dB, ale węższe pasmo Hz.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego im nie brakuje, liniowe granie z fajną, bliską średnicą i dobra podstawą basową. Scena skąpa.. Do elektroniki bdb, nie gubia się. Góra też taka jak powinna być, nie schowana, ani nie wyeksponowana. Z pewnością sie nie zawiedziesz.

Dobry wybór w tej cenie, chociaż jak ma się dobry tor, to znajdzie się duzo lepsze słuchawki.

 

### Tym bardziej do rapu i elektroniki bedą dobre, gdzie potrzebne są niskie rejestry, których im nie brakuje. :)

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne słuchawki. słuchałem na nich podobnej muzyki. jedyny problem to pałąk, na który trzeba uważać (nie można rozginać go za mocno), który lubi pękać. mi wytrzymał pół roku. AKG przyjmuje je na gwarancję bezproblemowo. tylko nie bierz z morele.net, bo tam robią straszne problemy i z wielką łaską przyjmują słuchawy na gwarancję

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasmo nie patrz - w zasadzie o kant tyłka można rozbić te wszystkie informacje od producenta, no, oprócz impedancji i skuteczności ;)

 

K520 - bardzo dobre słuchawki. Dość równe w brzmieniu, bez jakichś dziur w przekazie, "wypchnięć" czy wycofania czegokolwiek, acz bas jednak jest w nich podbity trochę. Bardzo przyjemne słuchawki, ale nie dla kogoś, kto nie potrafi obchodzić się ze sprzętem - ludzie je niestety łamią... Więcej na ten temat poczytasz w necie. Natomiast, jeśli kupisz nowe, to nawet z ewentualną wymianą nie będzie problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tego co pamiętam, to wymóg żeby uznali gwarancję, to naklejka AKG (sprzęt musi być od oficjalnego dystrybutora). A tak to wiadomo, jakiś dowód zakupu ;)

 

 

Także tylko o to bym się przy kupnie wypytał, a tak to dbał o słuchawki, nie rozchylał ich bardzo przy zakładaniu na głowę (głównie przez to ludziom pękają) i powinno być wszystko ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk się łamie bo powstają mikropęknięcia. To błąd konstrukcyjny, którego AKG nie raczyło wyeliminować (co mnie dziwi). To samo miałem w GHS-1. Po prostu musi to kiedyś pęknąć. U mnie, mimo bardzo ostrożnego użytkowania, nastąpiło to po 8 miesiącach - mikropęknięcia powstały w 4 miejscach.

 

@ autor - naklejka jest czarna z białym napisem "SŁUCHAWKI Imporeter-RB i adres Katowice".

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je wtedy podpięte chyba do HPA 03 i basu było naprawdę sporo. Jak dla mnie za duzo.

A co do Wave'a... na stacjonarce na pewno inaczej zagrają.

 

@autor

Do czego będą wpięte? Integra?

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ich z fiio e10 i według mnie jest to fajne połączenie. Fakt scena nie powala, ale jak dla mnie jest wystarczająca. Co do pałąka, to sam kupiłem je od kolegi z forum już po wymianie i wiedziałem że jest z nimi taki problem. Było to parę miesięcy temu i póki co wszystko jest ok, chociaż wydaje mi się że są takie mikro kreseczki na pałąku a wcześniej ich jeszcze nie było. Możliwe że to tylko takie wrażenie. W każdym razie jak coś się stanie zawsze można je wymienić :). Słuchawki jak za tą cenę bardzo fajne brzmieniowo. Miałem problem przez dłuższy czas z przystosowaniem się, bo bolały mnie małżowiny mimo że słuchawki są bardzo miękkie i lekkie. To pewnie zależy od głowy zresztą teraz już jest raczej ok.

 

edit:

Z ciekawości przyjrzałem się pałąkowi dokładnie bo już zapomniałem o tym. Ewidentnie jest mikropęknięcie w jednym miejscu, którego nie było. Po delikatnym rozwarciu pałąka ryska się powiększa. Będę chyba musiał wzmocnić pałąk w tym miejscu. Coś jest więc na rzeczy.

Edytowane przez balladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpięte pod lapka, choć i wave posiadam ;__;

Mam pytanie co do tej naklejeczki jeszcze...w jakim miejscu się ona znajduje i jeżeli na alledrogo pisze, że jest gwarancja na 24 mies, to czy muszę się pytać o nią (naklejkę).

Przed kupnem napisać do sprzedającego, tak ?

Dzięki ogólnie za pomoc wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POrównywałem ostatnio bezpośrednio K520 i K618 i o dziwo, te pierwsze wypadły dużo bardziej naturalniej i muzykalniej. Grają równo, szkoda, że blisko. Scena sząłu nie robi, a myślałem, że będzie inaczej bo w końcu są półotwarte. Z tego co pamiętam, miały duży roll-off na górze. Napewno dużo lepsze niż AKG K518 i K618, które mają jakiś dziwny dołek na średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki wszystkim :) Wiem, trochę nieogarnięty jestem :P

Zamówiłem z forumowego allegro :0

Dzięki wszystkim za opinie i pomoc, temat mógłby zostać otwarty a wy możecie dodawać nowe opinie, bo nie mogłem znaleźć ani 1 tematu na temat tych słuchawek :)

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności