Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do dt880


arison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu zakupiłem beyery dt880, słucham obecnie na matrix'ie mini-i jednak czuję, że może być lepiej z innym wzmacniaczem słuchawkowym, bas mógłby być lepiej kontrolowany i wysokie tony czasem bardziej utemperowane, gładsze. Wymiana na jaki wzmacniacz słuchawkowy przyniosłaby wyraźną poprawę? Budżet do 1000zł jednak najlepiej mniej.

 

Interesowałem się o2 amp, klonami (najbardziej lovely cube), little dot mk3,4, esspesivo e jednak jak na razie żadnego nie miałem okazji posłuchać.

 

Powinien być możliwie uniwersalny, basu jeśli chodzi o ilość na matrix'ie mi nie brakuje, jedynie jakościowo mogłoby by być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espressivo gra super z DT990 PRO, ale metal czy rock, szczególnie szybki nie bardzo będzie pasował, bo lampa się trochę gubi.

 

Z klona gra to bardzo dobrze, Klon musi mieć dobre elementy (nie koniecznie drogie) bo to od nich zależy jak to zagra.

 

Jak coś to z klonem służę pomocą, poskładam pod preferencje autora tematu :)

 

DT880 znam zarówno PRO jak i Edition 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espressivo bym sprobował bo mam nie daleko do konstruktora, jestem ciekaw jakby to mogło zagrać. Przydałby się jeszcze klon do porównania.

Mikolaj612 jak chcesz to napisz na pw jakby wygladał ten klon na niekoniecznie drogich elementach.

 

Co do o2 to nie nadawałby się? Tania opcja bo poskładałbym sobie sam.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bas mógłby być lepiej kontrolowany i wysokie tony czasem bardziej utemperowane, gładsze

 

Matrix 1200zł + wzmacniacz 1000zł + DT 800zł = 3000zł

 

Ja bym odwrócił proporcje i powyższe wymienił na: UAE23 + O2 + LCD-2 (używki) = ~3000zł :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix to nie tylko do słuchawek ale też do wzmacniacza i kolumn. Cenię jego wygodę i zdalne sterowanie. Jakość dźwięku też dla mnie jest całkiem dobra. Może to nie high end ale daje radę.

 

Jak na razie zdecydowałem się na klona importowanego. Zobaczy się jak to się zgra. Potem będzie się dalej myśleć.

 

Poza tym dojdzie jeszcze WaveIO do kompletu.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie za jakiś czas taki zestawik zrobię :D Do tego pewnie rasberry pi ze streamingiem, dyskiem i sterowaniem z taczki. :)

 

Nie słucham audiofilskich klas, napisałem już, że mam za słabą wyobraźnie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa stary Lehmann ma problem sterować ortho a O2 z dużo mniejszym zapasem mocy da radę, powodzenia.

 

Mam ES9023 i to jest kostka jak każda średniej klasy, niczym to nie odbiega ani nie przewyższa prostych aplikacji na CS4344 czy PCM1793.

 

Zaletą jedyną jest jej prosta aplikacja, chociaż w porównaniu do dwóch powyższych i WM8718 nie ma to znaczenia żadnego, a wręcz działa na nie korzyść bo wszystkie te 3 układy są od Sabre tańsze i dostępne od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaveIO się dziś nie opłaca.

UAE23 to za niska klasa do Audeze, już nie pisząc o wysterowaniu ich O2 .

Matrix jako gotowy amp też się średnio opłaca.

 

A czemu WaveIO się nie opłaca? Wyszło coś lepszego czy o co kaman.

 

Co do tematu - to czytając recki matrix mini zawsze wydawało mi się, że górę ma łagodną, raczej wycofaną - więc też można rozpatrzyć posłuchanie innych słuchawek (chyba, że odsłuchy autor tematu już przerabiał). a może słuchawki nie wygrzane ;P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z osobą która ma lcd2 i sprzedała lyr zamieniając go na o2 i nie żałuje tego posunięcia.

 

Co do DACów dla Johnysa aune grał lepiej niż popularne Dace do 2000zl a uae23 gra dla mnie jeszcze lepiej :D

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z osobą która ma lcd2 i sprzedała lyr zamieniając go na o2 i nie żałuje tego posunięcia.

 

Co do DACów dla Johnysa aune grał lepiej niż popularne Dace do 2000zl a uae23 gra dla mnie jeszcze lepiej :D

Kosmitów można znaleźć wszędzie... Wynika z tego, że LYR to niezły szit :) Ktoś już napędzał fostexy z clipa+ wiec nic mnie już chyba nie zdziwi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe kto pierwszy kupi w ciemno chińskiego XMOS za parę stówek, jak za 2 razy tyle wyjdzie sprawdzony WaveIO.

Poza tym na forum jest teraz jakiś żywy wątek o konwerterach?

 

Ja mogę uwierzyć, że o2 komuś się podoba bardziej od lyra przy danym źródle z lcd2, dlaczego nie. Starczy, że np. ma źródło gęste, więc lyr, mógł zamulić lcd2, które do jasnych przecież nie należą.

 

Widział to ktoś? http://www.ebay.com/itm/XMOS-ES9023-Asynchronous-DAC-Decoder-USB-to-Optical-Coaxial-384K-32Bit-Weiliang-/141021544210?rd=1 Czy mi się wydaje, czy to taki odac + xmos?

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix'a kupiłem już ponad rok temu, wtedy był polecany, dobre recenzje itd. Podoba mi się z wyglądu i funkcjonalności, a brzmienie hmm na kolumnach jest dla mnie idealnie, a beyery może potrzebują po prostu lepszej amplifikacji, jeszcze jestem na etapie poszukiwania dla nich towarzystwa.

 

Co do WaveIO to też jest polecany od jakiegoś czasu, widziałem że powstają chińskie konstrukcje w obudowie z zasilaniem wbudowanym w porównywalnej cenie na xmos jednak wolałem postawić na sprawdzoną konstrukcję no i słyszałem że układ jest bardzo dobrze zaaplikowany na dobrych podzespołach, poza tym widzę, że autor oferuje spore wsparcie jeśli chodzi o drivery. Zobaczę czy było warto jak dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i moi znajomi a co ? To z linka oblivion mam od jakiegoś czasu w domu.

WaveIO jest ok, ale w zasadzie to samo masz na ebay taniej i w obudowie bo jest robione masowo, ja sobie dodatkowo tego xmosa jeszcze przerabiam.

Do xmosa wszystkie sterowniki są takie same, zasadniczo one robione są niemalże wszystkie tak samo, WaveIO dziś wychodzi za dużo jeśli chcesz to zamknąć w obudowę itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zaprojektowana plytka, otoczenie samego xmosa, nie wiem czy zasilanie jest podobne w cinczyku - to wlasnie te niuanse:)

Jak ktos nie ma parcia na takie rzeczy to oczywiscie moze sprobowac gotowca w obudowie - i tak powinno byc calkiem dobrze.

Wracajac do slucawek to ja bym poszedl w Mad Dogi lub Paradoxy. Kolega sobie porowna ze Beyerami, nawet na dziurce wzmaka glosnikowego, a stratny specjalnie nie bedzie. Zawsze to jakies nowe doswiadczenie:

 

http://www.head-fi.org/t/680594/mrspeakers-mad-dog-3-0-with-alpha-pads

 

http://www.head-fi.org/t/679092/fs-lffs-t50rp-paradox-almost-new-price-drop-free-shipping-to-eu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności