Skocz do zawartości

Rio Karma


Duke

Rekomendowane odpowiedzi

hej, będę sobie ściągał to:

 

http://cgi.ebay.com/RIO-KARMA-20GB-MP3-PLA...1QQcmdZViewItem

 

Cena razem z wysyłką i prowizją pośrednika ok. 750 PLN do odbioru w Warszawie. Osiągalność jakieś 2-3 tygodnie

 

Szybciej i taniej wyniesie Ciebie przez @Cobdena.

 

Już sie pytałem jego o koszta tej aukcji << TU >>

 

Pewnie dostane "bana" od admina :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne wezme dwie.... :)

 

O_o jak coś robić, to z rozmachem... nie? ;)

 

DUKE tez bierze dwie... nie wiem o jaki rozmach chodzi, trzeba miec drugiego na czesci jakby cos sie dzialo niedobrego - nie?;)

 

Czy one maja nowe baterie? Bo jesli maja stare to wezme jeszcze dwie nowe baterie do nich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem ostatnio IPOda na E500, oprócz łatwości obsługi nie oferuje nic ponad. jedna wielka kicha. Za darmo bym nie chciał! :)

 

Probuję tylko ściągnąć rio karma sobie i mogę innym przy okazji, nic więcej. NIe trudnie się handlem :). Tak więc musisz sobie sam radzić niestety

 

Oliver - co do baterii. Nie mam pojęcia. NIe wiem nic ponad to co piszą na stronie

 

 

 

acha, wracając jeszcze do rio karma to musze Wam powiedzieć, zupełnie bezinteresownie, że doprawdy niesamowitym dla mnie jest jaką jakość dźwięku oferuje ten player. Słuchałem już różnych grajków - sam mam irivera Hdd i flash bo zawsze uważałem że iriver rządzi. Z karmą jakoś nie miałemnigdy wcześniej do czynienia. Teraz widzę że to był stracony czas i wszystkie fajne kawałki będę musiał zacząć słuchać od nowa na karmie....:). NIe sądzę żeby w dobie odtwarzaczy multimedialnych (all in one) powstał szybko nowy, równie audiofilski sprzęt. Tak więc nad zakupem powinien zastanowić się każdy, dla którego jakość dźwięku właśnie liczy się ponad jakośc obsługi, kompaktowość, dodatkowe bajery czy wygląd,...

Wszystkim innym tanim szpanerom Rio Karma odradzam

 

DUKe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke nie wiem czy jesteś w temacie - ale jakbyś czytał forum to wiedział byś, że teraz część forumowej rzeszy czeka na trekstora vibeza, który ma odziedziczyć co nieco po karmie a do tego ma być dużo mniejszy ( micro hdd o pojemnościach 8, 12 lub 15gb ). Jakby się okazało, że vibez jest godnym następcom karmy to może zamiast 2 karm bardziej opłacało by się 1 karmę i jednego vibze'a. Ale póki co to są dopiero przypuszczenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibeza, który ma odziedziczyć co nieco po karmie

 

ale nie wiadomo jeszcze CO... :/ więc w tym momencie jest to gadanie o niczym ;)

 

parafrazując to, co ktoś miał w sygnaturce "mówienie o brzmieniu odtwarzacza, którego się nie słyszało... jest jak tańczenie o stylu architektonicznym, którego się nie widziało" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibeza, który ma odziedziczyć co nieco po karmie

 

ale nie wiadomo jeszcze CO... :/ więc w tym momencie jest to gadanie o niczym ;)

 

parafrazując to, co ktoś miał w sygnaturce "mówienie o brzmieniu odtwarzacza, którego się nie słyszało... jest jak tańczenie o stylu architektonicznym, którego się nie widziało" ;)

 

To chyba moje :P

 

W sumie to Vibez będzie bardziej Karbonem ,a nie Karmą więc... nie spodziewałbym się cudów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Carbon miał gapless playback , parametryczny EQ , odtwarzał FLAC czy ogg ? ;)

 

Poza tym dwa lata temu kiedy istniało jeszcze Rio przygotowywany był odtwarzacz

który miał zastąpić i Karmę i Carbon w dwóch wariantach micro-HDD ( nazywany

nomen-omen -Carbon B ) i 30 GB HDD ( Carbon C ).

 

Oba pod wzgledem oprogramownia i hardware miały być identyczne ( już wtedy

zdecydowano że oparte bedą na układach Sigmatela ) róznić się miały wyłacznie

pamięcią ( wtedy jeszcze nikt nie myslał że micro HDD mogą miec 12 czy 15 GB

Carbon B planowany był jako player 6GB)

 

Ponieważ oba odtwarzacze projektowane były jako czyste DAP-y ( dokładnie tak

jak Karma ) bez funkcji video playbeck , jasne jest że na przełomie 2006/2007

roku nikt nie wypusci na rynek playera " pure-DAP z HDD ".

 

(Osób dla których liczy się tylko dzwięk a obraz nie istnieje wcale nie ma tak dużo )

 

Vibez będzie prawdopodobnie jednym z ostatnich czystych DAP-ów w historii.

Warto to docenić , a nie na starcie podszczypywać tym pierwszym Carbonem. ;):D

 

PS . A za rok , półtora na rynku odtwarzaczy przenosnych i tak rozpanoszy się Nokia

i inni producenci telefonów komórkowych . Tej konkurencji nie podoła nawet Apple.

Kto bedzie chciał wydawac dodatkowe pieniadze na jedno , czy dwu-funkcyjny odtwarzacz

skoro i tak będzie miał te 20 GB pamieci flash w komórce ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja by jednak stawiał, może niezbyt szybko, na otwarcie nowego kierunku odtwarzaczy "audiofilskich". Rynek, mimo że mały, jednak chyba jakiś jest. Dowodem mogą być hi-endowe wzmacniacze przenośne... Cóż, pożyjemy zobaczymy. Na razie Karma jest najlepszym możliwym wyborem i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku komorek to ja tu widze jeden problem - cos co francuzi ladnie nazywaja - autonomie :)

 

Zeby telefon sprawdzal sie jako player musialby IMHO wytrzymywac 24 h grania muzyki, bo jesli

mam miec dylematy typu - posluchac muzyki czy moc dzwonic - co czesto w dzisiejszych multi-telefono-grajkach ma miejsce, to ja jednak dziekuje.

 

Ale sie porobilo btw, wszyscy chca miec Karme :-) :-)

 

pps. watek jednak przeniose z komisu do dzialu rio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie porobilo btw, wszyscy chca miec Karme :-) :-)
Dopóki nie posłucham to nie potwierdze i nie zaprzeczę. Ale szczerze to za tą cene wolałbym sobie kupić refuba iRivera iHP-120.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności