Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję głośników do muzyki typowo basowej- dubstep, glitchhop, drum&bass., drumstep, czasem trap i podobne.

 

Mam na to cztery stówy.


Nie straszą mnie głośniki używane, jeśli w podobnej/niższej cenie będą zdecydowanie przewyższały nowe odpowiedniki.

Źródłem będzie /niestety/ integra z Z77 G45.
pokój ma ~12 metrów2

Budżet to /jak wspomniałem/ jak najbliżej 400zł

Basu nie może braknąć, chyba oczywiste wink.png

Mam nadzieję, że uda nam się coś znaleźć.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie te same głośniki pod inną nazwą, słucham tej samej muzyki i nie zamieniłbym na żaden zestaw 2.1. Dlaczego? Zestawy 2.1. są po prostu słabe, satelitki nie dorównają 2.0 a sub sam w sobie co najwyżej "na*******a". Mam te głośniki w 12m2 i powiem ci że powinny ci wystarczyć. Bas w nich jest jak dla mnie świetnej jakości, można go wyczuć a nie jak to w zestawach 2.1. często na jedno kopyto, tutaj czuć fakturę. Przy takim dobrym trapie na prawdę jest bardzo miło. Może nie trzęsie ziemią ale potrafi głowa rozboleć od ciśnienia w uszach.

Edytowane przez Avantu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80'tki są w ogóle lepsze jesli chodzi o opłacalność, ale IMO do tych gatunków możesz faktycznie chcieć czegoś z tubą. Z czym miałeś wcześniej do czynienia, na czym teraz słuchasz muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z laptopa :X

 

Szkoda słów...

 

A jeśli chodzi o słuchawki to integra z tegoż lapka i Mee M2 oraz do czasu AKG K450 ale padł kabel i nie ma chęci zamówić nowego...

 

I w sumie kupuję te głośniki z powodu przesiadki na PC stacjonarny. Tam nie ma wbudowanych pierdziawek i nie chce już kaleczyć na głośnikach wbudowanych w monitor...

Edytowane przez Rekkluse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierz Modecomy SHF-80u - jeszcze nikt chyba nie żałował ich zakupu, a w razie czego możesz odesłać do 14 dni bodajże bez podawania przyczyny. Bass reflex z przodu w sam raz do pokoju 12m kw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ta integra wystarczy? Wiem, że warto zawsze dokupić lepsze źródło, jednak budżet nie jest nieskończony.

 

Na początku i tak planowałem Microlaby FC 330 jednak znalazłem zaszyte w pokoju 200zł i szukam czegoś lepszego.

 

Napisałeś, że mogę oddać. Jakbym oddał, to na co mógłbym wymienić? Rozumiesz co mam na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solo 6c są troche ponad budżet ( z wysyłką będzie bliżej 500 niż 400).

Jednak wciąż boję się o brak basu... szczególnie, że integra pewnie za duzo go nie zapoda głośnikom.

 

Nie ma zadnych sensownych 2:1 w tej kwocie.? Chciałbym czasem poczuć pi***olnięcie basu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się upierasz przy tej tubie (a ja nie chcę mieć twojego niezadowolenia na sumieniu) to faktycznie zerknij na te MHF60U, ewentualnie Edifiery C2 Plus / C2X. Poczytaj o nich na forum, jest tego mnóstwo. Tutaj mało kto używa zestawów 2.1 z tej półki i w zasadzie nic więcej nie da się polecić.

A że SHF120 zejdą niżej, niż SHF80 nie wątpię, ale mówimy o kwocie 400zł ;)

Edytowane przez Tarec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wizyta w Media Markt nie przyniosła żadnych rozwiązań- nie było żadnego 2:0 w tym budżecie do przesłuchania. Tylko jakieś pierdziawki. Jeśli uda mi się to przejadę się do Gdańskiego Mp3store. Tam może na własne uszy przekonam się co mi bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Przeczytałem gdzieś wczoraj w nocy na telefonie topic na jednym z forów gdzie ktoś miał podobną rozterkę do mnie i spytał, czy do Modecomów SHF-80u w przyszłości będzie mógł podłączyć subwoofer i... dostał odpowiedź twierdzącą. Nie moge tego odnaleźć, nawet nie pamiętam co to za forum było i jak to znalazłem.

 

To ja też zapytam: czy w przyszłości po zakupie powiedzmy DAC'a będę mógł podłączyć do tych głośników subwoofer? Jeśli tak, problem z głowy, jutro zamawiam modecomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności