Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

najnowszy firmware do AK100


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z prośbą o pomoc gdyż nie mogę sobie poradzić z pewnym drobnym problemem. Proszę o wyrozumiałość, jeśli okaże się, że sprawa jest banalnie prosta.

Otóż mój AK100 był "zaopatrzony" w firmware 1.33 jak wiadomo, bez funkcji gapless play. Podłączyłem go do kompa przez aplikację iriver plus4 i nastąpiła samoistnie aktualizacja firmware do wersji 2.20. Wszystko przebiegło ok i zameldował że jest zaktualizowany. Po restarcie pokazał firmware 2.20 więc ucieszyłem się że już będzie gapless play a tu niespodzianka. W zakładce "Gapless" pokazuje się suwaczek więc go włączam, na ekranie odtwarzania pokazuje się ikonka gapless u góry ekranu ale odtwarzacz nadal odtwarza płyty koncertowe z przerwami.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i mógłby mi pomóc? Może czegoś nie zrobiłem? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, drodzy koledzy... Rzeczywiście pierwsze próby nieszczęśliwie przeprowadzałem na plikach mp3@320, wziąłem zatem płytkę koncertową nagraną we flac i jest to samo - przerwy tak brutalne, że aż przykro słuchać :( Przełożyłem kartę do Sansy ClipZip z rockbox'em i co?.... miodzio, żadnej przerwy wszystko śmiga cięgiem, aż miło.

Jestem załamany. Ratunku, co się dzieje?

Sławek



A czy ktoś wgrał już nowy firmware 2.20 i działa mu gapless play? Bo może to jest jakiś błąd w samym pliku aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze raz - wgraj ponownie aktualizacje.

Wgrałem ponownie 2.20 - gapless nie działa

wgrałem 2.01 - gapless nie działa (co ciekawe przy wgraniu wersji 2.01 po restarcie pokazuje i tak wersję 2.20 pomimo iż nie ma funkconalności z wersji 2.10 i 2.20

Nic już z tego nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 2.10 próbowałeś ? Może zrób reset sprzetu, wgraj 2.10, znowu zrób reset.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 2.10 próbowałeś ? Może zrób reset sprzetu, wgraj 2.10, znowu zrób reset.

Spróbowałem wersji 2.10 i... chyba jest OK. Nawet na ekranie startowym pojawiła sie wersja 2.10. Na mp3 faktycznie gapless play nie działa.

Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich fanów wysokiej jakości odtwarzania muzyki

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy po zamianie mp3 na flac, gapless zadziała. Jakościowo nic to nie da oczywiście, ale aby oszukać player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności