Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon do m. in. muzyki do ok. 450 zł (Lumia 800?)


jabolewski

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zmianę najczęściej używanego sprzętu mobilnego - potrzebuję urządzenia dobrze sprawdzającego się w kilku obszarach.

Pierwszym jest muzyka - nie jestem nadzwyczaj wyrafinowanym słuchaczem, słucham muzyki głównie podczas dojazdów, niemniej powinna być przyzwoitej jakości.

Dysponuję słuchawkami Soundmagic ES18 i Koss KSC75.

Druga rzecz to ogólna sprawność telefonu - nie powinien denerwować bugami oprogramowania czy zawieszaniem się.

Trzecia sprawa to właściwa obsługa internetu i najbardziej znanego portalu społecznościowego.

Czwarta: aparat, który zastąpi kompakt pozwalając na przyzwoite zdjęcia za dnia (istotne są też wyraźne fotografie notatek).

 

 

Swój budżet ustaliłem na maksymalnie 450 zł. Skłaniam się ku Nokii Lumii, rozglądam się także za Xperią ray. Nie jestem zagorzałym fanem któregokolwiek z systemów, zauważam plusy i minusy różnych systemów.

Windows Phone kusi sprawnością działania, w przypadku Nokii najnowsza wersja to 7.8 - czy to jest duży problem?

Android bezapelacyjnie wygrywa w kwestii dostępności aplikacji, jednak szybkość i stabilność działania nie są najsilniejszymi punktami systemu. Wydaje się, że na telefon z tym systemem działający tak dobrze jak Lumia trzeba wydać znacznie więcej.

IOS raczej nie będzie dostępny w tym przedziale cenowym.

Telefony z systemem Bada raczej nie grają w tej samej lidze, jeśli chodzi o punkty 2. i 3.

 

 

 

 

Jak Waszym zdaniem sprawdzi się do w/w zastosowań Lumia 800? Jestem także otwarty na sugestie, jeśli chodzi o inne modele o dobrym stosunku jakość/cena. W tej cenie można by znaleźć jeszcze polecaną przez niektórych Nokię N8 i Samsungi Wave.

 

Swoją drogą, jeśli macie do sprzedania coś spełniającego (mniej więcej) powyższe wymagania to proszę o prywatną wiadomość.

Edytowane przez jabolewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie dobrze slucha na wave 3, ktorego nabylem za 300 zł. ale ja mam gdzies multum aplikacji. mam tablet, 2 pecety, i jeszcze jeden komputer mi nie jest potrzebny, żeby go przy jajkach nosić :). dzwiek z wave jest bardzo ok, a ekran amoled powalający

 

ten sgs 1 to dobry pomysl tez

Edytowane przez oscar_dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Galaxy S, tylko jest dość stary i dostępne egzemplarze są raczej wyeksploatowane. Dość mocno się też opatrzył.

 

Jeśli zaś chodzi o Wave 3: jak jest z bugami na Bada OS? Co jest tam najbardziej wkurzające?

Edytowane przez jabolewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli nie potrzebujesz tysięcy modyfikacji, smartfon potrzebny do dzwonienia, smsów, poczty, Internetu i słuchania muzyki, kup Lumię. 800-tka działa idealnie, niesamowicie płynnie, ale nie wiem czy nie lepiej, jak zaopatrzysz się nawet w niższy model x20. Nawet Lumia 620 zapewni Ci stabilność i szybkość, różnice między nią a L800 to nawet nie są ułamki sekundy w reakcji telefonu. Dodatkowo telefony z WP8 mają nowsze bebechy i z tego co czytam, to całkiem dobrze radzą sobie z muzyką.

Piszę jako użytkownik Lumii 610, czyli najbardziej zubożonego i odchudzonego telefonu Finów z Windowsem, 800-tką bawiłem się u znajomego, L620 w sklepie miałem w ręku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności