Jump to content
theohcs

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe, do 200zł, na rower MTB-XC, rock/metal, iPod Nano 5th Gen

Recommended Posts

Hey!

Szukam dokanałowych na rower MTB-XC (kolarstwo górskie/cross country), co oznacza, że muszą się bardzo dobrze trzymać w uchu (są narażone na okropne drgania i skoki i wszystko, co najgorsze :D ). Dźwięk, jaki ma być najbardziej słyszalny, to oczywiście gitarki, w drugiej kolejności wokal, w trzeciej perkusja, a potem wszystko inne. Słucham rocka wszelakiego, od lat '60, przez classic rock, country rock, indie rock, comedy rock, pop-rock, alternatywę, metal, trash metal, deth metal, no wszystko :)

Poprzednio korzystałem z Sennheiserów PX-100 II (doradzonych mi również tutaj). Wiem, że to raczej cecha słuchawek nausznych otwartych, ale jeżeli słuchaweczki również mogłyby dawać taki fajny dźwięk, jakby ktoś grał tuż obok mnie w pomieszczeniu, to byłoby fajnie. Grajek to przede wszystkim iPod Nano piątej generacji. Raz na jakiś czas podepnę je do PCta, niestety - bez audiofilskiej karty dźwiękowej :C Co mnie bardzo denerwuje w niektórych modelach to to, że scena często jest przesunięta w lewą stronę - chcę, aby dźwięk rozbrzmiewał dosłownie "w centrum mojej głowy". Wiem, że w większości to wina nagrań, ale i słuchawki mają tendencję do 'przesuwania' dźwięku w jedną lub w drugą mańkę.

Na słuchawki mam budżet 200zł i ani grosza więcej :C

Pozdrawiam

~TheOHCS

spojrz na phonaki z mojej oferty < sygnatura > , beda idealne dla tego co opisales, silkony scislo siedza w uchu, mozna dodac comply, do tego sa prowadnice zauszne , a i sam dzwiek tez adekwatny do upodobania < komplet filtro szarych + czarnych do instrumentow >

Wierze ze jakos sie dogadamy, ogarnij wyslij pw.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By IceMan1988
      Cześć,

Rozglądam się za słuchawkami z aktywną redukcją szumów. Miałem okazję przetestować najpopularniejsze słuchawki wokółuszne Sony WH-1000XM3. Niestety odstrasza mnie w nich jedna kwestia - pomimo neutralnej temperatury otoczenia w centrum handlowym, po 20 minutach czułem, że słuchawki grzeją dość mocno. Może był to wynik używania słuchawek rozgrzanych zaraz po podładowaniu, ale tak czy inaczej słabo to zaprezentowało się w perspektywie na nadchodzące lato.

Poza sugestiami w kontekście niżej wymienionych kryteriów, proszę was jeszcze o opinie odnośnie wyższości ANC w słuchawkach wokółusznych w porównaniu ze słuchawkami dokanałowymi. Widziałem sporo niepopartych argumentami opinii o tym, że dokanałówki spisują się gorzej niż wokółuszne. Osobiście mam inne wrażenie - już zwykłe chińskie słuchawki Awei A980BL, które kupiłem sobie do słuchania audiobooków, spisują się nieźle blokując pasywnie sporo szumu z zewnątrz jako zamknięta konstrukcja z dobrze stykającymi się z uchem gumkami. Zatyczki do uszu przecież zapewniają świetną izolację i nie są to muszle do zakrycia całej małżowiny usznej, tylko odrobina plastycznego materiału zatykającego sam kanał słuchowy. Ale chętnie spojrzałbym na jakieś argumenty i spostrzeżenia w temacie. Nie miałem okazji potestować żadnych dokanałówek z ANC.

Czego oczekuję od słuchawek:
      Dobrej pasywnej i aktywnej redukcji szumów. Do użytku wewnętrznego, z redukcją szumu dochodzącego z zewnątrz (z innych mieszkań lub zza okna). Tutaj istotne jest, że nie zależy mi na obniżeniu poziomu ogólnego szumu (tak jak np. w sklepie, samolocie itd.), ale na zniwelowaniu incydentalnych dźwięków (stuki z innych mieszkań, hałasy kroków z korytarza, hałas śmieciarki zza okna). Niestety mieszkanie pozostawia tu wiele do życzenia (samo uszczelnienie drzwi i okien nie pomoże), a czas w pracy spędzam sam i nie zawsze muzyka maskująca te zewnętrzne hałasy jest komfortowym wyjściem (obecnie często sięgam po zatyczki do uszu). Możliwości użytkowania słuchawek tylko do redukcji szumów... I wysokiej skuteczności w tym zadaniu. Przyzwoitej jakości dźwięku. Na razie jestem zadowolony z zestawu Audiotechnika ATH-m40x + Realtek HD Audio, więc myślę, że poprzeczka nie stoi zbyt wysoko (ze względu na źródło dźwięku). Wspomniane słuchawki Sony WH-1000XM3 nie powalały na kolana, ale raczej były ok. Niezłego, ale nie przesadzonego basu. W swojej historii zakupów nie byłem zbytnio zadowolony ze słuchawek o jasnej barwie dźwięku - kończyło się to szybkim poszukiwaniem podbicia w okolicy 20-80 Hz. Jednak idąc dalej za porównaniem z Sony WH-1000XM3 - tutaj domyślne ustawienia były przytłaczające i najlepszym profilem dla mnie był taki, który nazywa się 'bright'. Obecnych słuchawek ATH-m40x Audiotechniki używam z podbiciem najniższych częstotliwościami w equalizerze i ze zmienionymi padami, które nieco wycofały środek na korzyść góry. Ogólnie ujmując, jestem słuchaczem, który woli wycofać środek na korzyść dołu i góry, ale bez karygodnej przesady takiej, jakiej można doświadczyć przez ostatnie lata w bardzo wielu budżetowych produktach. Wygodnej konstrukcji. Tutaj szczególnie chodzi o komfort termiczny, więc skłaniam się w kierunku słuchawek dokanałowych. Fajnym pomysłem wydaje się być konstrukcja naramienna (homonto). Możliwości korzystania z wielu urządzeń i prowadzenia rozmów. Idealnym wyjściem byłyby słuchawki, które mogę podłączyć (1) bezprzewodowo lub przewodowo do komputera w celu słuchania muzyki i prowadzenia rozmów w pracy, (2) bezprzewodowo z telefonem w celu odebrania rozmowy telefonicznej. Całkiem dobrze spisywały się słuchawki Sony, jednak nie miałem okazji przetestować rozmowy przez komputer (potrzebne mi to do pracy) i możliwości tymczasowego przełączenia głównego źródła dźwięku na telefon (to chyba w Sony WH-1000XM3 nie jest możliwe). W miarę przyzwoitej pracy na baterii. Minimum to redukcja szumów przez 8-10h. Jako że mam zamiar korzystać ze słuchawek przy komputerze, to nieuciążliwy sposób ich ładowania w trakcie pracy też jest pożądany - nie przeszkadza mi kabel, byleby nie miał 10 cm tak, jak w przypadku niektórych słuchawek. Budżet - elastyczny. Gdybym nie miał wątpliwości co do użytkowania latem Sony WH-1000XM3, kosztujących 1200 zł, to nie wahałbym się w kwestii ceny. Widzę sporą rozpiętość w słuchawkach dokanałowych, więc nie pogardzę tańszym modelem i kilkoma stówkami odłożonymi do kieszeni, ale też nie chciałbym narzucać górnej granicy i odcinać się od jakiegoś sprzętu wybitnego w jakiejś półce cenowej.  
      Pozdrawiam,
      Piotrek.
    • By Inszy
      Empire Ears to amerykańska firma z tradycjami sięgającymi ponad 30 lat wstecz, trudniąca się produkcją słuchawek dokanałowych, zarówno uniwersalnych, jak i spersonalizowanych. Marka ta jest coraz lepiej rozpoznawalna w Polsce, a w nasze ręce, dzięki firmie Audeos, trafił ich budżetowy model Bravado. To konstrukcja hybrydowa, należąca do linii X, wyposażona w jeden autorski przetwornik dynamiczny W9 oraz jeden armaturowy na każdą stronę.
      Pojęcie „budżetowości” jest w tym przypadku jednak mocno wywindowane, gdyż Bravado to wydatek 2699 złotych. Czy to cena adekwatna do prezentowanego poziomu? Postanowiliśmy to sprawdzić, szczególnie że słuchawki dotarły do nas wraz z 8-żyłowym kablem z posrebrzanej miedzi: Ego Audio Sake, który sam kosztuje 999 złotych. Razem to zatem już dość drogi zestaw.

Zapraszam do lektury
      https://kropka.audio/test/sluchawki/empire-ears-bravado-recenzja/

• By krzysztopure
      Cześć, jako że moje Optoma Nuforce besport4 przestały działać, stoję przed wyborem następców. Zastanawiam się nad sluchawkami dokanałowymi z pałąkiem wokół szyi czy też kablem oraz nad słuchawkami przewodowymi z pałąkami za uszami(coś jak kz zs10- przyjemne słuchawki) w połączeniu z adapterem typu Fiio serii btr. Co w tej cenie najbardziej się opłaca do post punku, elektro, wave 808, witch house i trapu. Sprzęt z przeznaczeniem do biegania, rolek oraz street workout. Jakie macie doświadczenia z TWS podczas sportu? Jestem ciekawy czy to bezpieczne rozwiązanie.
      moje typy:
      Audio-Technica ATH-CKS5TW 
      Bluedio KN Sport 2
      Tranya T2
      Jaybird X4
      Creative Outlier Air Sports
      Creative Outlier Sport
      JLab JBuds Air Icon
      Bose SoundSport Free
      V-MODA Forza Metallo
      Bose SoundSport Wireless
      OnePlus Bullets Wireless 2

albo coś z wątku o dokach + jeden z wyżej wspomnianych Fiio serii btr
    • By Inszy
      Marka Whizzer pojawiała się na naszych łamach już kilkukrotnie. Tym razem z firmy AudioHeaven trafił do nas flagowy model dokanałówek A-HE03 Kylin, wyceniony na 599 zł. W przeciwieństwie do wcześniejszych konstrukcji, te Kyliny opierają się nie tylko na przetwornikach dynamicznych, lecz są to hybrydy skrywające po jednym „dynamiku” z berylową membraną o średnicy 10 mm i podwójnym przetworniku armaturowym Knowles 30017 na każdą kopułkę. Czy taka konstrukcja jest w stanie konkurować w tym mocno obsadzonym budżecie i czy kontynuuje styl brzmienia z Whizzer Haydn A15 Pro, które jeszcze w zeszłym roku były najwyższym modelem tego producenta?

Zapraszam do lektury 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/whizzer-a-he03-kylin-recenzja/

• By Inszy
      Nowy rok, nowe słuchawki. A przynajmniej tak wynika z terminarza iBasso, które właśnie wypuściło nowy model dokanałówek. AM05 otwierają serię All Music, a zostały wycenione na 1199 złotych. Do tej pory wszystkie dokanałowe konstrukcje tego producenta zawierały przetworniki dynamiczne, czy to w całości opierając na nich dźwięk, czy w formie hybryd. Tym razem z dynamików zrezygnowano i postawiono na armatury, umieszczając po pięć przetworników Knowlesa na każdą stronę. Czy nowe podejście należy uznać za udane? Dzięki firmie Audioheaven mogliśmy to sprawdzić.

Zapraszam do lektury 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/ibasso-am05-recenzja/

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy