Skocz do zawartości

Brainwavz Delta - BW zmienia design?


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wpadłem na info o nadchodzącym modelu Brainwavz. Wygląda na chęć wypuszczenia pancernego modelu (odgiętki, wielki jack, aluminium na body). Wygladają w sumie nieźle. Kolorystyka mocno jak Atomic Floyd.

 

http://www.yourbrainwavz.com/delta.html

 

delta4.jpg

 

(bez kitu, tym jackiem to zabić chyba można, Shure się powinno poczuć zawstydzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem - bardzo fajne budżetowe słuchawki się szykują. Na oko panernie wykonane. Dźwiękowo - trochę Awei'owo, ale lepiej w każdym aspekcie. Oczywiście jak można się spodziewać, dźwięk jest raczej basowy. Sporo funu, wysokie to przejścia, średnica jasna i nie zmulona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up tak też myślałem, gdy tylko je zobaczyłem. BTW skąd się wzięły już w Twoim domu? :D

Bo mam wtyki!

 

No mają być raczej nie droższe niż alphy, na stronie internetowej w ich zestawie nie ma etui (a w proalpha i M1 kosztujących 129PLN już są).

 

Odwrotność brzmienia alpha, sporo basiku, ale niezanulone, ot, takie V. Co bardzo ważne, wcale nie syczą, nie sybilują na górze jak większość tanich słuchawek. Przeciętnemu Kowalskiemu spodobają się bardziej niż alpha (poza wyglądem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam Brainwavz R1 i grają tak jak lubię. Szczegółowość i separacja jest fantastyczna. No może brakuje jej odrobinę deep basu ale i tak jest całkiem dobrze.
Jednak budowa słuchawki R1 i zauszny sposób noszenia sprawia mi dyskomfort, wsadzam je po prostu w ucho pomijając prowadzenie kabla za uchem. Więc nie są to doki stworzone pod moją małżowinę (jeśli ktoś chętny to tanio sprzedam)

Z tego powodu zamówiłem dzisiaj Delty.
Czy może cie je porównać ? Jakiej różnicy mam się spodziewać ? Jak z separacją i szczegółowością ? Scena ? Jak z basem ?
Mile widziane inne informacje zrównujące te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem R1, aktualnie na dniach będzie u mnie recenzja Delt i jestem już po odsłuchach.

 

Nie wiem czy jest sens porównywać wobec siebie te dwie pary - R1 vs Delta to dwa zupełnie różne sposoby realizacji dźwięku i inna konstrukcja. W R1 będziesz miał agresywną V, w Deltach neutralność z tendencją do jasności. Do basu na pewno będziesz miał pretensje na tle R1, wydadzą Ci się suche i nudne. Z drugiej strony sam gdybym miał wybierać między nimi to spokojnie szedłbym w Delty, osobiście rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, dlatego dostaną ode mnie prawdopodobnie maksymalną notę bo w tej cenie takich fajnych, neutralnych i nie walących po mózgu basem słuchawek jest jak na lekarstwo. Są moim zdaniem ciekawsze od Alph i występują w analogii takiej samej, jak M1 vs ProAlpha. Delikatne U z rozsądnym, ale bardziej szybszym niż mocniejszym, basem, neutralną w dużej mierze średnicą i czytelną górą. To generalnie spokojne słuchawki pod cieplejsze źródła.

 

Więcej będzie w recenzji, którą dziś planuję puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

potwierdzam co piszą, mnie irytuje w nich jedna mała rzeć, brak kanaliku którym mógłby "odpłynąć" nadmiar powietrza z ucha. Jak za głęboko włoże to troche nie przyjemnie się robi a pozatym prawa słuchaweczka coś mi "pierdzi" np. przy przejściach na kolejną piosenke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja półki co jestem zadowolony. Wszystko gra jak trzeba. Bałem się o bas ale jest go wystarczająco. Niskie w tych słuchawkach należą do tej grupy dźwięków które są bardzo dynamiczne, szybko się pojawiają i równie szybko znikają. Nie są jakieś ospałe i przymulone.
Mi przeszkadza szum, którego w R1 nie zaznałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak myślicie, nada się to do metalu (thrash, groove, heavy + klasyczny/hard rock, klasyczna, lata 60-90 klasyki)?

Moje proalpha są w serwisie (już 3 raz) ze względu na kabel i potrzebuję coś na te 2-3 tygodnie, a możliwe, że proalphy niedługo będą się nadawały tylko do śmietnika, ze względu na zużycie.

 

Warto to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności