Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słuchawki za ~200 zł dla nieaudiofila


freak

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję słuchawek na prezent w cenie ~200zł dla osoby nie będącej audiofilem.

 

Wymagania:

- słuchawki muszą być maksymalnie wygodne najlepiej wokółuszne

- muszą być trwałe i wytrzymałe tak by posłużyły wiele lat

- mają nadawać się do muzyki typu techno trance, czyli obowiązkowo podbite skraje pasma, szczególnie basy

- muszą grać dobrze ze słabego źródła jakim jest wyjście z laptopa, oczywiście wtyk mały jack

 

Jakość dzwięku nie jest najważniesza, chociaż kupując słuchawki w tej cenie musi być co najmniej przyzwoita.

 

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy HD330... tylko posiadacz jakiś fajnie jakby potwierdził czy z laptopa polecą sprawnie. HD660 z bass modem jakoś niegłupio leciały spod lapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy HD330... tylko posiadacz jakiś fajnie jakby potwierdził czy z laptopa polecą sprawnie. HD660 z bass modem jakoś niegłupio leciały spod lapa.

No te wyglądają całkiem całkiem, tylko pytanie jak będą grały z laptopa?

 

Shure SHR240 są mało wymagające. Bas mod i powinny śmigać, o ile zechcesz im poświęcić chwilkę.

Nie wyglądają mi na zbyt solidne i do tego przypominają sennheisery hd202, które to szukany model ma zastąpić. Właśnie ze wględu na to, że są niewygodne i raczej kiepsko wykonane.

 

 

A co powiecie o AKG K 77?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starego lapka i mam HD330. Jak dla mnie z laptopa to słabo grają. Dopiero na ampie to gra tak jak powinno(pompujący bas :woot: ). Oczywiście jeśli komuś maja one służyć tylko do słucha muzyki(tak jak większość społeczeństwa), a nie do "słuchania sprzętu" tak jak my na forum to powinien być zadowolony.

Po ich zakupie, podłączeniu do laptopa i właczeniu pierwszego tracka byłem zniesmaczony. Z grymasem na twarzy pytałem "Gdzie jest ku**a ten yebany bas o którym pisali w recenzjach?". Dopiero na osobnym wzmacnicazu wszystko sie wyjaśniło :) Odkąd mam porówanie jak grają te SL na osobnym wzmaku, a jak na samym lapku odtąd nigdy juz ich nie słuchałem bez wzmacniacza :P

Co do wykonania, to ja bym ich nie kupił na prezent ;) Te ceraty na padach... fuuu. Cokolwiek byle nie to, a te Shure SHR240 to mają elegnackie pady :wub: No i do tego one wyglądają, a nie tak jak superluxy, które służa tylko do słuchania, a nie do oglądania :D

Na miejscu autora odpuścił bym te superluxy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł. MDR-XB600

http://allegro.pl/sluchawki-sony-mdr-xb600b-czarne-i3464243328.html

 

- wygodne będą na bank (seria XB to poduchy)

- polecą z laptopa na bank (mimo wielkich driverów spokojnie lecą ze wszystkiego, XB700 mają driver 50mm i laptop im nie straszny)

- basy będą oooj będą

- konstrukcja to stalowa rama, jak kabla nie wyrwie albo padów nie podrze to IMHO bez szans je zabić

 

I tak tak, ktoś powie że stare XBki grają lepiej ale weź je gdzieś znajdź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o AKG K 77?

 

Tańszy wariant K99, trochę już czasu na rynku jest, ale raczej nie pod Twoje oczekiwania.

 

Superlux, ale hd681evo. Zdecydowanie łatwiej je z lapka na pędzić. hd330 są świetne, ale jednak wymagają już trochę energii. Obie pary wyglądają estetycznie, więc na prezent się nadadzą.

 

Tylko że nie mają podbitych skrajów pasma, do tego sypią mocno basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sypią basem a mają go lekko podkreślony. Dla większości osób to cecha wskazana. I jak pisałeś bardzo łatwo ograniczyć ten aspekt ( a wyjęcie gąbek i włożenie ich do woreczka z drugą parą padów problemem nie jest ).

Mi wszelkie gatunki elektroniczne nie pasują do hd330. Na niej bosko brzmi muzyka akustyczna. Jazz, spokojny rock ( Division Bells na hd330 powoduje opad szczęki ). Z kolei muzyka bardziej agresywna. Z mocniejszą stopą, szybszym brzmieniem czy instrumentami elektronicznymi powoduje, że sięgam po evo. Dlatego też polecam koledze te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko podkreślony mają dopiero po opisywanych modyfikacjach i wymianie padów na welury. Dopiero wtedy można próbować przywracać im brzmienie w stronę zwykłych 681 - bo o nich dla formalności tu mowa, jeśli niezbyt precyzyjnie zacytowałem wypowiedź.

HD330 sam bym tu polecił gdyby nie słabe źródła autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z takim gatunkiem i z takim napędem lepszym wyjściem będzie evo. 330stki to boskie słuchawki, ale jak pisałem wolę je z repertuarem intstrumentalnym i to raczej bardziej kameralnym. W reszcie wypadków preferuję evo. Choć one nie odbiegają od nich znacznie i w silnej stronie 330stek. Po prostu tam grają inaczej.

A napędzalnosć tu będzie miała niebagatelne znacznie. evo poradzą sobie i z słabszym jakościowo i mocowo źródle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności