Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Program do ripowania cd audio do flac na maca


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie dorzucil bym jeszcze XLD - ktory to subiektywnie lepiej sie sprawdza, szczegolnie z porysowanymi plytami. Max jest za to bardziej user friendly.

 

I chyba mamy zwycięzcę, dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucil bym jeszcze XLD - ktory to subiektywnie lepiej sie sprawdza, szczegolnie z porysowanymi plytami. Max jest za to bardziej user friendly.

 

I chyba mamy zwycięzcę, dzięki:)

Zgadzam sie XLD. Fakt ze baza nie jest tak obszerna jak np iTunsa i bardzo czesto muze recznie tagowac ripy, ale za to wybor formatow i ustawien ich jest bardzo duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie bardzo, chyba ze chcesz je zripować na nowo, tak dodać tylko okładki do albumów bez ripowania nie da się w XLD. Jaki będzie skutek ripowania flac do flaca, na ile się zmieni jakość dźwięku? Ja tam nie słyszę różnicy jak zripuje flac w cue na odzielne tracki we flacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką opcje.

1. W opcjach wybieram File -> Open Folder As a Disk

2. Tu można pobrać metadane albumu, edytować je i dodać okładkę

3. Teraz tam gdzie normalnie przy płycie CD jest "Extract" jest opcja "Transcode"

4. Po tej operacji mam prawidłowe tagi razem z okładkami

 

Zastanawiam się tylko czy nie tracę nic na jakości, choć przerabianie albumu trwa około minuty, dwóch więc nie wiem czy on rusza pliki audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu przerabiał Ci album, pamiętasz? Na chłopski rozum nie musi przecież przerabiać pliku, tylko dodać informacje. Ale z drugiej strony słowo "transcode" sugeruje coś innego.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyć to może ważyć tyle samo jeśli jest zachowany ten sam kodek i podobne ustawieniu kompresji. Stwórz jakis inny profil z innym formatem, albo daj większą kompresję i weź go jako domyslnie, to Ci zmieni format.
A co do programu to jest darmowy Audacity, tylko że on Ci może nie przyjąć flacka, jak większość programów audio, gdzie tylko natywne formaty systemu bierze, a flac nie jest natywnym, to nie wave czy aiff.

 

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę podepnę się do tematu chodzi mi o rip/konwersję do ogg. XLD odpada, gdyż mój dap czyta, bądź nieczyta losowo utwory przekonwersowane przez XLD. Audacity też, ponieważ po przekonwersjowaniu 24 bitowych utworów i puszczeniu ich player się zawiesza i tylko twardy reset pomaga. Jakieś propozycje, nie obchodzą mnie okładki, taki żeby było możliwość ręcznego wpisania, bo tak żeby pobierał automatycznie z internetu z poprawną stroną kodowania to na to nie liczę, jak playery mają z tym problem? Nie interesują mnie płatne, gdyż tutaj wiem że z Fidelii każda konwersja jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się trochę wyraziłem z tym losowo. Chodzi o to że konwersję na ogg dap może odczytać albo nie odczytać, a nie o to że raz utwór czyta, a raz utwór nie czyta. Problem jest w tym że każdy program dodaje jakieś swoje rzeczy od siebie przy konwersji i dlatego jest problem, przy ripie z CD do ogg nie ma żadnego problemu, podczas, gdy jeśli ten sam kawałek napoczątku zripuje do flaca, później konwersję zrobie do ogg to wtedy, albo przeczyta albo i nie przeczyta, podczas gdy jakbym zripował do wava i później do flaca, to nie ma żadnego problemu z odczytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz Monolith MX7000. Więć nie ma co szukać dlaczego odtwarzacz, gdyż się nie znajdzie tego, a po drugie dokładnie napisałem że jest to loteria z flaca czy odczyta czy nie, nawet jak to bedzie mój rip tym samym programem. I nie jest to okładka, ponieważ nie dodaje tej głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności