Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie głośniki w cenie 100-200 zł?


flake9

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jakie głośniki sobie sprawić. Zastanawiałem się nad Microlabami M111, a także Microlabami 330, ale co do tych drugich muszę powiedzieć, że nie jestem pewien, czy mam wystarczająco dużo miejsca na nie, a na dodatek nie wiem, czy aż tak dobry sprzęt jest mi potrzebny, bo audiofilem nie jestem. Ich cena przekracza 200 zł, a tyle właśnie podałem w nazwie tematu. Ponadto ich wygląd mnie nie satysfakcjonuje. Zresztą są ciężkie. W grę wchodziły także Creativy A120, ale nie ufam tej firmie.

 

Co się będę rozpisywał? Was proszę o wskazanie właściwych głośników : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative T20, mam i polecam jak ktoś potrzebuje małe, nie za drogie głośniki. Pytałem się chyba 2 osób które miały T20 i Geniusy to bezproblemowo wskazywali T20 (jako lepsze). Mi się jedynie nie podoba dosyć plastikowy bas, ale to pewnie przez tą ich nie dużą wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Powiem ci, że T20 potrafią zaskoczyć ;) Skoro osoby z którymi gadałem woleli T20 to coś jest na rzeczy. Inna sprawa że jeżeli komuś zależy na ryciu to nie kupi ani tego ani tego tylko jakiś pierwszy lepszy zestaw z subem z marketu :D (Przynajmniej w tym budżecie). Podałem T20 jako alternatywę, może kolega mózgotrzepów nie słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej skuszę się nie Geniusy, bo są nieco tańsze, a ponadto zostały podane jako pierwsze. Jeśli chodzi o dubstep, to czasem się trafi w postaci ostatniego albumu Korna, a tak to raczej nie, ale dość sporo mam muzyki elektronicznej i lepiej, żeby głośniki z taką muzyką sobie radziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Jakoś nie sądzę żeby Geniusy były pod tym względem sporo lepsze, no chyba że mówimy o ilości ;) Zresztą autor napisał że raczej żadnych dubstepów nie będzie puszczał. Skoro ludzie z którymi rozmawiałem o T20 stwierdzali że są lepsze.

 

"Miałem oba modele obok siebie. Zostały T20 wink.gif"

~ Nietopyrz, forum pclab.

 

"Geniusy dobrze sprawują się z pewnego dystansu, tworzą przyjemną stereofonię i szeroką scenę (czyli dobrze w grach i filmach), ale oceniając każde pasmo z osobna wypadają słabo na tle t20, które nie domagają tylko w najniższych."

~ także Nietopyrz

 

"Z tego co zauważyłem, to 1800a mają nieco większe pierd... (na połowie głośności),

ale t20 II wcale dużo nie odstają (na nieco ponad połowie gł.) choć są o połowę mniejsze,
a poza tym wydają się być lepszej jakości."

~ Bioly87, forum pclab

 

"Miałem Geniusy 1800 jednocześnie z T20 i zostawiłem te drugie. Po pierwsze Geniusy wypadałoby słuchać z pewnej odległości, wtedy zyskują sporo. Po drugie nowsze sztuki często mają jakiś feler (co jakiś czas pojawia się problem na forum). Natomiast Gigaworksy są małe, świetnie odtwarzają prawie całe pasmo, można ich słuchać z bliska. Chyba najlepszy kompromis w tej cenie."

~ Nietopyrz

 

"Do lekkiej muzyki T20 series II będą dobre, jeśli nie oczekujesz dużego basu. Szumów i buczenia również w nich nie uświadczysz. Mają ocieplone brzmienie i nie ma mowy o ostrości i natarczywości dźwięku."

~ Kiciunio forum pclab


Żeby ktoś nie pomyślał że Geniusy są lepsze ;)

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Ty wklejasz 5 komentarzy na krzyż, gdzie o Geniusach masz kilka(naście?) stron poświęconych i opowiedzianych, że są bdb dobre. Gigaworks są do innej muzyki i zagrają inaczej. Są cichsze i mają gorszy jakościowo bass. Nie wiem, kogo tu starasz się przekonać, ale Ci to nie wychdozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniusy może i mają kilkanaście stron, tak samo jak Creativy - ja podałem posty które je porównują. Twoje argumenty za Geniusami to tylko bas, jak ktoś chce bas to bierze coś pokroju Modecomów HF40 albo nawet jakieś 2.1. Ciebie to na pewno nie przekonam, ale może ktoś kto nie słyszał ani tego ani tego się zastanowi. Sorry - po prostu ani razu nie słyszałem dobrej opinii jako Geniusy były lepsze od Creativów - może więcej basu, nic poza tym, Geniusy o wyższych rejestrach Creativów mogą co najwyżej pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam autor napisał::

 

ale dość sporo mam muzyki elektronicznej i lepiej, żeby głośniki z taką muzyką sobie radziły...

Do tego T20 się zupełnie NIE NADAJĄ i nadawać nie będę.

 

Ja tu wcale nie neguję faktu, iż T20 to słabe głośniki. Bardziej usiłuję Ci wytłumaczyć, bo moich wypowiedzi do siebie nie dopuszczasz, że Geniusy się lepiej sprawdzą w takiej muzyce. Równie dobrze też nadadzą się na podwórko i na urządzenie małej imprezki. Jeżeli ktoś tego właśnie oczekuje od głośników, to T20 może od razu odrzucić. Jednakże jeżeli ktoś słucha lżejszych gatunków, to wybierze T20. Zadowolony Pan, Panie Avantu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu bliżej mi do Geniusów, ale teraz jestem zdezorientowany, bo pojawiły się jeszcze Modecomy (widzę, że tych konkretnych na alledrogo nie ma). Trochę mnie zmartwiło to, że Geniusy więcej z siebie dają z pewnej odległości, a ja do głośników mam dość blisko, żeby nie powiedzieć bardzo blisko. Nie stoją w pewnej odległości po bokach, tylko po obu stronach laptopa. Po prostu miejsce mi na to nie pozwala.

 

Wymienie gatunki jakie u mnie grają i może to coś rozjaśni: metal w różnych formach (głównie heavy, thrash, progressive, industrial), rock tak samo, ale i dużo muzyki elektronicznej (Juno Reactor, Depeche Mode, Combichrist, The Prodigy), no i rzeczony dubstep się trafi (w towarzystwie Korna, czy też Enter Shikari).

 

Edit: Szczerze powiem, że do Creativów nie jestem przekonany, bo nie ufam tej firmie. Żyję w przeświadczeniu, że kiedyś robili dobry sprzęt, ale obniżyli standardy...

Edytowane przez flake9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiegoś rtv, czy mm. Tam jest ich pełno. W RTV na 100% są Geniusy, T20 to takie massówki, więc też będą.

 

Poza tym fanatycy, którzy próbują tutaj pokazać, że T20 to mistrzostwo świata wałkują ciągle to samo. Poza tym jak już zdążyłem zauważyć, Panie Avantu, mamy całkiem rozbieżne gusta i może nam się co innego podobać. Ja nie lubię Betsów, a Ty lubisz T20. Jak ogień i woda powinniśmy się wystrzegać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Nigdzie nie napisałem że lubię Beatsy czy T20 ;) I nie wiem gdzie tu się ujawnia jakiś mój fanatyzm :D Z tymi rozbieżnymi gustami też bym uważał - obydwoje lubimy basowy sprzęt, masz i lubisz CALe które sam miałem, używasz E10 które mi się podobały. Ale jeżeli mam być szczery - nie wiem po co się kłócimy - obie pary głośników są co najmniej dobre - najlepiej niech autor, tak jak radziłeś uda się do jakiegoś marketu RTV - dużego problemu ze znalezieniem ich chyba nie będzie bo to popularne zestawy, a z odsłuchem nie będzie problemu, w końcu dla sklepu to potencjalny klient.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów wcześniej pisałeś, że wcale nie pogardziłbyś Betsami. W dodatku:

 

  • chcę - BETSY

 

Mówi samo za siebie. :P

Mi niekoniecznie jest do bassowego sprzętu, K701 wcale mi nie przeszkadzały, choć słuchałem ich tylko trochę. Owszem, Denony które posiadam są według mnie b. dobrymi słuchawkami i bass mi w nich nie przeszkadza, ale to w nich słucham rapu/h-h. Jak muzyce basu nie potrzeba, żeby prezentowała się wybornie, to tego bassu nie szukam. Jednak to nie rozmowa na forum i tutaj, bo ja nie chcę sobie szukać wrogów i się kłócić bez potrzeby.

 

Niech autor zrobi, tak jak mówimy. Będzie miał najlepszy obraz jak to się wszystko ma. Czy wybierze T20, czy Geniusy, to już jego sprawa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności